2009 02 19

Ketvirtadienio LKL dvikovos

Ketvirtadienio vakarą vietoj planuotų ketverių LKL rungtynių sužaistos trejos. Vieną pergalę iškovojo aikštelės šeimininkai, dvejose akistatose stipresnės buvo svečiuose žaidusios komandos.
/ Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Šalies vicečempionas Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas savo aikštėje priėmė lygos debiutantus Kauno „Kaunas Triobet“ krepšininkus. Nors kauniečių jaunimas atkakliai priešinosi, labiau patyrę vilniečiai laimėjo rezultatu 95:80.

Rungtynes taikliu tritaškiu pradėjo Vytenis Lipkevičius. Netrukus Juozas Ramanauskas kauniečių persvarą dar labiau padidino – 2:8. Marijono Petravičiaus dvitaškis su pražanga išvedė vilniečius į priekį – 10:8. V.Jasikevičiaus bei S.Vene tritaškiai išvedė svečius į priekį - 15:18. R.Kurtinaitis („Lietuvos Rytas“) paprašė minutinės pertraukėlės. A.Juškevičius pelnė 4 taškus iš eilės ir išvedė savo ekipą į priekį penkiais taškais 19:24. Pirmasis kėlinys pasibaigė vilniečiams atsiliekant 21:26.

Antrojo kėlinio pradžioje S.Babrauskas perėmė kamuolį iš G.Žylės rankų ir ataką užbaigė tritaškiu – 24:26. „Lietuvos Ryto“ strategas paprašė antros minutinės pertraukėlės šiose rungtynėse – 28:31. M.Petravičiaus metimas sumažino skirtumą iki minimalaus (30:31). A.Juškevičius apsikeitė klaidomis su M.Lukauskiu. Likus dviems minutėms iki ketvirčio pabaigos tritaškiu šeimininkų persvarą padidino M.Gecevčius – 40:35. Sužaidus pirmąją rungtynių dalį „Lietuvos Rytas“ pirmavo 41:38.

Antrąją rungtynių pusę spurtu 7:0 pradėjo „Lietuvos Ryto“ klubas, o po C.Eidsono dėjimo svečių treneris buvo priverstas prašyti minutinės pertraukėlės – 48:38. V.Jasikevičius suklydo ketvirtą sykį šiose rungtynėse. M.Gecevičius pelnė 8-ajį savo tašką ir padidino šeimininkų persvarą iki 19 taškų – 66:47. Trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 74:48.

Ketvirtajame kėlinyje aikštės šeimininkai kontroliavo padėtį, tačiau ir nedidino skirtumo, jo viduryje „Lietuvos rytas“ pirmavo 80:65. Netrukus pražangų limitą viršijo ir pasirodymą baigė M.Bjelica ir C.Eidsonas. Dvikovą užbaigė M.Gecevičiaus tritaškis – 95:80.

V.Jasikevičius 9.

Klaipėdos „Neptūnas“ Alytuje po atkaklios kovos 96:87 (24:19, 16:30, 19:19, 37:19) įveikė „Alytaus“ krepšininkus ir iškovojo trečią pergalę iš eilės.

Aikštės šeimininkai pirmavo didžiąją susitikimo dalį, tačiau svečiai paskutines 5 dvikovos minutes laimėjo net 20:8 ir išplėšė pergalę.