2021 05 16

Klaipėdoje šeimininkavęs „Lietkabelis“ įšoko į LKL pusfinalį nepaisant D.Gailiaus atakų

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą trečiajame kėlinyje ir antrą kartą nugalėję Klaipėdos „Neptūną“ laimėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio seriją 2-0. Klaipėdos klubas liko be LKL pusfinalio pirmą kartą nuo 2013 metų.
Martynas Mažeika ir Paulius Valinskas
Martynas Mažeika ir Paulius Valinskas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Panevėžio „Lietkabelis“ turėjo daugiau ginklų antrajame LKL ketvirtfinalio mače ir 94:78 (24:26, 21:20, 24:10, 25:22) nugalėjo „Neptūną“, kuriam sezonas yra baigtas.

Paulius Valinskas pelnė 20 taškus, Vytenis Lipkevičius įmetė 17 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, Margiris Normantas pridėjo 16 taškų, o 24:10 trečią kėlinį laimėję Panevėžio krepšininkai dabar galės ramiai laukti varžovo pusfinalyje – dėl COVID-19 atvejų „Šiaulių“ komandoje jos ir Vilniaus „Ryto“ akistata ketvirtfinalyje prasidės tik gegužės 20 dieną.

Sekmadienį „Lietkabelis“ įžengė į pusfinalį, nekreipęs dėmesio į Klaipėdos sirgalių keliamą triukšmą ir žinutę LKL teisėjams.

Po to, kai „Lietkabelis“ ištraukė pergalę 94:93 pirmosiose rungtynėse po kelių ginčytinų arbitrų sprendimų, Klaipėdos arenoje buvo pakabintas didelis plakatas su pasiūlymu žiūrėti atidžiau: „SU KODU TEISEJAI30 – 30% AKINIAMS.”

Sekmadienio vakarą net ir akyliausi teisėjai nebūtų išgelbėję „Neptūno“.

Šeimininkai su 15 taškų iki pertraukos pelniusiu Deividu Gailiumi du kėlinius varžėsi rezultatyviu puolimu su trečiąja LKL reguliariojo sezono komanda, bet trečią kėlinį „Lietkabelis“ laimėjo 24:10.

Nors D.Gailius vėl prabilo taškais ketvirtajame kėlinyje, vieno lyderio Klaipėdos komandai buvo per mažai.

Tomo Gaidamavičiaus treniruojamas „Neptūnas“ finišavo LKL šeštoje vietoje, į kurią pakilo tik po pergalių spurto reguliariojo čempionato finiše, kai komandą patraukė į uostamiestį sugrįžęs D.Gailius.

Prieš tai Klaipėdos klubas aštuonerius metus iš eilės finišavo tarp stipriausių keturių LKL klubų.

Nenado Čanako treniruojama Panevėžio komanda į LKL pirmąjį ketvertą pateko penktą sezoną paeiliui.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 25 (6/9 tritaškių), Martynas Mažeika ir Simas Galdikas po 12;

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 20, Vytenis Lipkevičius 17, Margiris Normantas 16, Gytis Masiulis 14 (9 atk. kam.).