2021 04 11

D.Bičkauskio baudos metimas „Rytui“ atnešė pergalę Kaune po ilgesnės nei trejų metų pertraukos

Senas geras derbis. Pastaraisiais sezonais savo žavesį kiek praradusi Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ akistata sekmadienio pavakarę Lietuvos krepšinio gurmanams vėl pateikė labai įdomų produktą su netikėta pabaiga. Giedriaus Žibėno kariauna sensacingai užėmė varžovų tvirtovę ir po atkaklios kovos triumfavo rezultatu 86:85 (23:21, 19:19, 25:21, 19:24).

Paskutinį sykį „Žalgirio“ arenoje vilniečiai triumfavo prieš daugiau nei trejus metus – 2017 metų gruodį, o paskutinė pergalė prieš amžinus varžovus buvo pasiekta 2019 metų vasarį, kuomet „Rytas“ triumfavo KMT taurėje „Siemens“ arenoje.

Nuo to laiko sostinės ekipa „Žalgiriui“ pralaimėjo net 11 sykių iš eilės, o šiemet vienas iš pralaimėjimų buvo patirtas net 47 taškų skirtumu.

Rungtynių pradžia vilniečiams nieko gero nežadėjo. Tik su 10 karių, tarp kurių – LKL dar nedebiutavęs Arnas Adomavičius, į Kauną atvykęs Giedrius Žibėnas greitai turėjo imtis pirmųjų korekcijų, kadangi dvi greitas pražangas susirinko Augustas Marčiulionis, o prie įžaidėjo netrukus prisijungė ir Martynas Echodas, apsikeitęs techninėmis pražangomis su Mariumi Grigoniu.

Tačiau pirmieji pokyčiai „Ryto“ klubui išėjo į naudą. Nors „Žalgiris“ po Pauliaus Jankūno tritaškio jau pirmavo 15:5, tik žengęs į aikštę iš karto „užsikūrė“ Andrew Goudelockas, per keletą minučių pataikęs du tolimus metimus, o raumenų baudos aikštelėje pridėjo ir Ivanas Buva. Spurtavęs „Rytas“ pirmąjį ketvirtį netgi laimėjo – 23:21.

Antrajame kėlinyje tęsėsi I.Buvos dominavimas – kroatas per pirmą žaidimo dalį pelnė 12 taškų ir surinko 15 naudingumo balų, o „Rytas“ beveik viso kėlinio metu pirmavo. Kauniečiams keletą sykių pavyko rezultatą išlyginti, bet kovingai nusiteikę vilniečiai į pertrauką patraukė pirmaudami dviem taškais – sulig antrojo kėlinio sirena sudėtingą dvitaškį pataikė A.Goudelockas (42:40).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ po ilgos pertraukos pagaliau išsiveržė į priekį (49:46), tačiau labai trumpam. Giedriaus Žibėno kariauna toliau demonstravo charakterį ir greitai susigrąžino pranašumą, kuris kėlinio pabaigoje, dėka solidaus I.Buvo žaidimo, pasiekė rekordines aukštumas – 6 taškus (67:61).

Rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis rungtynių minutėmis. Nors „Rytas“ išlaikė 6 taškų pranašumą, vieną tritaškį po kito į jų krepšį pradėjo skraidinti Thomasas Walkupas. Greitai prie amerikiečio prisijungė ir Marius Grigonis, pelnęs penkis taškus iš eilės, o prasidėjus paskutinei minutei „Žalgiris“ jau pirmavo 85:82.

Visgi tuomet savo žodį tarė A.Goudelockas, pataikydamas dar vieną sudėtingą metimą iš tolimojo nuotolio (85:85). „Rytas“ apsigynė ir turėjo paskutinę ataką, kurios metu D.Bičkauskis išprovokavo varžovų pražangą ir likus kiek mažiau nei 2 sek. stojo mesti dviejų baudų.

Gynėjas pataikė pirmąją, o antrąją prametė specialiai – kauniečiai nebespėjo surengti rezultatyvaus išpuolio ir „Rytas“ triumfavo 86:85.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ivanas Buva

Nugalėtojų gretose įspūdingą pasirodymą surengė kauniečius tiesiog į neviltį varęs Ivanas Buva. Kroatas pelnė net 32 taškus (8/10 dvit., 3/4 trit., 7/8 baud.), sugriebė 7 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas ir surinko net 39 naudingumo balus.

39 naudingumo balai – ketvirtas geriausias rezultatas šiame LKL sezone. Rekordas vis dar priklauso Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjui Margiriui Normantui (41 naud. bal.).

Dviženklį taškų skaičių „Ryto“ ekipoje be apdainuotojo vidurio puolėjo surinko tik Andrew Goudelockas, pataikęs 4 tolimus metimus iš 5 ir pelnęs 14 taškų, bei Lukas Uleckas (10 tšk.).

Šeimininkų komandoje pirmais smuikais griežė gynėjai – Th.Walkupas, M.Grigonis ir L.Lekavičius kartus sudėjus pelnė 48 iš 85 komandos taškų.

Vienas pagrindinių vilniečių raktų į dramatišką pergalę – solidus pataikymas iš žaidimo. „Ryto“ krepšininkai realizavo 64 proc. dvitaškių ir net 50 proc. tritaškių.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Tiesa, ne ką prasčiau krepšį atakavo ir kauniečiai – 60 proc. dvitaškių ir 45 proc. tritaškių.

„Rytas“ neženkliai laimėjo kovą po lenta (26:23), tačiau dažniau klydo (14 klaidų prieš 9).

Martinas Schilleris šiame mače turėjo verstis be Joffrey Lauvergne'o ir Nigelo Hayeso, o G.Žibėnas savo dispozicijoje neturėjo Arno Butkevičiaus ir Kristijano Kitsingo.

Kauno „Žalgiris“: Thomasas Walkupas 21 (28 naud. bal.), Marius Grigonis 14 (6 rez. perd.), Lukas Lekavičius 13 (4 rez. perd.), Martinas Gebenas 12 (6/8 dvit.), Augustine'as Rubitas 7, Rokas Jokubaitis, Steve'as Vasturia ir Marekas Blaževičius (5 atk. kam.) po 4, Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) ir Patricio Garino po 3, Karolis Lukošiūnas 0, Mantas Rubštavičius nerungtyniavo.

Vilniaus „Rytas“: Ivanas Buva 32 (7 atk. kam., 39 naud. bal.), Andrew Goudelockas 14 (4/5 trit.), Lukas Uleckas 10, Gytis Radzevičius (7 atk. kam.) ir Martynas Echodas (5 atk. kam.) po 8, Dovis Bičkauskis (7 rez. perd., 15 naud. bal.) ir Mindaugas Girdžiūnas po 6, Augustas Marčiulionis 2, Rapolas Ivanauskas 0, Arnas Adomavičius nerungtyniavo.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“

Liko 1 sek. D.Bičkauskis realizuoja vieną baudą ir „Rytas“ triumfuoja 86:85.

Liko 17 sek. Rezultatas nepasikeitė. Po minutės pertraukėlės kamuolį savo rankose turės vilniečiai.

Liko 59 sek. Fantastika! A.Goudelocko tritaškis ir vėl lygybė (85:85).

Liko 83 sek. Du M.Grigonio taškai su pražanga (85:82)

39 min. Tritaškis į tritaškį ir vėl. Į M.Grigonio tolimą bombą atsako ir I.Buva (82:82).

38 min. Prieš minutės pertraukėlę – visiška lygybė (79:79).

37 min. Tritaškių fiesta! Taikliais metimais apsikeičia Th.Walkupas ir A.Goudelockas (77:77).

36 min. Dar vienas tritaškis į vilniečių krepšį – ir vėl pasižymi Th.Walkupas (74:74).

35 min. Dvitaškį pataiko I.Buva, tačiau kitoje aikštės pusėje tritaškį įskraidina P.Garino (71:73).

34 min. Th.Walkupas pataiko labai svarbų tritaškį ir kerpa šeimininkų deficitą pusiau (68:71).

33 min. Ketvirtoji pražanga M.Gebenui – M.Girdžiūnas realizuoja abi baudas (65:71).

31 min. „Žalgiris“ nebeišradinėja dviračio – verčia taškus iš baudos aikštelės (65:69).

Po III kėlinių: Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“ 61:67

30 min. Bręsta sensacija? I.Buva pataiko dar vieną tritaškį (61:67)

29 min. I.Buva naudojasi pranašumais prieš M.Blaževičių baudos aikštelėje (61:64).

28 min. L.Lekavičius meistriškai „apvogia“ varžovus, o baudų metimais skirtumą iki minimumo mažina A.Rubitas (59:60).

27 min. P.Jankūnas suteikia laisvės G.Radzevičiui, kuris šeimininkus baudžia negailestingai (57:60).

26 min. Ojojoj, Steve'ai Vasturia... Amerikietis ant parketo praleidžia labai nedaug minučių, tačiau jau antrą sykį šiame mače spėja nukirsti iš toli atakuojantį varžovą. L.Uleckas įsigudrina pramesti dvi baudas iš trijų (54:55).

25 min. Du taškus su pražanga pelno L.Lekavičius, tačiau kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsako I.Buva (52:54).

