2019 04 14

Lemiamu metu atsipeikėjęs „Rytas“ įspūdingai išplėšė pergalę Utenoje

Įspūdingai nuo pralaimėjimo Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) išsigelbėjo Vilniaus „Rytas“, išvykoje 92:87 (24:22, 14:22, 20:26, 34:17) palaužęs Utenos „Juventus“ krepšininkus.
Dennis Jerome Seeley
Dennis Jerome Seeley / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nuo pirmųjų minučių atkakliai favoritams į atlapus kibę uteniškiai po ilgosios pertraukos spurtavo 6:0 ir įgijo dviženklį pranašumą 50:40, o trečiojo kėlinio pabaigoje komandas jau skyrė 15 taškų – 68:53.

Likus 7 minutėms „Rytas“ atsilikinėjo 13 taškų skirtumu (63:76), bet D.J. Seeley ir Eimanto Bendžiaus taškai aptirpdė skirtumą (68:76).

„Ryto“ viltis atšaldė „Juventus“ aukštaūgių Martino Gebeno ir Karolio Guščiko tritaškiai, grąžinę šeimininkams dviženklę persvarą (82:68).

Tuomet du iš eilės tikslius tolimus šūvius paleido D.J. Seeley, tritaškį pridėjo Derekas Needhamas – 82:77. Dar vienas taiklus D.J. Seeley metimas ir komandas teskyrė trys taškai (82:79).

„Juventus“ vėl neužpuolė, o netikslų komandos draugo metimą pataisęs Artiomas Parachovskis sumažino skirtumą iki minimumo (82:81).

Marius Runkauskas tritaškiu nutraukė „Juventus“ taškų badą, bet skylės šeimininkų gynyboje leido „Rytui“ ne tik išlyginti, bet po D.Needhamo tritaškio ir persverti rezultatą 88:85.

Dovio Bičkauskio reidas sudraskė „Ryto“ gynybą (88:87) ir likus 26 sek. „Juventus“ ėmėsi pražangų taktikos, bet nepavyko išsigelbėti.

Nugalėtojus į priekį vedė susitikimo pabaigoje dominavusio D.J. Seeley ir A.Parachovskio tandemas. Abu jie pelnė po 22 taškus, o baltarusis dar ir atkovojo 8 kamuolius bei surinko net 36 naudingumo balus.

14-ąjį kartą iš eilės „Juventus“ klubą nugalėjęs „Rytas“ sulaukė gerokai kuklesnio atsarginių žaidėjų indėlio (12:29), bet laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 34:27.

Abi ekipos pataikė pusę savo tritaškių. Uteniškiai įmetė 12 iš 24, o vilniečiai – 11 iš 22.

„Juventus“: Marius Runkauskas 14, Martinas Gebenas ir Arvydas Šikšnius po 13, Kenny Gainesas 12, Karolis Guščikas 11.

„Rytas“: D.J. Seeley ir Artiomas Parachovskis (8 atk. kam., 36 n.b.) po 22, Derekas Needhamas 19 (8 rez. perd.), Eimantas Bendžius 17.