2017 01 14

Šviesi ateitis: Kauno „Žalgirio“ talentai laimėjo bilietą į Eurolygos finalines kovas

Tomo Masiulio treniruojami Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo Eurolygos jaunimo (iki 18 metų) turnyrą Kaune, šeštadienį finale 62:57 įveikę Paryžiaus CFBB komandą.
Apdovanojimų akimirkos
Eurolygos jaunimo atrankos turnyras. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šių rungtynių nugalėtojams atiteko bilietas į Eurolygos finalo ketverto turnyrą gegužę Stambule, kur vyks ne tik lemiamos Senojo Žemyno vyrų komandų, bet ir jaunimo kovos.

Tomo Masiulio treniruojami jaunieji „Žalgirio“ krepšininkai dominavo finale ir po trijų kėlinių pirmavo 13 taškų.

Tačiau likus porai minučių Paryžiaus jaunimas buvo prisiartinęs iki šeimininkų per vieną tašką. Vis dėlto Roko Jokubaičio tritaškis likus minutei buvo labai svarbus ir padėjo triumfuoti Kauno komandai.

R.Jokubaitis finale nugalėtojams pelnė 18 taškų, Lukas Uleckas – 10. Grantas Vasiliauskas pelnė 8 taškus ir atkovojo 12 kamuolių.

Nacionalinėje krepšinio lygoje rungtyniaujančios „Žalgiris-2“ komandos pagrindu sudaryta Kauno komanda finalą pasiekė, laimėjusi visas trejas rungtynes B grupėje.

Šeštadienį rungtynėse dėl trečiosios vietos Arvydo Gronskio ir Andriaus Šležo treniruojamas „Lietuvos rytas“ 80:102 neatsilaikė prieš Maskvos CSKA.

Vilniečių neišgelbėjo Jevgenijaus Masalskio įspūdingas pasirodymas – vidurio puolėjas iš Baltarusijos pelnė 24 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. Po 10 taškų pridėjo Domantas Vilys ir Tomas Butrimas.

Penktąją vietą užėmė „Las Palmas“ krepšininkai (Ispanija), nugalėję 83:59 „Fenerbahce“.

Mače dėl septintos vietos Rygos VEF ekipa 72:69 palaužė Frankfurto „Skyliners“.