2022 05 13

Giedrius Žibėnas patenkintas žinute ir spąstais varžovams: „Jie net nematė krepšio“

Vilniaus „Ryto“ sirgaliai užtvindė salę raudonu konfeti, o krepšininkai tritaškiais užpylė „Šiaulių-7bet“ komandą pirmosiose „Betsafe LKL“ pusfinalio serijos rungtynėse.
Giedrius Žibėnas
LKL pusfinalis: „Rytas“ - „Šiauliai“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Rytas“ pradėjo LKL pusfinalio seriją 16 taiklių tritaškių ir itin aktyvia gynyba.

Net 38 kartus iš toli atakavę ir 42 proc. metimų pataikę vilniečiai 97:75 įveikė „Šiaulių-7bet“ ir serijoje iki trijų pergalių startavo 1-0.

„Jų tokia gynyba. Ir mes toliau mesime, – žadėjo „Ryto“ treneris Giedrius Žibėnas. – Jei atims tritaškius, ieškome kitų būdų.“

Šiaulių žaidėjams vis spiečiantis aplink vilniečių vidurio puolėją Ivaną Buvą, atsirišo rankos kitiems. Dar svarbiau, kad visi žaidėjai pusfinalį pradėjo ypatinga energija.

„Norėjome sau ir varžovams pasiųsti žinutę, – pabrėžė G.Žibėnas. – Kontroliavome rungtynes, žaidėjai sąžiningai analizavo, mes išėmėme jų lyderius, jie neturėjo gerų metimų, net nematė krepšio.

Tai didelis žaidėjų nuopelnas, nes jie laukė pusfinalio serijos.“

„Rytas“ sugebėjo pasitelkti daugiau ginklų karštame mače – jau iki pertraukos taškais pasižymėjo vienuolika šeimininkų žaidėjų.

Šiaulių komandą traukė du žaidėjai – lyg NBA taškų pelnymo nuotaiką pagavęs Issufas Sanonas (20 taškų) ir „Ryto“ sistemą jaunystėje praėjęs Giedrius Staniulis (18).

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./LKL pusfinalis: „Rytas“ - „Šiauliai“

Savo puolimo lyderį rungtynių metu rado ir „Rytas“.

Pradėjęs rungtynes itin aktyvia gynyba, Margiris Normantas pagavo puikų ritmą ir atakose – jo du tritaškiai per keliolika sekundžių 23 minutę padėjo šeimininkams padvigubinti persvarą (54:41) ir sušokti trumpą šokį.

O gynyboje lyderis buvo Arnas Butkevičius.

Jis ir kiti užrakino Šiaulių komandos etatinį taškų rinkėją Jonathaną Elmore'ą –po 16,1 taško LKL rinkęs amerikietis gynėjas šįkart per 12 minučių nepelnė nė taško.

„Matėte, ką Arnas padarė su varžovų lyderiais. Daug nuopelnų turime atiduoti Arnui. Jo pavyzdys užvedė areną. O gal arena jį užvedė“, – kalbėjo G.Žibėnas.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Arnas Butkevičius ir Evaldas Kairys

Rungtynių pradžia vėlavo keliolika minučių, nes kone sklidinai „Jeep“ arenos tribūnas pripildę sirgaliai prieš pat starto švilpuką užliejo salę raudono konfeti jūra.

Net ir Ivanui Buvai su šluota prisidėjus prie 7-8 darbuotojų prireikė laiko, kol aikštė buvo iššluota nuo smulkių juostelių.

„Kad tik taip visada prasidėtų rungtynės Vilniuje ir kitose arenose. Tai puošia rungtynes, prideda žaidėjams adrenalino. Ne tik Balkanų šalys, bet ir mes galime tai padaryti. Pagarba sirgaliams“, – kalbėjo G.Žibėnas.

Penktadienį „Ryto“ arenoje netrūko ir ukrainietiškų spalvų.

Didelė Ukrainos vėliava puošė salės kraštą, o per minučių pertraukėles kelis šokius atliko „Red Foxes“ – žinoma Ukrainos šokėjų grupė, prieglobstį nuo karo tėvynėje radusi mūsų Vilniuje.

Kitos šių komandų LKL pusfinalio rungtynės vyks sekmadienį Šiauliuose.

„Žinome, kad ir „Šiauliai“ norės mums duoti žinutę, turime ten nuvažiuoti su labai gera energija. Tada turėsime šansą“, – į sekmadienį jau žvelgė G.Žibėnas.

Kitose pusfinalio poroje šeštadienį Kaune savo seriją pradės Kauno „Žalgiris“ ir Panevėžio „Lietkabelis“.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas