2021 05 07

Lengva „Žalgirio“ pergalė Pasvalyje išaiškino pirmąją LKL ketvirtfinalio porą

Kauno „Žalgiris“ (32-3) iškovojo jau vienuoliktąją iš eilės pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Martino Schillerio auklėtiniai svečiuose 93:63 (21:13, 26:19, 26:11, 20:20) sutalžė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (12-24).
Marius Grigonis
Marius Grigonis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Po šios čempionų pergalės Pasvalyje paaiškėjo ir pirmoji LKL ketvirtfinalio pora.

Joje vieni prieš kitus žais būtent „Žalgirio“ ir „Pieno žvaigždžių“ klubai.

Kauniečiai jau anksčiau buvo užsitikrinę reguliariojo sezono nugalėtojų vardą, o pasvaliečiai po pralaimėjimo prieš „Žalgirį“ baigė savo pasirodymą reguliariajame sezone ir nebegali nei pakilti, nei nusileisti iš aštuntosios vietos.

Iki atkrintamųjų „Žalgiris“ dar sužais vienerias rungtynes (pirmadienį prieš Prienų „CBet“), o ketvirtfinalio seriją prieš pasvaliečius pradės gegužės 12-ąją Kaune. Antrasis mačas gegužės 15-ąją bus žaidžiamas Pasvalyje, o jei prireiks trečiosios rungtynės gegužės 17-ąją vėl vyks Kaune.

Ketvirtą kartą šiame sezone „Pieno žvaigždes“ nugalėjęs „Žalgiris“ Pasvalio arenoje dominavo nuo pirmos iki paskutinės minutės.

Gedimino Petrausko auklėtiniai šiose rungtynėse nė karto nepirmavo, o jau antrojo ketvirčio pradžioje skirtumas tarp komandų buvo 17 taškų – 32:15.

Įspūdingai žaidęs „Žalgiris“ ypač įspūdingai pradėjo trečiąjį kėlinį, laimėdami atkarpą 15:0 ir dar ketvirčio viduryje susikraudami net 30 taškų persvarą – 62:32.

Didžiausia „Žalgirio“ persvara šiose rungtynėse buvo 33 taškai.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rokas Jokubaitis

Kauniečius į priekį vedė efektyviai rungtyniavęs Marius Grigonis. Jis per mažiau nei 21 minutę pelnė 20 taškų (3/6 dvit., 4/8 trit., 2/2 baud.) ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgirio“ gretose po ilgos pertraukos ant parketo žengė ir Patricio Garino. Argentinietis nežaidė nuo balandžio 11-osios, kai susirgo COVID-19 ir praleido net 10 mačų.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Patricio Garino

Puolėjas į aikštę įėjo antroje mačo dalyje ir per 12 minučių pelnė 3 taškus (0/1 dvit., 1/3 trit.) bei atkovojo 4 kamuolius.

„Pieno žvaigždės“: Edgaras Želionis 15, Paulius Petrilevičius 13, Yannickas Franke 10 (7 atk. kam.).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 20 (4/8 trit.), Lukas Lekavičius 14, Thomasas Walkupas 10, Nigelas Hayesas 9.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas