Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 24, 11:05

Vilniaus miesto ir FIBA vadovai aptarė „Kibirkšties“ dalyvavimą Europos turnyre

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovai – prezidentas Vydas Gedvilas ir generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas – kartu su „FIBA Europe“ vykdančiuoju direktoriumi Kamiliu Novaku praėjusią savaitę lankėsi Vilniaus miesto savivaldybėje. Susitikimo su Vilniaus miesto mero pavaduotoju Valdu Benkunsku tikslas – sostinės moterų krepšinio komandos dalyvavimas tarptautinėse varžybose.
„Kibirkštis-MRU“
„Kibirkštis-MRU“ / Sauliaus Čirbos nuotr.

„Yra planai, kad moterų krepšinio klubas „Kibirkštis“ vėl sugrįš į europinius turnyrus, – sakė V.Benkunskas. – Vilnius daug investuoja į moterų, mergaičių krepšinį, FIBA taip pat tam skiria daug dėmesio ir numatyta koordinacija tarp pasaulinių organizacijų, nacionalinių federacijų ir miestų. Buvo taip pat kalbėta apie galimybę Vilniuje surengti klubinio krepšinio finalinį turnyrą. Tai yra mūsų darbotvarkėje ir mūsų ambicijose.“

Kalbėdamas apie klubinių komandų dalyvavimą tarptautinėse varžybose, FIBA Europos padalinio vadovas pabrėžė tokios patirties būtinybę siekiant sustiprinti nacionalinės rinktinės žaidimą. „Kiekviena federacija nori turėti nacionalinę rinktinę, dalyvaujančią Europos čempionate. Tačiau labai sudėtinga varžytis aukščiausiame lygyje jeigu žaidėjos neturi tarptautinių rungtynių patirties. Dalyvavimas tokiose varžybose naudingas tiek klubui, tiek federacijai, tiek sirgaliams“, – kalbėjo Kamilis Novakas.

Viena pagrindinių Lietuvos krepšinio federacijos veiklos sričių yra moterų krepšinio vystymas. Prezidento Vydo Gedvilo iniciatyva siekiama sugrąžinti Lietuvos moterų rinktinę į pagrindines Europos ir pasaulio čempionatų varžybas. Taip pat keliamas tikslas didinti komandų skaičių Lietuvos moterų krepšinio lygoje bei turėti klubines komandas, rungtyniaujančias Europos turnyruose. Tikimasi, kad nuo kitų metų tarptautinėse varžybose dalyvaus Vilniaus „Kibirkštis“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek