Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 spalio 12d. 18:30

D.Gudelis išvardijo R.Jaručio klaidas ir atskleidė, kaip „Ryte“ neliko D.Sirvydžio

Tomo Langvinio vedamoje laidoje „Nematoma pusė“ apsilankęs Vilniaus „Ryto“ valdybos pirmininkas Darius Gudelis kalbėjo apie pastarosiomis savaitėmis sostinės ekipą vėl supurčiusias permainas.

Po metinio dalininkų susirinkimo ir audito pateiktų išvadų „Rytas“ praėjusią savaitę atsisveikino su direktoriaus pareigas ėjusiu Rolandu Jaručiu, kurio, priešingai nei teigta iš pradžių, klube neliko visiškai.

Sportines R.Jaručio pareigybes perėmė „Ryto“ trenerių štabas su vyr. treneriu Donaldu Kairiu priešakyje, o direktoriaus poziciją nuo šiol užims Justas Jankauskas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rolandas Jarutis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rolandas Jarutis

D.Gudelis „O, Dangau! Sportas“ laidoje T.Langviniui įvardijo didžiausias R.Jaručio, kuris Vilniuje dirbo nuo 2019 m. vasaros, padarytas klaidas.

Tarp jų – sutarties su Sauliumi Kulviečiu pasirašymas, situacija su Deividu Sirvydžiu ir klubo vidaus taisyklių nepasirašymas, atsirūgęs dėl „Ryto“ legionieriaus Chriso McCollough nuotykių prie vairo.

„Pirmiausia, gal reikėtų pradėti nuo to, kad Rolandas turėjo visišką klubo dalininkų pasitikėjimą, – pradėjo D.Gudelis. – Praėjusią vasarą mes su juo susitarėme, kad jis tampa klubo administracijos vadovu. Rolandas turėjo sąlygų, norėjo visiško pasitikėjimo ir laisvės priimti sprendimus. Jis norėjo pats išnaudoti savo sukauptą patirtį, parodyti, pademonstruoti meilę ir atsidavimą organizacijai. Tai – svarbus, lyderio bruožas ir mes juo pasitikėjome.

Jis padarė daug gerų darbų, puikiai sustygavo jaunimo piramidę. Manau, kad turime geriausią jaunimo piramidę Lietuvoje. Esame išsikėlę tikslą, kad taptume ir viena geriausių Europoje. Netgi kalbantis su FIBA Čempionų lyga, tai jiems buvo vienas prioritetų. Rolandas prie to tikslo pasiekimo prisidėjo.

Niekam ne paslaptis, ir žiniasklaida rašė, kad vėlavome keletą mėnesių mokėti atlyginimus.

Bet nepavyko išvengti klaidų. Vasario mėnesį gavome aiškų kvietimą iš Rolando, kad „ateikite, padėkite, nes yra problema su finansais, su mokėjimu žaidėjams“. Niekam ne paslaptis, ir žiniasklaida rašė, kad vėlavome keletą mėnesių mokėti atlyginimus. Administracija buvo „užstrigusi“ ir nematėme išeičių, kaip iš to išeiti.

Dėl to dalininkai priėmėme sprendimą ne tik padėti, bet ir griežčiau kontroliuoti išlaidas ir apskaitą. Šitoje vietoje pamatėme nemažai spragų ir padarytų klaidų. Nekalbu apie sąmoningus veiksmus, gal daugiau dėl per didelio užimtumo, tam tikrų vadybinių įgūdžių stokos, bet problemos buvo akivaizdžios. Sutarėme, kad vykdant finansų ir teisinį auditą, mes išsiaiškinsime klaidas, spragas ir taisytinas vietas. O tvirtindami išvadas spręsime dėl administracijos vadovo, kas ir buvo padaryta praėjusią savaitę. Dalininkai išklausė Rolandą ir vieningai priėmė sprendimą atsisveikinti su juo.

Saulius Kulvietis yra akivaizdi klaida. Kontrakto pasirašymas, įsigaliojimas ir privedė prie to, kad klubas gali patirti žalą. Dabar aktyviai kalbamės su žaidėjo agentu ir juo pačiu, bandome spręsti situaciją. Manau, kad tai yra 1–2 savaičių reikalas, kada išspręsime šią situaciją ir mes galėsime įvertinti žalą. Apie tai daug rašyta, kalbėta, nenoriu labai apsistoti.

Tos klaidos buvo elementarios – laiku nepadarytos tam tikros procedūros. Galbūt klaidas lėmė ir tai, kad pats žaidėjas ir jo agentas neinformavo apie jo vasarą darytą čiurnos operaciją. Bet aš matau norą išspręsti situaciją iš visų pusių. Pats žaidėjas negali būti kaltinamas – yra situacijos, klaidos ir jas turime išspręsti.

Kita klaida, kurią galėčiau akcentuoti ir kuri yra pusiau vieša paslaptis – Deivido Sirvydžio situacija. Bendromis teisininkų ir klubo dalininkų pastangomis mums pavyko išvengti žalos, bet administracija padarė neleistinas klaidas. Buvo laiku nesumokėta už žaidėjo buto nuomą. Žaidėjui atlyginimas nevėlavo. Natūralu, kad D.Sirvydis, pakviestas NBA biržoje, mes jį norėjome tobulinti, auginti ir laikui atėjus už perėjimą uždirbti, bet tos klaidos nesumokėjus už buto nuomą, neatsakius į agento raginimus. Buvo gautas raštas, kad sutartis yra nutraukta vienašališkai, nes klubas nevykdo įsipareigojimų. Tai yra nedovanotina klaida, kurios negalime toleruoti.

Buvo gautas raštas, kad sutartis yra nutraukta vienašališkai, nes klubas nevykdo įsipareigojimų.

Dar viena klaida yra klubo vidaus taisyklės. Visi treneriai, žaidėjai turi su jomis susipažinti ir pasirašyti įsipareigojimą jų laikytis. Bet tai privalo padaryti prieš sezoną. Į pirmąją treniruotę mes susirinkome rugpjūčio 10-ąją, o taisyklės buvo pasirašytos tik po praėjusį trečiadienį vykusio dalininkų susirinkimo.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek