2015 11 22

Užkeiktos namų sienos: „Lietuvos rytas“ parodė dantis, bet vėl krito prieš „Žalgirį“

Tokio tvirto užnugario Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai nejautė jau seniai, tačiau net sugrįžimas į sausakimšą „Siemens“ areną įveikti principinio priešininko nepadėjo. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo ir antrąjį šio sezono lietuviškąjį „El Clasico“, patiesę savo pagrindinį oponentą jo paties aikštelėje – 82:68 (27:17, 20:19, 17:21, 18:11).
Lietuviškoji krepšinio klasika: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“
Lietuviškoji krepšinio klasika: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Šį sezoną „Siemens” arenoje Vilniaus klubui dar taip ir nepavyko iškovoti nė vienos pergalės.

Tai buvo jau dešimtoji Gintaro Krapiko auklėtinių pergalė šalies čempionate. Jie ir toliau išlieka vienintele ekipa, kuri dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio. „Lietuvos rytas“ po sekmadienio nesėkmės turi du pralaimėjimus.

Pirmą kartą Vilniaus klubas taip pat suklupo prieš „Žalgirį“ (70:79), tiesa, tuomet komandai vadovavo jau atleistas argentinietis Marcelo Nicola.

Vilniečiai tarsi ant sparnų pradėjo mačą ir pirmosiomis minutėmis akivaizdžiai laikė rungtynių vadžias savo rankose – 13:8. Visgi kėlinuko viduryje pateko į didžiulę duobę ir, pralaimėję atkarpą 2:17, labai greitai atsidūrė besivejančių vaidmenyje (15:25).

Sostinės klubui ypač sunkiai sekėsi apsiginti. Beveik kiekvienas žalgiriečių išpuolis baigdavosi šeimininkų pražangomis, o nuolat prie baudų metimo linijos stovėję žalgiriečiai kaip reikiant įsiūbavo sausakimšą „Siemens“ areną.

Kiekvienas teisėjų švilpukas sukeldavo vis didesnę nepasitenkinimo audrą, o ilgai tvinkčiojęs pūlinys pratrūko antrojo kėlinio pabaigoje, kai mačo arbitrai skyrė iš eilės kelias technines pražangas „Lietuvos ryto“ krepšininkams ir tuo nepatenkinti sirgaliai pradėjo veržtis į aikštę ir mėtyti įvairius daiktus.

Aistras pavyko apraminti, tačiau atsitiesti ir išsigelbėti Vilniaus klubas taip ir nepajėgė. Trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytą“ dar bandė ant savo pečių tempti Kšištofas Lavrinovičius, tačiau vieno veterano pastangų neužteko.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje vilniečiai netgi buvo sumažinę deficitą iki 3 taškų (61:64), tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi „Žalgirio“ aukštaūgiai Ianas Vougioukas bei Robertas Javtokas ir viskas stojo į vietas.

„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 68:82 (17:27, 19:20, 21:17, 11:18).

„Lietuvos rytas“: Kšištofas Lavrinovičius 16 taškų (7/8 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), Julius Jucikas 12, Nicolas Laprovittola 10, Deividas Gailius 9, Žygimantas Janavičius 5, Gediminas Orelikas, Rokas Giedraitis ir Antanas Kavaliauskas po 4, Adas Juškevičius, Mindaugas Lukauskis, Marius Runkauskas po 2, Artūras Gudaitis taškų nepelnė.

„Žalgiris“: Olivier Hanlanas 21 (7/8 dvit., 0/2 trit., 7/7 baud.), Edgaras Ulanovas 16, Mantas Kalnietis 14, Robertas Javtokas 8, Ianis Vougioukas 7, Paulius Jankūnas 5 (6 atk. kam.), Siimas-Sanderis Vene 4, Lukas Lekavičius 3, Renaldas Seibutis ir Brockas Motumas po 2, Martynas Pocius ir Kasparas Vecvagaras nežaidė.

Rungtynių eiga:

17:00

„Siemens“ arena beveik sausakimša. Tokio ažiotažo Vilniaus arenoje šį sezoną dar nebuvo.

17:05

Mačo pradžia vėlavo 5 minutes. Prieš „Lietuvos ryto“ komandos pristatymą buvo surengtas teatralizuotas šokėjų pasirodymas.

17:08

Vilniečiai mačą pradeda tokiu starto penketu: Nicolas Laprovittola, Mindaugas Lukauskis, Rokas Giedraitis, Gediminas Orelikas ir Julius Jucikas.

„Žalgirio“ penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Ianis Vougioukas.

17:10

Ianis Vougioukas pataiko vieną baudos metimą, o Julius Jucikas atsako dviem taikliom baudom. Nicolas Laprovittola pataiko tolimą metimą. Vilniečiai sėkmingai pradeda dvikovą – 5:1.

17:12

Mantas Kalnietis taikliai šauna iš toli, tačiau rungtynių pradžioje iniciatyva priklauso šeimininkams.

