2016 07 28

Trys svarbios pamokos, kurias Lietuvos rinktinė gavo Argentinoje

Chaotiška, komiška ir dviprasmiška – tokia buvo Lietuvos rinktinės pasiruošimo stovykla Argentinoje. Pasirengimo Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms finišo tiesiojoje mūsiškiai gavo keletą įdomių pamokų. 24sek pasižvalgė, kokią patirtį į bagažą kelionei į Braziliją susikrovė Lietuvos krepšininkai.
Mantas Kalnietis
Mantas Kalnietis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pirmųjų kėlinių problema

Pirmasis kėlinys tapo pastarųjų savaičių Lietuvos rinktinės yda.

Trejose pastarosiose rungtynėse su rimtais priešininkais lietuviai labai prastai pradėjo susitikimą.

„Žalgirio“ arenoje ispanai pirmavo 16:6, o Malagoje vienu metu Europos čempionai mūsiškius triuškino net 20:4.

Argentinoje pirmųjų taškų lietuviai sulaukė tik ketvirtąją minutę ir jei ne taip pat dažnai klydę ir pro šalį mėtę argentiniečiai, būtų buvę nubausti skaudžiau nei 7:10 po pirmojo kėlinio. Beje, per 10 pirmųjų minučių lietuviai pataikė tik 3 metimus iš 14 ir suklydo 7 kartus.

Du iš trijų kartų pavyko išsikapstyti ir švęsti pergalę. Bet Rio tokios klaidos gali kainuoti labai brangiai.

Sunkų startą patys žaidėjai bando paaiškinti koncentracijos stoka.

„Reikia atidesnės koncentracijos nuo pat pradžių, nes paleidžiame varžovą į priekį ir vejamės. Reikia treniruotis, kad tai nesikartotų“, – sakė rinktinės kapitonas Robertas Javtokas.

Vargo vakarienė buvo ir su Tunisu, kai per 5 pirmąsias minutes lietuviai nepelnė nė taško. Pradžioje teko pasitampyti ir su Nyderlandais. Signalų netrūksta.

Įsivažiuoti draugiškose rungtynėse reikia laiko. Jei kalta tik psichologija, viskas turėtų savaime išsispręsti oficialių rungtynių metu.

Bet Jonas Kazlauskas turi būti budrus, kad komandai netektų švaistyti jėgų Rio vejantis priešininkus pramiegojus pirmąjį kėlinį.

Reakcija į švilpukus

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Jonas Kazlauskas

Kad ir kaip Lietuvos krepšininkai kvatojo ant suolo, kai teisėjas išvarė iš aikštės jam į akis šokusį rinktinės gydytoją Vytenį Trumpicką, tokie dalykai netoleruotini.

Tą puikiai supranta ir Jonas Kazlauskas.

„Kai pradėjome pirmauti, mus specialiai bandė išmušti iš ritmo ir mes su tuo nesusitvarkėme. Pradėjome per jautriai reaguoti. Tokiu atveju treneris turi kalbėti su teisėjais. Negali visa komanda ar netgi platesnis ratas reaguoti į jų sprendimus“, – pabrėžė 61-erių treneris.

P.Jankūnas: „Reiktų pasimokyti, kad neišsimuštume iš vėžių dėl švilpukų. Reikia save sukontroliuoti“.

Tiesa, jis pats nesusitvardė ir trečiajame kėlinyje už riebius žodžius teisėjams gavo techninę pražangą.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje J.Kazlauskas taip pat vedė piktą diskusiją su arbitrais, bet kai pamatė, kad per centimetrą nuo teisėjo atsidūrė V.Trumpickas, stumtelėjo kolegą grįžti atgal į vietą. V.Trumpickas pasislėpti ant suolo nebespėjo – teisėjas nurodė eiti lauk.

Svarbiose rungtynėse toks atsarginių suolo poelgis gali kainuoti techninę pražangą ir baudos metimą į lietuvių krepšį.

„Dabar nekalbėsime, kas ką. Čia mūsų vidiniai reikalai“, – vertinti V.Trumpicko poelgio nesiryžo J.Kazlauskas.

Emocingai į teisėjų sprendimus reagavo ir žaidėjai. Bet tai tėra bereikalingas psichologinių jėgų švaistymas.

Prie įdomių švilpukų gali tekti priprasti, nes olimpinėse žaidynėse bus įvairiausio plauko arbitrų – pavyzdžiui, iš Omano, Filipinų, Angolos, Maroko, Meksikos, Dominikos Respublikos, Puerto Riko, Pietų Korėjos ar Dramblio Kaulo kranto.

Natūralu, kad švilpukų bus įvairių. Ir tokių, kokių Europoje dar nesate matę. Bet arbitro sprendimo nebepakeisi ir krepšininkai turi atsispirti pagundai veltis į kalbas.

Perdėtas dėmesys teisėjų darbui vėliau numuša koncentraciją nuo svarbiausių įvykių aikštėje.

„Reiktų pasimokyti, kad neišsimuštume iš vėžių dėl švilpukų. Reikia save sukontroliuoti. Gerai, čia draugiškos, bet olimpinėse vienas kitas rungtynes pralaimi ir viso gero. Reikia kantrybės, pasimokyti ir būti labiau šaltakraujiškiems“, – antrino ir vienas labiausiai patyrusių rinktinės narių Paulius Jankūnas.

Stovyklavimas Argentinoje

„Twitter“ nuotr./„Tecnopolis“ arena

Jeigu atvirai, tą pripažintų ir rinktinės trenerių štabas – pasirengimo stovykla Argentinoje buvo nevykusi.

Per beveik savaitę vietoj dvejų rungtynių lietuviai sužaidė vienerias ir tas be jokių kozirių, nes nenorėjo jų atskleisti būsimiems varžovams grupės varžybose argentiniečiams.

Rungtynės su australais, be abejo, iš lietuvių atėmė vieną produktyvią dieną su dviem naudingomis treniruotėmis.

Nedėkingos buvo ir pačios treniruočių sąlygos. Kadangi Argentinoje žiema, o treniruočių salė nešildoma ir ją kiaurai perpūtė vėjas, salėje temperatūra kartais buvo kaip lauke – vos per 10 laipsnių.

Kaip rašo BasketNews.lt, lietuviai pakeitė treniruočių salę ir treniravosi geresnėmis sąlygomis, bet netrukus vėl turėjo keisti vietovę dėl jos užimtumo.