Publikuota: 2009 gegužės 13d. 20:48

Ginče dėl bronzos prireiks lemiamo mūšio (nuotraukos)

„Šiauliai“ pergalę išplėšė po pratęsimo
Egidijaus Jankauskos/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Rungtynių akimirka

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medalių savininkai paaiškės tik po lemiamo – penktojo – serijos mūšio. Namuose žaidę Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai trečiadienį sugebėjo 78:75 įveikti favoritu laikytą „Šiaulių“ klubą ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 2:2.

Susitikimo pradžioje iniciatyva priklausė šiauliečiams, kurie kelis kartus buvo įgiję trapią 3 taškų persvarą (2:5, 8:11). Visgi sėkmingą atkarpą sužaidęs „Neptūnas“ persvėrė mačo pusiausvyrą į savo pusę (13:12), o po Martyno Mažeikos tritaškio – susikrovė jau 6 taškų pranašumą (18:12). Ryžtu ir pasiaukojama kova centimetrų trūkumą po krepšiu kompensuodavę klaipėdiečiai bet kokiomis išgalėmis stengėsi išlaikyti savo persvarą, tačiau tai jiems pavyko tik iki antrojo kėlinio pradžios (26:26).

Varžovus paviję svečiai tarsi sustojo – taškų nepelnė beveik 5 minutes. „Šiaulių“ komandos stabtelėjimu netruko pasinaudoti „Neptūnas“, atstatęs turėtą pranašumą (32:26). Visgi beveik visą jį šeimininkai išbarstė per porą paskutinių antrojo kėlinio minučių (34:33).

Vaizdas rungtynėse nepasikaitė ir po didžiosios pertraukos – rezultatas ir toliau svyravo bangomis. Pirmoji sėkminga atkarpa (rezultatu 8:1) priklausė klaipėdiečiams (42:34), tačiau po „Šiaulių“ atsako (rezultatu 2:9) – švieslentėje vėl degė tik minimalus aktyviai sirgalių palaikomų aikštės šeimininkų pranašumas (44:43).

Po dar vieno „Neptūno“ spurto skirtumas tarp komandų pirmą kartą rungtynėse pagaliau peržengė ir dviženklę taškų ribą (68:58). Atrodė, kad mačo nugalėtojas jau aiškus, nes iki susitikimo pabaigos buvo likusios vos penkios minutės, tačiau „Šiauliai“ buvo kitokios nuomonės. Geležinę gynybą dvi minutes demonstravę svečiai beveik pavijo šeimininkus (68:66), tačiau persverti mačo rezultato į savo pusę nesugebėjo. Protingai paskutines rungtynių akimirkas sužaidęs „Neptūnas“ šventė pergalę rezultatu 78:75 (21:17, 13:16, 25:17, 19:25) ir išlygino serijos rezultatą – 2:2.

Nugalėtojus į pergalę vedė net 27 taškus surinkęs bei 8 kamuolius sugriebęs Valdas Vasylius. Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė amerikietis Stefhonas Hannahas – 18 taškų.

Lemiamos – penktosios – LKL mažojo finalo serijos iki trijų pergalių rungtynės bus žaidžiamos penktadienį, gegužės 15-ą, Šiauliuose.

Aktualu

„Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Aktualu

G.Nausėda ir I.Šimonytė 15min konferencijoje: žiūrėkite tiesiogiai

Išrinkite geriausias 2018 metų knygas

Verslas

Paaiškėjo Vyriausybės kainų pažabojimo planas: ribojimai, kontrolė, viešinimas ir smulkiųjų skatinimas

Aktualu

Skandalingas smurto mokykloje vaizdo įrašas: policija mėnesį nieko nežinojo

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

„Eurolygos diena“: negailestinga prognozė kauniečiams ir du žalgiriečiai gražiausių epizodų Top 10 (4/4)

Verslas

Vilniaus oro uosto plėtros dilema: gyventojus kamuoja triukšmas, ministeriją – ploto trūkumas

Gazas

Artėja pokyčiai: vairuotojams gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė, ir didėti baudos

Į šv. Mišias už Eimuntą Nekrošių rinkosi artimieji, teatro kolegos ir jo kūrybos gerbėjai

Sportas

Serbų žiniasklaidoje – padėka už įvartį į savo vartus: „Ačiū, Žulpa“

Izolda Gudelis – apie pažintį su Benu Gudeliu, santykius ir grožį puoselėjančius pusryčius

15min iš Maskvos 24sek

L.Westermannas – apie skolą Šarui, nuoskaudą Maskvoje ir nuotykį CSKA rūbinėje

Aktualu

Kaune nupjauta skulptūros galva: policija aiškinasi, kas išniekino kultūrinę vertybę

15min iš Belgrado Sportas