2019 05 28

Kova dėl čempionų sosto startavo „Žalgirio“ pergale prieš besispardžiusį „Rytą“

Antradienį Kaune startavo lenktynės dėl Lietuvos krepšinio lygos karūnos. Pirmajame serijos mače namų aikštės pranašumą turėjęs „Žalgiris“ 79:64 (27:16, 17:19, 21:18, 14:11) sugebėjo palaužti Vilniaus „Rytą“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0.
Brandonas Daviesas ir Artsiomas Parakhouski
Brandonas Daviesas ir Artsiomas Parakhouski / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauniečiams šiame mače negalėjo padėti Paulius Jankūnas. Kapitonas treniruotės metu susižeidė koją ir buvo priverstas iš šalies stebėti komandos draugų kovą ant parketo.

O kova mačo pradžioje P.Jankūnui turėjo patikti. „Žalgiris“ jau pirmojo kėlinio pradžioje įgijo dviženklį pranašumą bei puikiai puolė. Per pirmąją 10-ties minučių atkarpą žalgiriečiai pelnė 27 taškus ir pirmavo 11 taškų skirtumu.

Antrajame ketvirtyje „Žalgirio“ persvara buvo padidėjusi iki 13-kos taškų (34:21), bet „Rytas“ žingsnis po žingsnio sugebėjo atsitiesti.

Šarūnas Jasikevičius dar pirmoje rungtynių dalyje užsidirbo techninę pražangą, kai vilniečiai buvo priartėję 6 taškų atstumu, o po šios nuobaudos Leo Westermannas smeigė du tritaškius paeiliui ir „Žalgiris“ vėl nutolo. Per pertrauką šeimininkai pirmavo 44:35.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Trečiajame kėlinyje svečiai vėl kibo „Žalgiriui“ į atlapus ir buvo priartėję per 4 taškų atstumą, tačiau žalgiriečiai atsilaikė ir prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą buvo priekyje 65:53.

Kauniečiai puikiai startavo ketvirtajame kėlinyje ir susikrovė jau 17-kos taškų pranašumą (72:55). Po šio smūgio „Rytas“ taip ir neatsigavo.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dainius Adomaitis

Statistikos protokole vilniečiai išsiskyrė atkovotų kamuolių grafoje. Kovą po krepšiu „Rytas“ laimėjo 40:32. Vien puolime sostinės komandos krepšininkai sugriebė 19 kamuolių.

Tiesa, antru bandymu „Rytas“ pelnė vos 8 taškus, tad susikurtų šansų deramai neišnaudojo.

„Žalgiris“ pataikė 12 tolimų metimų iš 27 (44 proc.), o vilniečiai iš toli atakavo gerokai prasčiau – 6 taiklūs metimai iš 25 (24 proc.).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Artsiomas Parakhouski

Marius Grigonis su 13 taškų buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose. Tiesa, gynėjas 10 savo taškų surinko dar pirmajame kėlinyje.

Edgaras Ulanovas buvo naudingiausias rungtynių žaidėjas. Puolėjas pelnė 10 taškų ir atkovojo 9 kamuolius bei surinko 20 efektyvumo balų.

Arnas Butkevičius vėl įnešė didžiausią indėlį „Ryto“ komandoje – pelnė 13 taškų, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Antrosios serijos rungtynės vyks ketvirtadienį Vilniuje.

„Žalgiris“: M.Grigonis 13, N.Woltersas 12 (4 rez. perd.), B.Daviesas 11 (5/6 dvit.), E.Ulanovas 10 (9 atk. kam., 20 naud. bal.), L.Westermannas 9 (3/7 trit.).

„Rytas“: A.Parachouskis 14 (8 atk. kam.), A.Butkevičius 13 (4 atk. kam., 5 rez. perd., 18 naud. bal.), M.Echodas 10 (9 atk. kam.), E.Bendžius 9 (8 atk. kam.).

Rungtynių eiga. Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“

40 min. Rungtynės baigtos.

39 min. M.Grigonis smeigė iš toli. Panašu, tai yra viskas – 77:61.

38 min. A.White'as įkalė iš viršaus po L.Westermanno perdavimo – 74:61.

37 min. „Rytas“ kiek prisivijo varžovus, bet laikas tirpo – 59:72.

34 min. E.Ulanovas padidino savo ekipos persvarą dvitaškiu, o kitoje atakoje ir tritaškiu – 72:55.

33 min. A.Butkevičius pataikė sunkų dvitaškį, tačiau M.Echodas po krepšiu niekaip nesusitvarkė su B.Daviesu. „Žalgiris“ priekyje – 67:55.

31 min. N.Woltersas padidino „Žalgirio“ persvarą iki 14 taškų. Dainius Adomaitis šaukė greitą pasitarimą – 67:53.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 65:53 (27:16, 17:19, 21:18)

30 min. B.Daviesas pelnė du taškus su pražanga, M.Girdžiūnas pataikė sunkų dvitaškį, o kėlinį tritaškiu uždarė N.Woltersas.

29 min. Th.Walkupas baudų metimais vėl padidino skirtumą iki dviženklio – 59:49.

