2019 06 29

U-19 pasaulio čempionatas: žalgiriečio vedama Lietuvos rinktinė sutriuškino Senegalą

Šeštadienį Graikijos saloje Kretoje prasidėjo pasaulio jaunimo iki 19 metų vaikinų krepšinio čempionatas. Lietuvos rinktinė pirmose A grupės rungtynėse 76:52 (18:12, 18:18, 27:8, 13:14) sutriuškino Senegalo krepšininkus.
Gediminas Petrauskas
Gediminas Petrauskas / FIBA nuotr.

Po dviejų kėlinių Gedimino Petrausko auklėtiniai pirmavo tik 6 taškais 36:30, tačiau po pertraukos įrodė savo pranašumą.

Trečiąjį kėlinį Lietuvos rinktinė laimėjo 27:8 ir padėjo tvirtą pagrindą pergalei.

Lietuvos rinktinę į pergalę vedė žalgirietis Rokas Jokubaitis, kuris pelnė 17 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

16-metis Ibou Dianko Badji kėlė daugiausiai rūpesčių lietuviams pirmoje rungtynių pusėje, kai atliko net 6 blokus.

Kartu su Lietuvos ir Senegalo rinktinėmis A grupėje taip pat varžosi JAV ir Naujoji Zelandija.

Sekmadienį lietuviai susitiks su amerikiečiais.

Pasaulio čempionate varžosi 16 komandų, kurios pirmiausia suskirstytos į keturias grupes po keturias.

Sužaidusios trejas rungtynes tarpusavyje, visos rinktinės pateks į atkrintamąsias varžybas, kurios vyks vienerių rungtynių sistema: nuo aštuntfinalio, iki pat kovos dėl aukso.

Lietuvos krepšinio federacija Gedimino Petrausko vyrams iškėlė tikslą užimti 1–8 vietas, t.y. mažiausiai patekti į ketvirtfinalį.

Lietuva: Rokas Jokubaitis 17 tšk. (23 naud. bal.), K.Metrikis 12 tšk., D.Giedraitis 9 tšk.

Senegalas: B.Faye 13 tšk., K.Diopas 9 tšk., J.J.Boissy ir I.Badji (8 atk. kam.) po 8 tšk.