2015 09 11

Utenos „Juventus“ ir Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipos krepšinio turnyrą Prienuose pradėjo nesėkmėmis

Pirmą nesėkmę kontrolinių rungtynių cikle patyrė Utenos „Juventus“ vyrų krepšinio klubas. Prienuose prasidėjusio šešių komandų turnyro „One Team Cup 2015“ starte uteniškiai 72:82 (16:18, 26:19, 20:22, 10:23) nusileido Baltarusijos čempionei Minsko „Cmoki“ komandai.
Virginijus Šeškus
Virginijus Šeškus / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pasak ekipos pranešimo, apylyge kova prasidėjusiame mače sužaidus keturias minutes baltarusiai įgijo keturių taškų pervarą (15:11), tačiau Egidijaus Dimšos tikslių atakų dėka „Juventus“ neleido varžovams atitrūkti ir po pirmųjų dešimties minučių atsiliko dviem taškais – 16:18.

Antrąjį ketvirtį solo partija pradėjo Spenceris Butterfieldas, kuris pelnė aštuonis taškus iš eilės, o uteniškiai įgijo devynių taškų persvarą – 27:18. Likus žaisti tris minutes, E. Dimša padidino persvarą iki dviženklės (33:23), tačiau per likusį laiką Baltarusijos čempionai kiek sumažino atsilikimą, tačiau, įpusėjus mačui, „Juventus“ pirmavo rezultatu 42:37.

Daugiausiai amerikiečių pastangų dėka „Cmoki“ ekipa po didžiosios pertraukos ėmė vytis uteniškius ir Anthony'io Hillardo baudos metimo dėka skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų – 53:51. Netrukus du taškus su pražanga pelnė Paulius Petrilevičius, analogiškai ataką baigė Chavaughnas Lewisas ir „Juventus“ vėl nutolo – 61:52. Visgi ketvirtį svečiai baigė spurtu 7:1 ir sumažino atsilikimą iki trijų taškų – 59:62.

Ketvirtajame kėlinyje penkių asmeninių pražangų limitą išnaudojo Utenos klubo lyderis E. Dimša, o tuo pasinaudoję svečiai persvėrė rezultatą savo naudai ir ėmė tolti. Likus žaisti pusantros minutės, skirtumas pasiekė aštuonių taškų ribą (77:69), o rungtynes baltarusiai laimėjo rezultatu 82:72.

„Juventus“ peržiūroje esantis Chavaughnas Lewisas buvo rezultatyviausias savo komandoje ir per 26 minutes pelnė 15 (dvitaškiai 2/9, tritaškiai 3/5, baudos 2/3) taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, 6 sykius suklydo, išprovokavo 8 varžovų pražangas ir 4 sykius pažeidė taisykles.

Kitas peržiūroje dalyvaujantis amerikietis Spenceris Butterfieldas per 28 minutes įmetė 13 (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 3/6) taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, 3 sykius suklydo, išprovokavo 3 varžovų pražangas ir 4 sykius prasižengė.

14 taškų „Juventus“ klubui pridėjo Egidijus Dimša (dvitaškiai 3/3, tritaškiai 2/3), 10 – Martynas Linkevičius, po 6 – Arminas Urbutis (11 atk. kam.) ir Edgaras Želionis (9 atk. kam.), 5 – Paulius Petrilevičius, 3 – Rolandas Alijevas.

Antrose ketvirtadienio rungtynėse Prienų-Birštono „Vytautas“ komanda 74:79 (10:23, 14:25, 25:18, 25:13) turėjo pripažinti Južnės „Chimik“ (Ukraina) ekipos pranašumą.

Pasak pranešimo, pirmoje rungtynių pusėje Virginijaus Šeškaus auklėtiniams žaidimas visiškai nesiklijavo ir po dviejų kėlinių svečiai turėjo 24 taškų persvarą (24:48).

Rungtynės prasidėjo „Vytauto“ krepšininkų klaidomis ir „Chimik“ komanda išnaudojo visas jai suteiktas progas (0:8). Pirmus taškus „Vytauto“ komandai, pataikęs tritaškį, pelnė Vilmantas Dilys (3:8). Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus 4 min., komandas jau skyrė 10 taškų (4:14). V. Dilys pataikė dar vieną tritaškį ir sumažino skirtumą iki 7 taškų (7:14). Bet ir šis taiklus metimas neįkvėpė „Vytauto“ komandos. Varžovai buvo greitesni ir taiklesni. Po pirmojo kėlinio aikštelės šeimininkų atsilikimas siekė 13 taškų (10:23).

Antrajame kėlinyje „Chimik“ pirmavo 22 taškų skirtumu (12:34). Gytis Sirutavičius, pataikęs tritaškį, akimirksniu pradžiugino susirinkusius sirgalius ir sumažino atsilikimą iki 19 taškų (15:34). Tačiau

svečiai iš Ukrainos dominavo aikštelėje ir dviejų kėlinių pirmavo 24 taškų skirtumu (24:48).

Trečiojo kėlinio pradžioje Laimonas Kisielius ir Vaidas Čepukaitis sumažino skirtumą iki 18 taškų (30:48). Ir nors didžiąją dalį kėlinio vis dar pirmavo svečiai iš Ukrainos, aikštelės šeimininkai jau nebuvo statistais. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 15 taškų (40:55), o po trijų kėlinių „Vytauto“ atsilikimas sumažėjo iki 13 taškų (49:66).

Ketvirtajame kėlinyje po Šarūno Vasiliausko tritaškio „Vytauto“ komanda sumažino atsilikimą iki 10 taškų (64:74). Likus iki rungtynių pabaigos vienai minutei, komandas jau skyrė tik 7 taškai (72:79) – Linas Lekavičius įmetė du taškus ir realizavo baudos metimą. Per paskutinę mačo minutę „Vytauto“ krepšininkai dar dviem taškais sumažino skirtumą.

Prienų-Birštono „Vytauto“ komandoje taškus pelnė visi žaidėjai, kurie trenerio sprendimu buvo išėję į aikštelę. Komandos lyderiu šiose rungtynėse buvo Vilmantas Dilys, kuris pelnė 20 taškų.

12 taškų į svečių krepšį įmetė Laimonas Kisielius, 11 – Linas Lekavičius, 9 – Šarūnas Vasiliauskas, 7 -Vaidas Čepukaitis, 5 – Gytis Sirutavičius, po 4 – Vytautas Šulskis ir Paulius Ivanauskas, 2 – Domantas Šeškus.