2019 01 06 /19:58

Beprotiškame trileryje su dviem pratęsimais „Neptūnas“ antrąkart šį sezoną nukovė „Žalgirį“

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sekmadienį Klaipėdos „Neptūnas“ (14-3) beprotiškame mače su dviem pratęsimais 98:93 (16:12, 18:28, 21:22, 23:16, 6:6, 14:9) savų žiūrovų akivaizdoje nukovė titulą ginantį Kauno „Žalgirį“ (15-2).
Kyle'as Weaveris
Kyle'as Weaveris / Karolis Bakūnas nuotr.

Iš pradžių besivejančio vaidmenyje buvęs „Žalgiris“ pirmą kartą į priekį išsiveržė tik antro kėlinio viduryje, bet prieš pertrauką spėjo kiek atitrūkti (34:40).

Trečiajame kėlinyje svečių persvarą pasiekė ir dviženklę ribą (34:44 ir 43:53), tačiau fantastiškai ketvirtąjį kėlinį pradėję klaipėdiečiai susigrąžino iniciatyvą (63:62.).

Dramatiškose taškų lenktynėse netrūko klaidų ir broko, tačiau intensyvią gynybą iki mačo pabaigos išlaikęs „Neptūnas“ galiausiai triumfavo, kiek labiau antrojo pratęsimo metu atitrūkęs Gyčio Masiulio ir Lorenzo Williamso tritaškių dėka.

Kitą savaitę dvejas Eurolygos rungtynes žaisiantis „Žalgiris“ stengėsi taupyti puikiai pirmoje mačo pusėje žaidusį Nate'ą Woltersą, o kauniečius mačo pabaigoje bandė tempti Brandonas Daviesas, Marius Grigonis ir Derrickas Waltonas.

Nugalėtojus į priekį vedė karjeros Lietuvoje rungtynes sužaidęs Kyle'as Weaveris, kurio sąskaitoje – 24 taškai, 4 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 7 perimti kamuoliai (LKL sezono rekordas) ir 38 naudingumo balai. Be to, jis sudėtingu metimu išplėšė pirmąjį pratęsimą.

Savotišku X faktoriumi šiose rungtynėse tapo Džiugas Slavinskas, drąsiai rinkęs taškus antroje mačo pusėje, kai aikštę dėl pražangų limito paliko pagrindinis „Neptūno“ aukštaūgis Jerai Grantas.

Pastarajam tai buvo blankiausios sezono rungtynės – per 17 minučių atkovojo 8 kamuolius, bet nepelnė nė taško (0/5).

„Neptūną“ šiame mače gelbėjo po varžovų krepšiu atkovoti kamuoliai – jų per pirmąjį ketvirtį šeimininkai nusiėmė net 10 kamuolių po „Žalgirio“ krepšiu (iš viso 20).

„Neptūnas“: Kyle‘as Weaveris 24 (6/7 dvit., 7 per. kam., 38 n.b.), Tomas Delininkaitis 16, Gytis Masiulis 13, Džiugas Slavinskas 12 (8 atk. kam, 21 n.b.), Simas Galdikas 10.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 17 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 31 n.b.), Edgaras Ulanovas ir Nate‘as Woltersas po 12, Derrickas Waltonas 10, Marius Grigonis ir Thomasas Walkupas po 9.

54 Atsarginių taškai 56
8 (72:64) Didžiausia persvara 10 (45:55)

Pirmąją tarpusavio akistatą Kaune 75:60 taip pat laimėjo Kazio Maksvyčio auklėtiniai, tuomet nutraukdami trijų pralaimėjimų žalgiriečiams seriją. Tąsyk pelnytų 60 taškų išlieka prasčiausiu „Žalgirio“ puolimo rezultatu šį sezoną.

Emocijos Klaipėdoje užvirė dar neprasidėjus rungtynėms. Į konfliktą su „Neptūno“ gerbėjais įsivėlęs „Žalgirio“ sirgalių būrys nebuvo įleistas į „Švyturio“ areną.

Rungtynių eiga:

50 min. Dž.Slavinskas pelnė du taškus iš po krepšio, o E.Ulanovas prametė tritaškį (96:92). „Žalgiris“ nesistengė gelbėtis pražangomis, paskutinės „Neptūno“ atakos metu tiesiog gynėsi. B.Daviesas dar bandė pramesti antrąjį baudos metimą, tačiau kovodamas dėl kamuolio prasižengė E.Ulanovas ir tikru mačo atradimu tapęs Dž.Slavinskas įtvirtino „Neptūno“ pergalę 98:93.

49 min. B.Daviesas pataikė du baudos metimus, E.Ulanovas – vieną (94:92).

48 min. D.Waltonas įklimpo baudos aikštelėje, o Dž.Slavinskas metimu iš vidutinio nuotolio padidino „Neptūno“ pranašumą (94:89).