17:15

Paulius Jankūnas baudžiamas nesportine pražanga. Adas Juškevičius sumeta abi baudas, tačiau jau kitos atakos metu sviedžia kamuolį kone pirmose žiūrovų eilėse sėdinčiam Lietuvos nacionalinės rinktinės vairininkui Jonui Kazlauskui. „Lietuvos rytas“ priekyje – 9:7.

17:16

Pataiko Gediminas Orelikas – 11:7.

17:18

Paulius Jankūnas pataiko tik vieną baudos metimą. Kitos atakos metu gražų perdavimą iš Gedimino Oreliko gauna Julius Jucikas, tačiau sužingsniuoja.

17:19

Greitas vilniečių išpuolis baigiasi Gedimino Oreliko taikliu metimu, tačiau kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsako Paulius Jankūnas. Mantas Kalnietis pataiko iš toli ir rezultatą išlygina – 13:13.

17:21

Edgaras Ulanovas pataiko abi baudas, bet „Lietuvos rytas“ atsako rezultatyviu Deivido Gailiaus išpuoliu – 15:15.

17:23

Robertas Javtokas pataiko su pražanga. Baudų metimą „centras“ prameta, tačiau žalgiriečiai atkovoja kamuolį ir ataką dar dviem taškais užbaigia R.Javtokas.

17:24

Žalgiriečių atkarpa 10:0 ir jie pradeda kontroliuoti įvykius – 25:15.

17:26

Vilniečių taškų badą nutraukia Kšištofas Lavrinovičius.

17:27

I kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 17:27.

17:31

Antrą ketvirtį vilniečiai pradeda dviem aukštaūgiais – Kšištofu Lavrinovičiumi ir Artūru Gudaičiu. Brolis pelno du taškus, tačiau žalgiriečiai atsako tuo pačiu.

17:35

Antrajame kėlinyje žaidimo sparta krenta. Abi komandos keičiasi klaidomis.

17:35

Žalgiriečiai išlaiko saugų atstumą – 31:21.

17:36

Julius Jucikas pataiko iš vidutinio nuotolio – 23:31.

17:39

Dar du pakiliai žaidžiančio Juliaus Juciko taškai, Nicolo Laprovittolos rezultatyvus reidas ir vilniečiai rodo atsigavimo ženklus – 27:33.

17:41

Antanas Kavaliauskas aikštės viduryje nudaužia įsibėgėjusį Edgarą Ulanovą. Vilniečių kapitonui skiriama nesportinė pražanga.

17:43

Edgaras Ulanovas sumeta visas tris baudas, du taškus prideda S.S.Venė ir žalgiriečiai vėl atitrūksta – 38:27.

17:46

Aikštėje vis daugiau aistrų. Arbitrai jas bando vėsinti abipusėmis pražangomis.

17:49

Vilniečiams niekaip nepavyksta apsiginti be pražangų, o baudų metimus svečiai pataiko – 44:34.

17:51

Vilniaus klubo sirgaliai nepatenkinti teisėjavimu. Į aikštę įbėga vienas „Lietuvos ryto“ fanas. Apsaugos darbuotojas grąžina jį į tribūną.

17:53

II kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 36:47 (17:27, 19:20).

18:09

Trečią kėlinį trimis taikliais metimais pradeda Kšištofas Lavrinovičius. Žalgiriečiai į tai atsako Edgaro Ulanovo pataikymu iš vidutinio nuotolio.

18:14

Marius Runkauskas pelno pirmuosius savo taškus šiame mače ir vilniečiai dar kartą bando kabintis – 45:51.

18:15

Aštuntą tašką per pusę kėlinio įmeta Kšištofas Lavrinovičius – 47:53.

18:22

Išėmus iš aikštės Julių Juciką, Robertas Javtokas po varžovų krepšiu nugriebia du kamuolius iš eilės. Trečiu bandymu kamuolį į šeimininkų krepšį įgrūda Mantas Kalnietis – 58:51.

18:24

Kauno ekipos sudėtyje toliau įspūdingai atrodo Olivier Hanlanas. Kanadietis pelno jau 17-ąjį tašką šiose rungtynėse ir vėl trukteli „Žalgirį“ priekin – 60:52.

18:26

Žygimantas Janavičius pataiko iš toli, tačiau kėlinį puikiu metimu užbaigia Olivier Hanlanas.

18:26

III kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 57:66  (17:27, 19:20, 21:17).

18:32

Mindaugas Lukauskis perima kamuolį, deda iš viršaus ir grąžina intrigą – 61:64.

18:34

Robertas Javtokas kabliu – 66:61.

18:37

Ianas Vougioukas pataiko iš po krepšio – 70:62.

18:41

Lemiamomis minutėmis vilniečiams pradėjo stigti kvapo, o „Žalgiris“ vis dažniau savo atakas organizavo per aukštaūgius.

18:41

Nicolo Laprovittolos taiklus metimas, tačiau tuo pačiu atsako ir jo oponentas Mantas Kalnietis – 74:66.

18:44

Renaldas Seibutis realizuoja abu baudos metimus ir dar labiau priartina „Žalgirį“ prie pergalės – 76:66. Lieka 2 min. 33 sek.