24 min. Akimirką „Žalgirio“ pranašumas siekė 3 taškus, tačiau dvitaškį pelno G.Radzevičius, tolimą metimą prideda M.Girdžiūnas ir „Rytas“ vėl priekyje (49:51).

23 min. „Ryto“ baudos aikštelės siaubas M.Gebenas toliau dominuoja ir po ilgo laiko kauniečiai išsiveržia į priekį (47:46).

22 min. G.Žibėnas tokių savo auklėtinių klaidų gynyboje neatleis – P.Jankūnas nieko netrukdomas ima kamuolį puolime, o L.Lekavičius smeigia tritaškį (45:46). Svečiai prašo pasitarimo.

21 min. Kėlinį vilniečiai pradeda spurtu 4:0 (40:46).

Po II kėlinių: Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“ 40:42

20 min. Rezultatas ir dar kartą lygus – taiklus tolimas L.Lekavičiaus dūris (40:40).

Visgi paskutinis žodis šiame kėlinyje priklauso A.Goudelockui, kuris sulig antrojo kėlinio sirena pataiko sudėtingą dvitaškį.

19 min. D.Bičkauskis pataiko tritaškį ir sėkmingai sudirba gynyboje (37:40).

18 min. L.Lekavičiaus firminis float'eris (37:37).

17 min. M.Grigonis baudų metimais lygina rezultatą, tačiau „Rytas“ puolime sužaidžia kantriai ir galiausiai suranda apylaisvį metimą, kurį realizuoja M.Echodas (35:37).

16 min. Šeimininkų puolimo lyderis kol kas M.Gebenas, kurio sąskaitoje 8 taškai (33:35).

14 min. Solidžiai į žaidimą įėjo ir L.Uleckas, pelnęs jau 7 taškus ir ką tik paserviravęs saldainiuką M.Echodui (31:35).

13 min. „Ryto“ kroatas suvertė jau 10 taškų, tačiau savų atsakymų puolime vis dažniau suranda ir šeimininkai (29:30). Šįkart žaidimą stabdo jau Giedrius Žibėnas – minutės pertraukėlė.

12 min. I.Buva drąsiai paleidžia tritaškį, kuris skrodžia tinklelį. Netrukus agresyviu prasiveržimu ir metimu kaire ranka varžovų gynybą įveikia ir L.Uleckas (23:28). Kauniečiai prašo pasitarimo.

Po I kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“ 21:23

10 min. Pavojaus signalas „Žalgiriui“ – A.Goudelockas pataiko jau antrą tritaškį (21:23).

9 min. S.Vasturia prasižengia prieš tritaškį metantį G.Radzevičių ir „Ryto“ deficitas – jau minimalus (21:20).

8 min. Rungtynių tempas spartėja. Į aikštę žengęs I.Buva įneša papildomos energijos į vilniečių puolimą ir pelno du taškus su pražanga (19:15).

7 min. R.Jokubaitis įspūdingai praneria pro sutankintą vilniečių gynybą ir meistriškai pelno dvitaškį (17:10).

6 min. Tritaškis į tritaškį – P.Jankūnas ir A.Goudelockas apsikeičia taikliomis tolimomis bombomis (15:8).

5 min. Rungtynių starte abi komandos žaidžia labai kietai – įpusėjus kėliniui jau yra išnaudojusios komandinių pražangų limitą. „Žalgiris“ priekyje 12:5.

Rungtynėse – pirmoji minutės pertraukėlė. Vilniečiai jau galėjo atsilikti ir dviženkliu skirtumu, tačiau žalgiriečiai keletą sykių įsigudrino pramesti iš tolimojo nuotolio visiškai laisvi.

4 min. Techninėmis pražangomis apsikeičia M.Grigonis ir M.Echodas, tačiau būtent pastarajam ši nuobauda atsieina skaudžiau – tai antroji asmeninė (8:4).

3 min. Vilniečiai skaudžiai moka už tai, jog varžovams suteikia antruosius šansus – M.Grigonis smeigia pirmą šeimininkų tritaškį (7:2).

2 min. Th.Walkupas toliau agresyviai atakuoja A.Marčiulionį ir pelno pirmuosius keturis kauniečių taškus (4:2).

1 min. Svečių taškų sąskaitą dviem baudų metimais atidaro M.Echodas (0:2).

Kauniečiai rungtynes pradės su Thomasu Walkupu, Mariumi Grigoniu, Karoliu Lukošiūnu, Pauliumi Jankūnu ir Martinu Gebenu.

Vilniečių startinis penketas – Augustas Marčiulionis, Mindaugas Girdžiūnas, Gytis Radzevičius, Rapolas Ivanauskas ir Martynas Echodas.