2016 11 27

Tritaškių kruša Kaune: „Žalgirio“ snaiperiai užpylė „Lietuvos rytą“

Kurio miesto – Vilniaus ar Kauno – Kalėdų eglė yra gražesnė, galima ginčytis, bet stipriausia Lietuvos krepšinio komanda šiuo metu yra aiški. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antrą kartą šį sezoną įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“, sekmadienį varžovus užlieję tritaškiais ir laimėję LKL rungtynes Kaune 84:68 (26:14, 25:16, 15:24, 18:14).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Tarsi šaudymo taiklumo varžybose „Žalgirio“ krepšininkai pataikė net 16 tritaškių ir laimėjo dar vieną principinį mūšį. Praėjusį mėnesį išsivežę pergalę iš Vilniaus (74:66), šįkart žalgiriečiai užklupo svečius tritaškių kruša rungtynių pradžioje, kai prabilo Kevinas Pangosas.

Rungtynes arenoje stebėjusi olimpinė plaukimo čempionė Rūta Meilutytė ir NBA klubo „Denver Nuggets“ vienas vadovų Artūras Karnišovas matė, kaip Kanados krepšininkas pelnė 22 taškus, o Šarūno Jasikevičiaus vyrai dominavo Kaune visas rungtynes.

Puikiai žaidė ir Leo Westermannas, surinkęs 12 taškų ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

Pasiekę dvyliktąją pergalę per 13 rungtynių, Kauno krepšininkai dar patogiau jaučiasi LKL rikiuotės viršūnėje. „Lietuvos rytas“ su 9 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais lieka trečias, ne tik po „Žalgirio“, bet ir po Panevėžio „Lietkabelio“ (10-3).

„Lietuvos ryto“ gretose šiame mače debiutavo Joshas Akognonas. Pirmajame kėlinyje nuo atsarginių suolo į žaidimą įsitraukęs JAV ir Nigerijos pilietybes turintis įžaidėjas rungtyniavo drąsiai ir per 10 min. pelnė 8 taškus, tačiau gintis jam sekėsi sunkiau.

„Žalgiris“: K.Pangosas 22 (6/11 tritaškių), B.Motumas 15, L.Westermannas 12, A.Milaknis 9, E.Ulanovas 8, R.Javtokas ir R.Seibutis po 5, P.Jankūnas ir A.Lima po 4 (P.Valinskas, L.Lekavičius).

„Lietuvos rytas“: D.Gordonas 14 (15 atk. kam.), A.Gudaitis 13, A.Fisheris 12, D.Gailius ir J.Akognonas po 8, D.Loganas 7, A.Jomantas 4, R.Giedraitis 2 (A.Lapeta, R.Broadusas).

4 kėlinys

39 min. K.Pangosas sužaidė vienas prieš vieną, pelnė jau 22 taškus ir pasirūpino, kad „Žalgirio“ arenoje pergalės nuojauta neišsisklaidytų.

38 min. D.Gordonas įstūmė dvitaškį, kuris suneramino Šarūną Jasikevičių. Jis paprašė minutės pertraukėlės, nes kauniečių pranašumas sumažėjo iki 10 taškų (76:66).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

36 min. K.Pangosas kirto jau šeštuoju savo tritaškiu – 76:64 Kauno komandos naudai likus žaisti tris minutes.

33 min. Vilniečiai geriau kovoja dėl atšokusių kamuolių. Tai ir D.Gailiaus metimas padėjo „Lietuvos rytui“ sumažinti skirtumą iki vienženklio – 69:60 „Žalgirio“ naudai.

3 kėlinys

Po 10 taškų jau pelnę A.Gudaitis ir D.Gordonas rimtai pasidarbavo, kad „Lietuvos rytas“ nekeltų baltos vėliavos anksčiau laiko. Vis dėlto „Žalgiris“ priekyje po trijų kėlinių 66:54.

27 min. A.Lima saliutavo tarsi kareivis – trečiuoju bloku jis tiesiog nupūtė J.Akognono metimą. „Žalgirio“ brazilas irgi žaidžia puikias rungtynes, kurių trečiajame kėlinyje šeimininkai pirmavo 60:45.