47 min. E.Ulanovas sumetė du baudos metimus, bet G.Masiulis ir L.Williamsas smeigė tritaškius (92:89).

46 min. Į du „Neptūno“ baudos metimus D.Waltonas atsakė tritaškiu (86:87).

45 min. T.Delininkaitis nepataikė iš toli, tačiau Th.Walkupas vaikiškai suklydo ir nurūkę į priekį „Neptūno“ krepšininkai pelnė taškus iš po krepšio (84:82). M.Grigoniui nepavyko žaidimas vienas prieš vieną – įstrigo „Neptūno“ gynyboje. Vis dėlto išsimesdami iš užribio žalgiriečiai rado laisvą A.Milaknį, kuris išlygino rezultatą (84:84). „Neptūnui“ liko 24 sekundės, tačiau L.Williamso metimas po prasiveržimo tikslo nepasiekė – kamuolys išsisuko iš krepšio. Antrasis pratęsimas.

44 min. E.Ulanovas nesėkmingai centravo prieš K.Weaverį, o Lorenzo Williamsas nepataikė iš po krepšio. D.Waltonas prametė du baudų metimus.

43 min. Du D.Waltono netikslūs metimai vienos atakos metu.

42 min. Pirmosiomis pratęsimo minutėmis komandos keitėsi baudų metimais (82:82).

40 min. K.Weaveris prarado kamuolį, tačiau kitos atakos metu pats iš M.Grigonio atėmė kamuolį ir pabėgęs į priekį išprovokavo pražangą. Pataikė vieną metimą – 76:76. „Žalgiriui“ nepavyko įmesti kamuolio B.Daviesui, tačiau iniciatyvos ėmėsi M.Grigonis. Jo prasiveržimas buvo sustabdytas pražanga. Žalgirietis sumetė abu baudos metimus, „Neptūnui“ palikdamas vos 9,7 sek. K.Weaveris pataikė supersudėtingą tolimą dvitaškį per B.Davieso rankas! „Žalgiriui“ liko 4 sekundės, tačiau B.Daviesas nesugraibė kamuolio ir jį prarado. Pratęsimas.

39 min. „Neptūno“ puolimas sustojo. J.Grantas kepštelėjo per veidą kamuolį atkovojusiam B.Daviesui, kuris baudos metimu išlygino rezultatą (74:74). Po antrojo netikslaus metimo Aaronas White'as prasižengė prieš G.Masiulį, kuris likus `1,5 min. vėl išvedė „Neptūną“ į priekį (75:74). M.Grigonis drąsiai centravo prieš K.Weaverį ir laimėjo mikrodvikovą (75:76).

38 min. B.Daviesas baudų metimais mažino „Žalgirio“ atsilikimą (74:71). „Neptūnas“ suklydo dukart iš eilės, o po sudėtingo M.Grigonio prasiveržimo komandas skyrė tik taškas (74:73).

37 min. B.Daviesas atmetė kamuolį D.Waltonui, kuris pataikė iš toli, tačiau G.Masiulis pakėlė tribūnas dėjimu į „Žalgirio“ krepšį (74:68).

36 min. K.Weaverio du taškai su pražanga. „Žalgirio“ atakos toliau strigo, o Dž.Slavinskas didino „Neptūno“ persvarą (72:64).

35 min. Agresyviai dvigubindamas gynybą „Neptūnas“ uždarė „Žalgirio“ aukštaūgiams kelius link krepšio, tačiau atsakomybės neišsigando D.Waltonas, pelnęs pirmuosius „Žalgirio“ taškus kėlinyje.

33 min. „Žalgirio“ krizė tęsėsi – pasipylė netikslūs metimai, klaidos. G.Masiulis ir T.Delininkaitis dar kartą pataikė, o P.Dambrauskas sėkmingai centravo prieš D.Waltoną (67:62).

32 min. G.Masiulis netiksliai atakavo iš toli, bet kamuolį nusiėmė D.Slavinskas. Staigus perdavimas T.Delininkaičiui į kraštą ir dar trys „Neptūno“ taškai! (61:62).

31 min. G.Masiulis pataikė iš toli (58:62).

30 min. R.Jokubaitis suklydo bandydamas įmesti kamuolį P.Jankūnui, K.Weaverio nesėkmingas solo reidas užbaigė „Neptūno“ kėlinį. Prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai atsilikinėjo 55:62.

29 min. O.Olisevičius dvi atakas iš eilės bandė centruoti, tačiau „Žalgiriui“ sudvigubinus gynybą abu kartus prarado kamuolį. Th.Walkupas nubaudė tritaškiu (53:60).

28 min. Džiugas Slavinskas atsikovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus su pražanga (49:55).

26 min. E.Ulanovas nutraukė netikslių „Žalgirio“ tritaškių seriją (1/9), sugrąžindamas dviženklę persvarą (43:53).

