2018 10 17

Tik vieną tritaškį per mačą pataikę vilniečiai krito prieš „Skyliners“

Ne tik tritaškių, bet ir darnių atakų labai trūko Vilniaus „Rytui“ Europos taurės rungtynėse trečiadienį „Siemens“ arenoje, kur šeimininkai patyrė netikėtą antausį nuo Frankfurto „Skyliners“ 61:70 (15:15, 19:20, 16:23, 11:12).
DJ Seeley
DJ Seeley / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai (1-2) smuktelėjo žemiau „Skyliners“ (2-1) Europos taurės D grupėje, kurioje šeši klubai kaunasi dėl keturių bilietų į kitą etapą.

Trečiajame ture Dainiaus Adomaičio treniruojama komanda suklupo banguotose rungtynėse, kurios prasidėjo sklandžiai (10:3) šeimininkams, bet chaotiškas puolimas ir gili duobė trečiajame kėlinyje (2:16) lėmė prastą pabaigą.

„Rytas“: D.J.Seeley 19 (8/12 dvitaškių), D.Suttonas ir E.Kairys (9 atk. kam.) po 11, E.Bendžius 7, M.Girdžiūnas 5, M.Harrisas ir A.Butkevičius po 3, D.Sirvydis 2 (M.Echodas);

„Skyliners“: E.Murphy 23, J.Clarkas 14, T.Bellas-Haynesas 11.

Didžiąją vakaro dalį rungtynės priminė dviejų žaidėjų dvikovą.

D.J.Seeley aukštu tempu rinko taškus šeimininkams ir iš viso pelnė 19, bet ir „Skyliners“ turėjo atsvarą – buvęs „Chicago Bulls“ aukštaūgis Erikas Murphy, nuo 2014 metų atstovaujantis Suomijos rinktinei, šaudė tritaškiais ir iš viso įmetė 23 taškus.

Vilniaus komanda ilgai kentė spengiamą tritaškių sausrą. Septyni tolimi metimai skriejo pro šalį, kol 23 minutę Dominique'as Suttonas pataikė pirmąjį komandos tritaškį. Tačiau gražūs epizodai, tarp jų ir D.Suttono dėjimas, buvo labai reti trečiadienio vakarą.

Iš viso šeimininkai pataikė tik 1 tritaškį iš 11.

„Ryto“ gretose pirmą kartą Europos taurės rungtynėse pasirodė praėjusią savaitę prie komandos prisidėjęs Manny Harrisas. Buvęs NBA žaidėjas pataikė pirmąjį sudėtingą metimą iš kokių penkių metrų NBA stiliumi, bet jis nelabai derėjo prie bendražygių ir pataikė vos vieną metimą iš septynių (1/5 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 1/2 baudų).

M.Harriso debiutas prie 4 tūkst. Vilniaus žiūrovų – 3 taškai per 16 minučių.

Dar labiau nei naujoko taškų šeimininkams trūko įžaidėjo. Kol Chrisas Krameris dėl traumos nežaidžia, Mindaugas Girdžiūnas didžiąją mačo dalį dirigavo atakoms, bet tai jam sekėsi daryti sunkiai.

Kitose D grupės rungtynėse Malagos „Unicaja“ (Ispanija) išvykoje 96:85 įveikė Baro „Mornar“ ekipą iš Juodkalnijos, o grupės lyderis Kazanės UNIKS Rusijoje palaužė Turino „Fiat“ 92:78.

UNIKS (3-0) pirmauja grupėje, o iš paskos žengia „Unicaja“ (2-1) ir „Skyliners“ (2-1).

„Rytas“ (1-2) dalinasi 4-5 pozicijas su „Mornar“, o paskutinė rikiuojasi „Fiat“ (0-3).

Rungtynių eiga: „Rytas“ – „Skyliners“

Ketvirtasis kėlinys

39 min. Vilniaus arenoje vis tyliau ir vis geriau girdisi atodūsiai. Sunkus vakaras šeimininkų komandai – 61:69.

37 min. Puolimas stringa, kaip automobiliai per Vilniaus spūstis – 59:67.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Europos taurės turnyro rungtynes : „Rytas“ – „Skyliners“

36 min. E.Kairys įrideno dvitaškį, bet nerimo vis dar daug – 59:66.

32 min. M.Harrisas mėto keistus metimus, o su vienu amerikiečiu aikštėje „Rytui“ sunkiai sekasi tirpdyti skirtumą – 53:60.

Trečiasis kėlinys

30 min. Prasta kėlinio pabaiga žada pavojingą mačo finišą. 50:58 Vokietijos komandos naudai, kai vilniečiai pralaimėjo atkarpą 2:16.

