2018 01 21

Chaotiškame LKL mače – brolių Ballų spindesys ir beviltiškas „Vytauto“ pralaimėjimas

Broliai LaMelo ir LiAngelo Ballai sužibėjo rezultatyvumu, tačiau Prienų-Birštono „Vytautas“ (4-16) namų rungtynėse neturėjo prošvaisčių įveikti Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (7-13). Chaotiškose „rungtynėse be gynybos“ pasvaliečiai triumfavo 116:93 (30:24, 28:16, 28:27, 30:26).
LiAngelo Ballas ir LaMelo Ballas
LiAngelo Ballas ir LaMelo Ballas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Pieno žvaigždės“ pagerino šio sezono LKL rezultatyvumo rekordą, kurį prieš tą patį „Vytautą“ buvo pasiekęs „Lietuvos rytas“ (113 taškų).

Broliai kartu pelnė 33 taškus, daugumą jų rinkdami tuomet, kai intrigos rungtynėse jau nebuvo likę.

Puikiai sužaidęs ketvirtą kėlinį LiAngelo netgi tapo rezultatyviausiu „Vytauto“ žaidėju – pelnė 20 taškų. 16-metis LaMelo surinko 13.

Abu broliai rungtynes pradėjo ant atsarginių suolelio.

LiAngelo tik pasirodęs aikštėje neapsigynė prieš Osvaldą Olisevičų, bet iškart ir pats atsakė metimu iš po krepšio.

LaMelo startavo beprotišku „balionu“ iš vidutinio nuotolio, bet kamuolys išsisuko iš lanko.

Netruks greitos atakos metu 16-metis Ballas atliko savo firminį akrobatinį metimą, taip „atsidarydamas“ stipriausioje Lietuvos lygoje.

Panašų metimą jis sėkmingai pakartojo ir trečiajame kėlinyje.

Pirmu išėjimu broliai aikštėje praleido 5,5 min., ir... „Pieno žvaigždės“ tuo pasinaudojo. Laimėjo šią atkarpą 10 taškų skirtumu ir atitrūko nuo „Vytauto“ (38:24).

Dviženklę persvarą pasvaliečiai išlaikė beveik visą laiką, didžiausią pranašumą pasiekdami ketvirto kėlinio pradžioje (95:70).

Būtent ketvirtajame kėlinyje išmušė LiAngelo valanda. Vyresnėlis smeigė du tritaškius – vieną išties sudėtingą, labai sėkmingai žaidė nugara į krepšį ir kartą įspūdingai pakabino kamuolį virš lanko Kervinui Bristoliui.

LaMelo taip pat žaidė sėkmingai – provokavo pražangas ir rinko taškus baudų metimais, nors visus tolimus metimus sviedė pro šalį.

Kartą jis pademonstravo ir puikią reakciją gynyboje, kai efektingai griūdamas ant parketo nutraukė varžovų perdavimą.

LaMelo per 18,5 minutės pelnė 13 taškų (3/6 dvit., 0/4 trit., 7/8 baud.), atkovojo 1 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą ir kartą suklydo (11 naudingumo balų).

LiAngelo aikštėje praleido 25 minutes, per kurias pelnė 20 taškų (4/9 dvit., 3/6 trit., atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo (13 naudingumo balų).

„Vytautas“: LiAngelo Ballas 20, Tomas Dimša 15, Justas Sinica ir LaMelo Ballas po 13, Edvinas Šeškus ir Kervinas Bristolis po 10.

„Pieno Žvaigždės“: Viačeslavas Bobrovas (9 atk. kam., 25 naud.) ir Osvaldas Olisevičius po 17, Trevonas Hughesas, Tomas Lekūnas ir Artūras Ausėjas po 16, Steponas Babrauskas 10.