24 min. Derrickas Waltonas puikiai įsijungė į rungtynes. „Neptūną“ pažadinti bandė S.Galdiko du taškai su pražanga (41:48).

22 min. „Neptūno“ pirmosios kėlinio atakos nesėkmingos. O po B.Davieso dviejų taškų – skirtumas jau dviženklis (34:44).

21 min. Trečiasis kėlinys prasidėjo M.Grigonio baudos metimu, nes pasibaigus antrajam kėliniui K.Maksvytis už priekaištus teisėjams buvo nubaustas technine pražanga. B.Davieso taškai dar labiau padidino „Žalgirio“ pranašumą (34:42).

Geriausi pasirodymai iki didžiosios pertraukos:

• Kyle'as Weaveris pelnė 10 taškų ir surinko 15 naudingumo balų
  • Simas Galdikas surinko 7 taškus, pakeisdamas nesėkmingai startavusį Jerai Grantą (0/5 dvit.)
  • „Neptūnas“ per pirmąjį kėlinį atkovojo 10 kamuolių puolime
  • „Žalgiris“ prametė visus tritaškius (0/7), bet prarado tik 3 kamuolius
  • Nate'as Woltersas pataikė 5 metimus iš 6-ių ir surinko 12 taškų
  • „Žalgiris“ 10 taškų pelnė po varžovų klaidų („Neptūnas“ – 3)

„Žalgiris“ šiandien nežaidžia savo geriausio žaidimo, todėl turime tuo pasinaudoti. Bet ir mes nežaidžiame taip gerai, kaip galėtume“, – per pertrauką LKL TV sakė Simas Galdikas, iki pertraukos surinkęs 7 taškus.

20 min. Toliau N.Wolterso vedamas „Žalgiris“ išlaikė iniciatyvą iki kėlinio pabaigos (34:40).

18 min. Paulius Dambrauskas tritaškiu nutraukė „Neptūno“ taškų badą (30:32).

17 min. „Skaitykit žaidimą!“, – per minutės pertraukėlę auklėtiniams šaukė K.Maksvytis, tačiau net prametęs visus tritaškius (0/7) „Žalgiris“ įjungė aukštesnę pavarą. Keturi iš eilės P.Jankūno taškai padidino „Neptūno“ deficitą (27:32).

16 min. P.Jankūnas nepataikė iš toli, bet kamuolys nukrito L.Biručiui, kuris dėjimu pirmą kartą šiame mače išvedė „Žalgirį“ į priekį (27:28).

15 min. N.Woltersas! Dar kartą išgelbėjo „Žalgirio“ ataką paskutinėmis sekundėmis sėkmingai užbaigdamas sudėtingą prasiveržimą, o netrukus perėmė kamuolį ir asistavo Thomui Walkupui, kuris kontrataką užbaigė triuškinančiu dėjimu. (27:26).

15 min. Ketvirtas iš eilės N.Wolterso taškas (25:22).

13 min. J.Grantas prametė penktą metimą iš eilės (0/5), tačiau K.Weaverio sąskaitoje jau 9 taškai (25:20).

12 min. Tomas Delininkaitis smeigė tritaškį (21:14). R.Jokubaitis atsakė metimu po driblingo, bet vėl pataikė ir T.Delininkaitis (23:16).

11 min. Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo atakomis per Brandoną Daviesą. Iš pradžių pelnė dvitaškį, bet po to užstrigo Jerai Granto gynyboje.

10 min. Kėlinį sėkmingiau užbaigė „Neptūnas“, per pirmąjį ketvirtį nusiimdamas net 10 kamuolių puolime. Baigiantis kėliniui metimą pataisęs O.Olisevičius padidino „Neptūno“ pranašumą iki 16:12. „Neptūnas“ priekyje, nors pataikė tik 5 metimus iš 18 (27 proc.).

9 min. Artūro Milaknio ir Mariaus Grigonio taškai išlygino rezultatą (10:10).

8 min. Rokas Jokubaitis pakabino kamuolį Laurynui Biručiui, kuris viena ranka užbaigė „alley-oop'ą“. Osvaldas Olisevičius atsakė tritaškiu (10:6).

6 min. Ilgos „Neptūno“ atakos sunkiai pasiekdavo tikslą, bet „Žalgiris“ beviltiškai kovojo dėl kamuolių, leisdamas „Neptūnui“ per 6 minutes atkovoti net 8 kamuolius puolime (7:4).

4 min. K.Weaveris centruodamas „išmaudė“ Nate'ą Woltersą, bet žalgirietis atsakė savo firminiu „balionu“ (6:2).

2 min. „Neptūnas“ apsigynė nuo pirmųjų „Žalgirio“ atakų. Klaipėdiečiai taip pat atakavo netiksliai, bet juos gelbėjo keturi iš eilės puolime atkovoti kamuoliai. Užsitęsusi klaipėdiečių ataka galiausiai baigėsi Kyle'o Weaverio metimu peržengus tritaškio liniją (4:0).