2015 05 28

Vilniečių šturmą mačo pabaigoje atlaikęs Kauno „Žalgiris“ pergale pradėjo LKL finalo seriją

LKL čempionų titulą ginantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savo pagrindiniam konkurentui Vilniaus „Lietuvos rytui“ smogė dar kartą. Ketvirtadienio vakarą laikinojoje sostinėje prasidėjusios LKL finalo serijos pirmajame mače kauniečiai iškovojo pergalę 73:66 (24:18, 19:13, 12:13, 18:22).
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Viso mačo metu pirmavę kauniečiai ketvirtajame kėlinyje atleido vadeles ir leido savo varžovams priartėti iki minimumo, tačiau lemiamomis akimirkomis žalgiriečių nervai buvo šaltesni.

„Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 73:66 (24:18, 19:13, 12:13, 18:22).

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 18 (3/9 trit.), Jamesas Andersonas 14 (5 atk. kam.), Robertas Javtokas 12 (11 atk. kam.), Lukas Lekavičius 9, Simas Sanderis Vene 8, Paulius Jankūnas 5, Artūras Gudaitis 4, Vytenis Lipkevičius 3.

„Lietuvos rytas“: Kšištofas Lavrinovičius (7/8 dvit.) ir Antanas Kavaliauskas (8 atk. kam.) po 17, Travisas Leslie 11 (5 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 9 (6 rez. perd.), Michaelas Moseris 6, Martynas Gecevičius 4, Gediminas Orelikas 2.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 15/38 (39 proc.) ir 24/45 (53 proc.), tritaškiai – 9/27 (33 proc.) ir 2/16 (12 proc.), baudų metimai – 16/26 (62 proc.) ir 12/17 (71 proc.), atkovoti kamuoliai – 48 ir 31, perimti kamuoliai – 4 ir 8, rezultatyvūs perdavimai – 14 ir 20, klaidos – 18 ir 15.

Rungtynių eiga:

4 kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 73:66 (24:18, 19:13, 12:13, 18:12).

10 min. Paskutinė kėlinio minutė prasidėjo Artūro Milaknio taikliu tritaškiu, kuris pakėlė visą „Žalgirio“ areną iš savų vietų ir leido atitrūkti 4 taškais – 68:64. Vilniečiai nepataiko, prasižengia prieš Luką Lekavičių. Šis pataiko tik vieną metimą, o antrasis užstringa už lentos ir lanko. Skiriamas ginčas, po kurio kamuolys atiduodamas šeimininkams. Jamesas Andersonas išprovokuoja pražangą, bet pataiko tik vieną baudų metimą. Likus 24 sek. – 70:64. Vilniečių ataka netaikli, kamuolį atkovoja Robertas Javtokas. Artūras Milaknis pataiko abu baudų metimus (72:66) ir „Lietuvos rytas“ jau neatsitiesia.

9 min. Vilniečiai turi šansą išlyginti rezultatą, tačiau Žygimantas Janavičius pataiko tik vieną baudos metimą – 65:64.

7 min. Intriga grįžta. Michaelas Moseris pataiko antrą savo tritaškį iš aikštės krašto ir žalgiriečių persvara sumažėja iki metimo – 64:62.

6 min. Netrukis „Brolis“ grąžina intrigą (61:57), tačiau Lukas Lekavičius pataiko su pražanga ir kauniečiai trukteli priekin – 64:57.

5 min. Svečiai kelti baltą vėliavą atsisako ir kabinasi iš paskutiniųjų. Po Kšištofo Lavrinovičiaus taiklaus metimo iš po krepšio – 61:55.

3 min. Paskutinį ketvirtį sėkmingiau pradeda svečiai. Po Martyno Gecevičiaus ir Michaelo Moserio taiklių metimų žalgiriečių pranašumas vėl aptirpo – 55:48.

3 kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 55:44 (24:18, 19:13, 12:13).

9 min. Trečio kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ pataikė pirmą tritaškį – jį iš aikštės krašto pataikė Michaelas Moseris – 52:44.

8 min. 28 mačo minutę pirmuosius taškus šiose rungtynėse pelnė ir „Lietuvos ryto“ lyderis Martynas Gecevičius.

Kauniečių lyderis Jamesas Andersonas lyg nesavas – daro vieną klaidą po kitos ir galiausiai pats pasisuka į atsarginių suolelį – kada gi jį pakeis. Gintaras Krapikas pasiryžta ir sodina savo lyderį.

6 min. Vilniečiams buvo pavykę priartėti iki šešių taškų (39:45), tačiau netrukus Robertas Javtokas pataikė iš po krepšio, Artūras Milaknis smeigė tritaškį, o atkarpą rezultatyviai užbaigė Lukas Lekavičius. „Žalgiris“ vėl pradėjo lengviau kvėpuoti – 52:39.