28 min. Technine pražanga už vaidybą nubaustas A.Butkevičius.

N.Woltersas pataikė iš toli ir „Žalgiris“ padidino persvarą – 57:49.

26 min. E.Bendžius pataikė dvitaškį atšokęs nuo krepšio. „Rytas“ laikosi – 49:53.

24 min. M.Normantas puikiu reidu pelnė du taškus, A.Butkevičius pridėjo dar vieną metimą ir vilniečių deficitas vėl tik 4 taškai – 47:51.

23 min. L.Westermannas pataikė iš trijų taškų zonos ir vėl padidino „Žalgirio“ atotrūkį – 51:43.

22 min. D.Needhamas ir M.Normantas smeigė po tritaškį ir sumažino komandos deficitą – 43:47.

21 min. E.Ulanovas ketvirtį atidarė tritaškiu, A.Parachouskis pelnė dvitaškį su pražanga, bet nepataikė jau trečiojo savo baudos metimo. Kauniečiai priekyje – 47:37.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 44:35 (27:16, 17:19)

19 min. Kelios sėkmingos „Ryto“ atakos privertė Šarą prašyti minutės pertraukėlės. Jo auklėtiniai pirmauja 42:35.

18 min. L.Westermannas tritaškiu atgaivino „Žalgirio“ puolimą, o kitoje atakoje prancūzas smeigė ir dar vieną tolimą dūrį. Kauniečiai atsigavo ir vėl padidino pranašumą iki dviženklio – 42:31.

Šarūnas Jasikevičius už kalbas nubaustas technine pražanga.

17 min. M.Echodas pelnė lengvus taškus, vilniečiai toliau vejasi varžovus – 30:36.

16 min. A.Butkevičius pelnė dvitaškį su pražanga greitoje atakoje. „Ryto“ atsilikimas sumažėjo – 28:36.

15 min. Kelios sėkmingos „Ryto“ atakos iš eilės ir žalgiriečių pranašumas vėl vienženklis – 34:25.

14 min. B.Daviesas neturėjo jokių problemų likęs prieš E.Bendžių po krepšiu – 34:21.

13 min. Du B.Davieso taškai su pražanga didino „Žalgirio“ pranašumą, o M.Echodas pasižymėjo dėjimu iš viršaus – 32:21.

12 min. A.Milaknis smeigė tritaškį – 30:19.

11 min. E.Bendžius pataikė sunkų tritaškį, „Rytas“ išrikiavo zoninę gynybą. Kauniečių persvara kiek apkarpyta – 27:19.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 27:16

9 min. M.Girdžiūnas smeigė desperatišką tolimą metimą, N.Woltersas pataikė mėgiamą metimą aukšta trajektorija. Žalgiriečiai išlaikė dviženklę persvarą – 25:15.

8 min. E.Ulanovas buvo padidinęs pranašumą iki dviženklio, bet M.Echodas pataikė su A.Milaknio pražanga. Tiesa, baudos metimo nerealizavo.

15min fotografas Erikas Ovčarenko užfiksavo rungtynes stebinčius Donatą Motiejūną ir fizinio rengimo trenerį Virginijų Mikalauską. Vyrai pasipuošę skirtingų komandų atributika.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Donatas Motiejūnas LKL finale

8 min. Th.Walkupas išmaudė M.Echodą ir pelnė lengvus taškus iš po krepšio. „Žalgirio“ persvara jau priartėjo prie dviženklės ribos – 19:10.

7 min. Dar vienas M.Grigonio tritaškis! Gynėjo sąskaitoje jau 10 taškų. Dainius Adomaitis šaukia pasitarimą. Jo komanda atsilieka 10:17.

6 min. Į greitą ataką pasileidęs A.White'as įdėjo iš viršaus, jam tritaškiu atsakė E.Bendžius – 14:10.

5 min. M.Grigonis įsmeigė tolima metimą – 12:7.

4 min. A.Parachouskis užtikrintai patakė iš vidutinio nuotolio, o A.Butkevičius puikiai surado M.Grigonio pražangą. Tai jau ketvirtoji kauniečių pražanga kėlinyje. Šeimininkai pirmauja – 9:5.

3 min. E.Bendžius bandė atakuoti iš toli, bet jo metimą nupūtė A.White'as. A.Butkevičius pataikė dvitaškį, o A.White'as smeigė iš toli. Kauniečiai priekyje – 9:3.

2 min. Dar du M.Grigonio taškai. Kol kas žalgiriečiai sėkmingai atakuoja lėtesnį A.Parachouskį – 4:1.

1 min. M.Grigonis atidarė finalo seriją dvitaškiu iš vidutinio nuotolio, A.Parachouskis atsakė vienu taikliu metimu nuo baudų linijos – 2:1.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Leo Westermannas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as, Brandonas Daviesas.

„Rytas“: Derekas Needhamas, DJ Seeley, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Arciomas Parachouskis.

17:50 val. Kauno „Žalgiris“ paskelbė, kad komandai pirmosiose finalo serijos rungtynėse negalės padėti kapitonas Paulius Jankūnas, kuris treniruotės metu pasitempė kojos raumenį.