2016 03 02

Žygimantas Janavičius debiutavo Panevėžio „Lietkabelyje“

Užtikrintą pergalę Baltijos krepšinio lygos („Triobet“ BBL) ketvirtfinalyje pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, trečiadienį išvykoje 84:61 (23:25, 15:14, 21:18, 25:4) sutriuškinęs Kėdainių „Nevėžio“ ekipą.
Žygimantas Janavičius
Žygimantas Janavičius / Karolio Kavolėlio nuotr.

Atsakomoji dvikova bus žaidžiama kovo 9 dieną 17.30 val. Panevėžio „Cido“ arenoje.

Pirmajame kėlinyje vyko dinamiška ir rezultatyvi kova taškas į tašką. Didžiausias skirtumas siekė 3 taškus ir jį turėjo „Nevėžis“ – 16:13. „Lietkabelis“ buvo arti to, jog laimėtų pirmąjį ketvirtį, bet Darius Gvezdauskas paskutinę sekundę pataikė labai tolimą tritaškį ir suteikė persvarą šeimininkams – 25:23.

Antrajame kėlinyje vaizdas visiškai nepasikeitė – ir toliau pirmaujanti ekipa keitėsi po beveik kiekvienos sėkmingos atakos, o didžiausią, 3 taškų, pranašumą turėjo jau „Lietkabelis“ – 31:28. Vis dėlto įpusėjus susitikimui „Nevėžis“ pirmavo 1 tašku – 39:38.

Po ilgosios pertraukos prabėgus 4 minutėms rezultatas buvo lygus (45:45), bet tada Valdo Vasyliaus vedamas „Lietkabelis“ spurtavo 10:2 bei atitrūko – 55:47. Ilgai svečiams „Nevėžis“ džiaugtis persvara neleido ir po atkarpos 10:2 vėl atstatė pusiausvyrą – 57:57. Julius Kazakauskas pataikė dvitaškį ir jis leido panevėžiečiams po trijų kėlinių džiaugtis kuklia persvara – 59:57.

Lemiamą atkarpą Kazio Maksvyčio auklėtiniai pradėjo labai sėkmingai – per 5 minutes į savąjį krepšį praleido vos vieną dvitaškį, patys įmetė 10 ir taip pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 69:59. Toliau pavyzdingai gynyboje žaidęs „Lietkabelis“ varžovams neleido pelnyti taškų ir taip dar labiau atitrūko – 81:59. Galiausiai kėdainiškiai nutraukė užsitęsusią tylą, bet tašką padėjo Mile Iličius, pataikęs dvitaškį su pražanga – 84:61.

„Nevėžis“: V.Volkus ir E.Ežerskis po 12, S.Kymantas ir D.Gvezdauskas po 8.

„Lietkabelis“: M.Iličius 23 (25 min., 7 atk. kam.), V.Vasylius 13 (5 atk. kam.), J.Kazakauskas 10 (6 atk. kam.), A.Labuckas (11 atk. kam.) ir J.Žuža po 8, J.Love‘as ir Ž.Janavičius (7 rez. perd.) po 6.