4 min. Dvi rezultatyvios Žygimanto Janavičiaus atakos ir „Lietuvos rytas“ vėl priartėja – 37:45.

1 min. Rezultatyviomis atakomis apsikeičia aukštaūgiai Robertas Javtokas ir Antanas Kavaliauskas – 45:33.

2 kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 43:31 (24:18, 19:13).

9 min. Gediminas Orelikas pelno pirmuosius savo taškus tolimu metimu ir įskelia aistrų kibirkštį. „Žalgirio“ treneris Gintaras Krapikas įsiunta ant arbitrų, kadangi yra įsitikinęs, jog vilnietis prieš pataikydamas sužingsniavo. Į kivirčą įsijungia ir „Lietuvos ryto“ treneris Marcelo Nicola. Abiem treneriams skiriamos techninės pražangos. Teisėjai peržiūri epizodo vaizdo kartojimą ir nusprendžia taškų neįskaityti – 41:27.

6 min. Į aikštę sugrįžęs Antanas Kavaliauskas įmeta iš po krešio (36:25), tačiau vilniečiams akivaizdžiai trūksta kito komandos lyderio Martyno Gecevičiaus indėlio. Snaiperis kol kas šaudo tuščiais šoviniais ir per pusantro kėlinio nesurinko nei taško. Toks pats „tuščias“ ir kitas Vilniaus ekipos taikliarankis Gediminas Orelikas.

4 min. Antrą ketvirtį vėl sėkmingiau pradeda žalgiriečiai. Simo Sanderio Vene ir Artūro Milaknio tritaškiai vėl siunčia „Lietuvos rytą“ į nokdauną – 36:24.

1 kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 24:18.

10 min. Pirmajame kėlinyje šeimininkai akivaizdžiai dominavo po varžovų krepšiu, tačiau savoje aikštės pusėje niekaip nepajėgė sulaikyti Antano Kavaliausko. Jis pelnė pirmuosius 14 svečių taškų ir buvo pasodintas ant suolo. A.Kavaliauską pakeitęs Kšištofas Lavrinovičius kėlinio pabaigoje baudų metimais atidarė savo sąskaitą. Gana saugiai atrodęs šeimininkų pranašumas paskutinėmis minutėmis gerokai aptirpo – 24:18.

7 min. Per pirmąsias septynias minutes visus septynis taškus svečiams pelnė Antanas Kavaliauskas, tačiau jis mačo pradžioje atrodė tarsi vienišas karys. Du Jameso Andersono tolimi metimai ir šeimininkai pradėjo pavojingai tolti – 18:7.

5 min. Gražus Jameso Andersono perdavimas po krepšiu įkirtusiam Robertui Javtokui ir 10:5. Netrukus jau pats amerikietis pakartoja netaiklų savo tautiečio Willo Cherry metimą iš po krepšio – 12:5.

3 min. „Lietuvos rytą“ pirmosiomis minutėmis gelbsti Antanas Kavaliauskas. Keturi iš eilės vidurio puolėjo taškai grąžina intrigą – 4:8. Netrukus „centras“ pataiko dar vieną baudos metimą – 5:8.

1 min. Rungtynes rezultatyviai pradeda žalgiriečiai. Artūro Milaknio reidas po krepšiu baigiasi dviem taškais ir pražanga, kurią „Žalgirio“ snaiperis paverčia taškais. Apsigynę kauniečiai surengia dar vieną rezultatyvią ataką – dėjimu varžovų krepšį sudrebina Jamesas Andersonas – 5:0.

Bilietai. „Žalgirio“ klubo vadovai sirgalius į šias rungtynes viliojo įvairiais būdais. Pigiausių bilietų kainos prasidėjo nuo 6 eurų. Taip pat buvo organizuojama akcija – kvietimai į rungtynes buvo dovanojami atnešus du senus mobiliuosius telefonus. Visgi net tokie „Žalgirio“ vadovų sumanymai didžiulės sirgalių minios į areną nepriviliojo – akis badė daug tuščių kėdžių.

Koziris. Kauno „Žalgirio“ sirgaliai gali ramiau atsipūsti. Prieš kelias dienas negalavęs ir treniruotes praleidęs LKL čempionų kapitonas Paulius Jankūnas sugrįžo į rikiuotę ir žais šiame susitikime.

Šį sezoną abi komandos buvo susitikę penkis kartus ir net keturias pergales šventė „Žalgiris“.

Gintaro Krapiko kariauna laimėjo LKL mačus svečiuose 84:82, namuose 91:77 ir 82:81 bei LKF taurės finalą 82:76.

Sostinės ekipai kartą pavyko laimėti LKL mačą savoje arenoje, tiesa, tai „Lietuvos rytas“ padarė triuškinančiu rezultatu – 93:66.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti