Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 06 09, 16:34 Atnaujinta 2011 06 09, 19:00

Vilniaus „Perlas“ parduoda vietą LKL čempionate Pasvalio klubui

Kitą sezoną stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje neliks Vilniaus „Perlo“ komandos. Neoficicialiomis žiniomis, Vilniaus „Lietuvos rytas“ nusprendė parduoti savo klubą, o kartu ir vietą Lietuvos čempionate Pasvalio „Pieno žvaigždėms. Vilniaus „Perlo“ ir Pasvalio klubų atstovai tokios informacijos nepaneigė ir tikina, kad kitą savaitę bus sudėlioti visi taškai ant „i“.
„Perlas“
„Perlas“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Nacionalinės krepšinio lygos čempionė Pasvalio ekipa neslėpė ambicijų kitą sezoną išbandyti jėgas LKL pirmenybėse. Tiesa, sportiniu principu to padaryti pasvaliečiams nepavyko. Komanda po dramatiškos pereinamosios serijos 1:2 nusileido paskutinę vietą LKL pirmenybėse užėmusiai Palangos „Naglio“ ekipai.

Sumokėti 350 tūkst.litų stojamąjį mokestį ir tokiu būdu prasibrauti į į LKL „Pieno žvaigždėms“ taip pat nepavyko. Kelią užkirto lygos vadovai. Jie prašymą atmetė motyvuodami tuo, kad nenori plėsti komandų skaičiaus.

Pasvalio mieste šią vasarą išdygs nauja arena, o klubą remianti „Pieno žvaigždžių“ įmonė komandai žada solidžią finansinę paramą. Neoficialiai kalbama, jog ji sieks vieną milijoną litų.

„Perlo“ ekipai kitą sezoną Vilniuje būtų tekę sunki dalia, nes komandai lėšas atsisakė skirti viena pagrindinių rėmėjų „Olifėja“.

„Šioje situacijoje yra faktų, bet yra ir spekuliacijų bei gandų. Kai atėjau dirbti į „Perlą“ 2008 metais, buvo sudaryta trijų metų programa žaidėjų ugdymui. Pasikvietėme žaidėjus, kurie nebuvo ragavę ne tik LKL, bet ir NKL skonio. Manau, kad tą laikotarpį praėjome labai sėkmingai – paskaičiavome, kad nemažai žaidėjų perėjo į aukštesnį lygį: vienuolika žaidėjų pabandė save „Lietuvos ryte“, taip pat ir kitose komandose.

Kalbant apie rėmėjus – būtent šiam laikotarpiui buvo pasirašyta sutartis su „Olifėja“. Neabejoju, kad ši bendrovė ir toliau rems krepšinį – klausimas tik sąlygose. Ar gali būti, kad komandos pavadinimas bus kitoks, pagal pagrindinio rėmėjo pavadinimą? Žinoma, bet dar anksti apie tai kalbėti. Laikotarpis pasibaigė, bet tai toli gražu nereiškia, kad tai yra klubo pabaiga. Turime ir daugiau „Perlo“ žaidėjų, be to, nepamirškime, kad yra ir dublerinė komanda NKL čempionate. Faktas, kad LKL’e nori žaisti ir Pasvalys, ir Alytus, bet kol kas tai yra spekuliacijos. „Perlo“ komandos savininkai turės priimti sprendimą“, – portalo Krepsinis.net turimos informacijos nepaneigė „Perlo“ direktorius Giedrius Aidietis.

Tiesa, G.Aidietis nepatvirtino informacijos, jog jis palieka „Perlo“ ekipą ir tapo naujuoju „Lietuvos ryto“ sporto direktoriumi: „Mano likimas turėtų paaiškėti birželio pabaigoje – būtent tada baigsis mano įsipareigojimai „Perlui“. Esu patenkintas savo dabartine padėtimi, bet negalėčiau šimtu procentų pasakyti, kad liksiu arba neliksiu komandoje.“

„Perlo“ komandą treniravęs Robertas Štelmaheris veikiausiai papildys „Lietuvos ryto“ trenerių štabą. Apie tai latvis antradienį užsiminė šios šalies žiniasklaidai.

Nuo kito sezono „Perlo“ ekipai vadovaus Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubo vadovai, komandą turėtų treniruoti šios ekipos strategas Rimantas Endrijaitis.

Neaišku, kaip bus pasielgta su kontraktus turinčiais „Perlo“ žaidėjais. Krepsinis.net žiniomis, kai kurie krepšininkai netrykšta noru vykti rungtyniauti į vos kiek daugiau nei aštuonis tūkstančius žmonių turintį Pasvalio miestą.

Papildyta 19.00 val.

„Kas ieško, tas randa“ sako lietuviška patarlė. Panašu, kad Pasvalio krepšinio klubas visgi surado sprendimą prasibrauti į LKL pirmenybes.

„Aš nieko nekomentuosiu, kol neįvyks šimtaprocentinis sandoris. Kitos savaitės pradžioje viskas bus aišku. Galiu tik pasakyti, jog Pasvalio komanda nusipelnė vietos Lietuvos krepšinio lygoje. Negavę vietos lygoje, nusprendėme ieškoti kitų kelių“, – „15min“ sakė Pasvalio „Pieno žvaigždės“ klubo vadovas Arūnas Burkevičius.

LKL direktoriaus Lino Gilio komentaras:

Š.Mažeikos/BFL nuotr./Anot LKL direktoriaus Lino Gilio, net ir įrodžius krepšininkų nesąžiningumą, nubausti juos pagal LKL nuostatus – neįmanoma.
Š.Mažeikos/BFL nuotr./Linas Gilys

„Jokios oficialios informacijos LKL vadovybė negavo ir aš asmeniškai apie kažkokius sandorius sužinojau žiniasklaidoje. Netgi skaičiau, jog tai traktuojama kaip LKL vietos pardavimas. LKL įstatuose joks klubų pirmimas-pardavimas nėra numatytas, todėl kol kas labai sunku tokią situaciją komentuoti. Bet kuriuo atveju, paskutinį žodį turės tarti LKL valdyba“, – „15“ teigė LKL direktorius Linas Gilys.


 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek