2016 06 07

„Žalgirio“ dominavimas: rekordai, faktai ir lyderiai

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai įsiviešpatavo LKL pirmenybėse. Žalgiriečiai LKL finalo serijoje nukovė Klaipėdos „Neptūną“ 4-1 ir paliko keletą naujų įrašų lygos istorijoje. 24sek pateikia įdomiausius dar vieno žaliai baltų triumfo faktus.
„Žalgirio“ rūbinėje
„Žalgirio“ rūbinėje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Žalgiris“ LKL čempionu tapo 18-ąjį kartą. Vienintelis kitas LKL čempionu tapęs klubas – Vilniaus „Lietuvos rytas“ (5 titulai).

Žalgiriečiai LKL čempionais tapo jau šeštus metus iš eilės. Antrajame dešimtmetyje, nuo 2011-ųjų, čempionų titulą į viršų kelia tik „Žalgiris“.

Laimėdamas LKL šeštąjį sezoną iš eilės, „Žalgiris“ pakartojo rekordinį dominavimą Lietuvos krepšinyje. Tai ilgiausia pergalių finaluose serija nuo 1993-1999 metų, kai LKL čempionais žalgiriečiai taip pat tapo šešis kartus paeiliui.

Paulius Jankūnas yra tituluočiausias LKL krepšininkas. „Žalgirio“ kapitonas pirmasis pasiekė simbolinę žymą – iškovojo dešimtąjį LKL čempionų žiedą.

Tituluočiausių LKL žaidėjų sąraše į antrąją vietą pakilo vidurio puolėjas Robertas Javtokas. Jam tai buvo jau aštuntasis LKL čempionų titulas. „Centras“ į trečiąją pozicija nustūmė 7 žiedus iškovojusį Kęstutį Šeštoką.

Šarūnas Jasikevičius prieš dvejus metus pirmą kartą tapo LKL čempionu žaisdamas „Žalgiryje“. 2014-aisiais „Žalgiris“ taip pat finale nugalėjo „Neptūną“. Šį kartą Šaras tapo čempionu kaip treneris.

Jo bedražygiui Dariui Songailai tai taip pat buvo naujas laimėjimas naujose pareigose – trenerio asistento.

Per dvi finalo serijas „Neptūnas“ žalgiriečiams įkando tris kartus. Daugiau nei „Lietuvos rytas“ per 4 finalus nuo 2011-ųjų (1).

Šiemet LKL finalo serijoje visos rungtynės baigėsi dviženkliu skirtumu – pirmą kartą lygos istorijoje. Žalgiriečiai nugalėjo „Neptūną“ vidutiniškai 21,5 taško skirtumu.

Rezultatyviausiai finalo serijoje rungtyniavo „Žalgirio“ legionierius Jerome'as Randle'as, rinkęs vid. po 15 taškų ir 15,8 naudingumo balo. Kitas žalgirietis Paulius Jankūnas pelnė vid. po 10,8 taško ir rinko 15,4 naudingumo balo. Tai du pagrindiniai kandidatai į finalo MVP apdovanojimą.

29-erių J.Randle'ui tai yra pirmasis trofėjus profesionalo karjeroje.

Visai kaip lietuviui Renaldui Seibučiui. 30 metų krepšininkas taip pat pirmą kartą karjeroje iškovojo čempionų titulą.

Pirmą kartą LKL čempionais „Žalgirio“ gretose dar tapo Brockas Motumas, Olivier Hanlanas, Ianas Vougioukas ir Martynas Sajus. Teoriškai, čempionu tapo ir vokietis Isaiah Hartensteinas, kuris buvo registruotas LKL pirmenybėms.

Paskutinėse LKL finalo serijos rungtynėse susirinko daugiausiai žiūrovų. „Žalgirio“ areną užpildė 10 523 krepšinio entuziastai. Pirmosiose ir trečiosiose serijos rungtynėse Kaune susirinko mažiau nei 8 tūkst. žiūrovų.

Kai komanda LKL čempionate triumfuoja svečiuose, čempionų titulą gauna tik per lygos sezono uždarymo ceremoniją. Šį kartą LKL taurę žalgiriečiams įteikė iškart po sirenos. „Žalgiris“ savų sirgalių akivaizdoje triumfavo šeštąjį kartą.