24 min. „Žalgiris“ žaidžia ne tik gerai, bet ir gražiai. Kitaip atakos, kai L.Westermanno pakabintą kamuolį į krepšį įgrūdo A.Lima, nepavadinsi. Kauno klubas tvirtai pirmauja 59:38.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Augusto Lima

2 kėlinys

Per pirmąją rungtynių dalį „Žalgirio“ krepšininkai pataikė net 12 tritaškių iš 19 ir pabėgo 51:30. K.Pangosas (12 taškų) ir A.Milaknis (9) geriausiai naudojosi skylėta „Lietuvos ryto“ gynyba.

„Lietuvos ryto“ komandoje iki pertraukos rezultatyviausiai žaidė ekipos naujasis įžaidėjas J.Akognonas, pelnęs 8 taškus. Tačiau stringa Vilniaus klubo lyderis D.Loganas. Jo sąskaitoje – vos taškas.

18 min. „Žalgiris“ jau pataikė 11 tritaškių iš 17. Ir daugumą metimų iš toli žalgiriečiai metė laisvi. 44:29 šeimininkų naudai.

16 min. Gražiausia mačo akimirka – R.Giedraitis pakabino kamuolį virš lanko D.Gordonui, kuris įkrovė viena ranka.

15 min. A.Milaknis mėto tritaškius, kaip Kalėdų senis dalina dovanas. „Žalgirio“ snaiperis pataikė jau trečią kartą iš toli, o kauniečiai – devintą sykį. Tai leido kauniečiams pabėgti 38:22.

12 min. J.Akognonas atakuoja labai drąsiai. Matyti, kad jam tai daryti patinka labiau nei organizuoti komandos žaidimą. Kol įžaidėjas siaučia, A.Milaknis pataiko – „Žalgiris“ priekyje 29:16.

1 kėlinys

Per pirmąjį kėlinį K.Pangosas žaidė taip, tarsi būtų perkėlęs savo šou iš ketvirtadienio Eurolygos rungtynių į LKL varžybas. Jis pelnė 9 taškus, B.Motumas pridėjo 7, o „Žalgiris“ pirmą ketvirtį laimėjo 26:14. „Lietuvos ryto“ lyderiai kol kas tyli, o rezultatyviausias yra naujokas – J.Akognonas, pelnęs 5 taškus.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kevinas Pangosas

9 min. B.Motumas įpūtė energijos Kauno komandoje. Jo ir K.Pangoso metimais žalgiriečiai vėl atitrūko 17:11.

7 min. J.Akognonas pelnė pirmuosius savo taškus žaisdamas „Lietuvos ryte“. Įžaidėjas vikriai pranėrė tarp dviejų žalgiriečių ir įmetė iš po krepšio. „Žalgirio“ persvara tirpsta – 10:8.

5 min. A.Jomantas iš po krepšio pelnė pirmuosius „Lietuvos ryto“ taškus. Priekyje „Žalgiris“ – 8:2.

4 min. „Lietuvos ryto“ sudėtyje pirmą kartą pasirodė Joshas Akognonas. Jam tai debiutas. Gal jis nutrauks vilniečių netaiklių metimų seriją? „Lietuvos rytas“ prametė pirmuosius septynis metimus.

2 min. 8:0 – tokia kruša žalgiriečiai pasitiko svečius iš Vilniaus – R.Seibutis ir K.Pangosas pataikė po tritaškį, o E.Ulanovas – dvitaškį. T.Pačėso kantrybė iškart išgaravo – jis paprašė minutės pertraukėlės.

Starto penketai: „Žalgiris“ – K.Pangosas, R.Seibutis, E.Ulanovas, P.Jankūnas, A.Lima; „Lietuvos rytas“​ – A.Fisheris, D.Loganas, D.Gailius, D.Gordonas, A.Lapeta.

Prieš rungtynes Lietuvos karių garbei buvo išsiskleista milžiniška trispalvė.