2022 05 14

Pusfinalio serijos starte „Žalgiris“ dramatiškai įveikė „Lietkabelį“

Kauno „Žalgiris“ pergalingai pradėjo „Betsafe-LKL“ pusfinalio seriją, nors intriga laikėsi iki pat paskutinės sekundės. Šalies čempionai 71:70 (16:19, 18:17, 21:20, 16:14) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Lietkabelis“ geriau pradėjo rungtynes ir per pirmus tris kėlinius kone visą laiką pirmavo.

Panevėžiečiai pirmajame kėlinyje buvo atitrūkę 6 taškais (14:8), o antrajame ketvirtyje jų pranašumas buvo išaugęs iki dviženklio (26:16), tačiau sunkiausiais momentais „Žalgirį“ vis truktelėdavo į priekį geras rungtynes žaidęs Tai Websteris ir poros favoritai sugebėdavo deficitą sušvelninti.

„Lietkabelis“ buvo nurūkęs ir trečiajame kėlinyje (54:47), bet tada įsibėgėjo Joffrey Lauvergne'as, tritaškį smeigė Paulius Jankūnas ir prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ atsiliko tik 55:56.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje J.Lauvergne'as surinko dar 5 taškus ir „Žalgiris“ įpusėjus ketvirčiui turėjo didžiausią persvarą (63:58).

Tačiau „Lietkabelis“ nebuvo linkęs sudėti ginklų ir po Džordže Gagičiaus baudų metimų likus kiek daugiau nei dviem minutėms išlygino rezultatą (65:65).

Intriga laikėsi ir paskutinėmis sekundėmis. Lukas Lekavičius dvitaškiu užmindamas tritaškio liniją suteikė „Žalgiriui“ 3 taškų pranašumą likus minutei (71:68), bet kitoje aikštės pusėje du taškus pelnė ir Gediminas Orelikas, vėl sušvelnindamas skirtumą iki minimumo (70:71).

Padrikoje „Žalgirio“ atakoje suklydo L.Lekavičius, tad panevėžiečiai turėjo šansą persverti rezultatą. Vis dėlto greitoje atakoje likus 30 sekundžių Dž.Gagičius nepataikė, o daugiau progų „Lietkabelis“ negavo – Karolis Lukošiūnas prametė tritaškį, bet Joshas Nebo likus 4 sekundėms pamušė kamuolį komandos draugams ir „Lietkabelis“ nebespėjo prasižengti.

Nerimą „Lietkabelio“ gerbėjams sukėlė Dž.Gagičiaus trauma – serbas likus minutei ketvirtajame kėlinyje bandydamas blokuoti L.Lekavičiaus metimą nesėkmingai nusileido ant žemės ir likusį rungtynių laiką žaidė sukandęs dantis dėl skausmo.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos Panevėžyje pirmadienį. Komandos į Kauną vėl sugrįš ketvirtadienį.

Primename, kad kitoje serijoje Vilniaus „Rytas“ 1-0 pirmauja prieš „Šiaulius-7bet“.

„Žalgiris“: Tai Websteris 14 (5/5 dvit.), Lukas Lekavičius 11, Joffrey Lauvergne'as 10, Artūras Milaknis 8.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas (5/5 dvit., 3/6 trit., 7 atk. kam., 26 naud. bal.) ir Džordže Gagičius (7/11 dvit., 25 naud. bal.) po 19, Panagiotis Kalaitzakis 9 (6 atk. kam.).

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 71:70 (16:19, 18:17, 21:20, 16:14)

40 min. „Lietkabelis“ turėjo šansą išplėšti pergalę, bet Dž.Gagičius prametė, o daugiau progų varžovams žalgiriečiai nedavė.

39 min. L.Lekavičius likus minutei pataikė tolimą dvitaškį (71:68).

39 min. Dž.Gagičiaus du su pražanga (69:68).

39 min. L.Lekavičius kabina kamuolį J.Nebo, kuris galingai krauna jį į krepšį (69:65).

38 min. T.Websterio reidas (67:65).

38 min. Dž.Gagičius baudų metimais lygina rezultatą (65:65).

37 min. L.Lekavičiaus baudų metimai (65:61).

36 min. J.Lauvergne'as jau darėsi rimta bėda svečiams, bet V.Lipkevičius kala tritaškį (63:61).

34 min. J.Lauvergne'as baudų metimais veda „Žalgirį“ į priekį (61:58).

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 55:56 (16:19, 18:17, 21:20)

30 min. Prieš ketvirtąjį kėlinį intriga aukščiausiame taške (55:56).

29 min. Įsibėgėjęs Joffrey Lauvergne'as ir P.Jankūno tritaškis lygina rezultatą (54:54).

26 min. V.Lipkevičiaus tritaškis (45:52).

25 min. N.Radičevičius švystelėjo per rankas, o P.Kalaitzakis pelnė taškus greitame puolime (45:49).

24 min. Iš pradžių K.Lukošiūnas, o dabar ir T.Cavanaugh pataiko tritaškį (43:42).

22 min. G.Oreliko tritaškis vėl veda „Lietkabelį“ į priekį po to, kai J.Nebo buvo išlyginęs rezultatą (37:40).

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 34:36 (16:19, 18:17)

20 min. A.Milaknis ir G.Orelikas apsikeitė tritaškiais, o įpusėjus rungtynėms žingsneliu priekyje „Lietkabelis“ (34:36).

18 min. M.Kalnietis po ilgesnės pertraukos persveria rezultatą (31:30).

16 min. Luko Lekavičiaus pirmieji taškai braukia svečių persvarą per pusę (27:30).

14 min. Artūro Milaknio ir T.Websterio tritaškiai taiso kauniečių situaciją (22:26).

13 min. G.Maldūno puskablis kelia nerimo lygį „Žalgirio“ arenoje (16:26).

12 min. Puiki „Lietkabelio“ kėlinio pradžia verčia Kazį Maksvytį prašyti minutės pertraukėlės – po Nikolos Radičevičiaus tritaškio skirtumas rekordinis (16:24).

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 16:19

10 min. Janis Strelniekas pakilęs nuo suolo pataikė tritaškį, bet gynyboje nesugaudė Dovydo Giedraičio, o ketvirtį metimu paskutinę sekundę uždarė Gabrielius Maldūnas – po pirmojo kėlinio nedidelė „Lietkabelio“ persvara (16:19).

7 min. „Žalgirį“ į priekį kol kas veda 6 taškus pelnęs T.Websteris (10:14).

7 min. Dž.Gagičius pelno 4 taškus ir panevėžiečiai pamažu tolsta nuo „Žalgirio“ (8:14).

4 min. J.Nebo smaginasi po gražaus T.Websterio perdavimo ir pirmą kartą veda „Žalgirį“ į priekį (6:5).

2 min. Pirmieji „Žalgirio“ taškai krenta į zelando T.Websterio taupyklę (2:2).

1 min. Pirmuosius serijos taškus pelno „Lietkabelio“ puolėjas G.Orelikas (0:2).

„Žalgirio“ starto penketas: Mantas Kalnietis, Tai Websteris, Karolis Lukošiūnas, Tyleris Cavanaugh, Joshas Nebo.

„Lietkabelio“ starto penketas: Kristupas Žemaitis, Panagiotis Kalaitzakis, Vytenis Lipkevičius, Gediminas Orelikas, Džordže Gagičius.