27 min. Kai vienintelis vilniečių sveikas įžaidėjas M.Girdžiūnas ilsisi, atakų rengėjo pareigas perima D.J.Seeley. Laisvesnio žaidimo tikrai trūksta, kai aikštėje nėra Ch.Kramerio. 48:46.

25 min. D.Suttonas pataikė pirmą šeimininkų tritaškį! Vilniečiai buvo prašovę septynis metimus iš toli, bet po D.Suttono penkių taškų iš eilės kiek atsipūtė – 45:42.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Dominique'as Suttonas

24 min. Mačas vis labiau primena dviejų žaidėjų dvikovą. D.J.Seeley jau įmetė 17 taškų, E.Murphy – 21. O rezultatas lygus – 40:40.

22 min. D.Adomaitis siunta, nes E.Murphy pataikė jau ketvirtą tritaškį (iš penkių) – 36:38.

Antrasis kėlinys

20 min. Vilniečiai taip ir nepataikė nė vieno tritaškio per pirmąją mačo dalį, kurią pralaimėjo 34:35. Visi šeši šeimininkų tolimi metimai skriejo pro šalį.

Sostinės komandai per du kėlinius daugiausiai taškų pelnė D.J.Seeley (13) ir D.Suttonas (6). Bet kur kiti?

Vokietijos ekipoje nesulaikomas E.Murphy. Buvęs „Chicago Bulls“ puolėjas jau pelnė 18 taškų.

19 min. M.Harrisas pasveikino varžovą bloku, o šeimininkų sirgaliai teisėją necenzūrine skanduote po abejotinos pražangos D.Suttonui. Aikštėje atkakli kova 33:32.

18 min. Vilniečiai dar nepataikė nė vieno tritaškio, prametę visus keturis. Tai pagrindinė priežastis, kodėl nepavyksta atsiplėšti – 29:29.

16 min. Koks įspūdingas A.Butkevičiaus blokas! Q.Robertsonas buvo vienas greitoje atakoje ir jau skaičiavo du taškus, kai iš nugaros atskridęs klaipėdietis nupūtė kamuolį. O rezultatas 27:26 vilniečių naudai.

15 min. D.J.Seeley jau pelnė 9 taškus, bet vilniečiai vis tiek atsilikę nuo varžovų: 23:24.

13 min. Lygi kova aikštėje – 19:19, bet Vilniaus komandos prezidentas Antanas Guoga atrodo ramus šįvakar.

Pirmasis kėlinys

10 min. Vilniaus komanda atrodo labai atletiška su trimis amerikiečiais, E.Kairiu ir A.Butkevičiumi aikštėje. Net ir kamuolį atkovoti sunku, kai dėl jo šoko ir M.Harrisas, ir D.J.Seeley. Darnos dar trūksta, bet kovingumas padėjo šeimininkams laimėti pirmą kėlinį.

8 min. Pirmasis M.Harriso metimas „Siemens“ arenoje taiklus – jis pataikė iš kokių penkių metrų sudėtingą metimą NBA stiliumi.

8 min. Pora svečių tritaškių greitai apvertė rezultatą rungtynėse: 10:11. Vokietijos ekipa spurtavo 9:0. Tai – Eriko Murphy nuopelnas. Šis NBA patirties turintis amerikietis atstovauja ir Suomijos rinktinei, kurioje prieš ketverius metus debiutavo per kontrolinį mačą Lietuvoje.

6 min. Arenoje plojimai – taip sutinkamas pirmą kartą Vilniaus arenoje publikai pasirodęs sostinės komandos naujokas M.Harrisas. 29 metų amerikietis debiutuoja Europos taurės varžybose.

5 min. Vokietijos klubo treneris pirmasis prašo minutės pertraukėlės, o o priežastis – geras vilniečių startas 10:2.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Dennis Jerome Seeley

3 min. Užtruko, bet E.Kairys pirmasis atidarė mačo taškų sąskaitą metimu su pražanga: 3:0.

1 min. Apie 4 tūkst. žiūrovų susirinko šįvakar į „Siemens“ areną. Jos viršutinė dalis uždengta, tad publika arčiau aikštės ir visai triukšminga.

Startiniai penketai:

„Rytas“: Deividas Sirvydis, Dominique'as Suttonas, DJ Seeley, Mindaugas Girdžiūnas, Evaldas Kairys.

„Skyliners“: Garai Zeebas, Shawnas Huffas, Akeemas Vargas, Jonas Wohlfarthas-Bottermannas, Qantezas Robertsonas.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?