2014 12 20 /21:24

„Lietuvos rytas“ įveikė „Mažeikius“, Kšištofo Lavrinovičiaus debiutas – 16 taškų

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (15/2) krepšinio klubas priešpaskutinėse šių metų rungtynėse šventė lengvą pergalę. Vieni LKL lyderių išvykoje 87:74 (25:12, 23:17, 23:16, 16:29) nepasigailėjo be pergalių liekančių „Mažeikių“ (0/18).
Kšištofas Lavrinovičius
Kšištofas Lavrinovičius / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Puikiai rungtynes pradėję svečiai be didesnio vargo susikrovė dviženklę persvarą jau kėlinio viduryje, kai išsiveržė į priekį 13:3. Antrajame ketvirtyje skirtumas jau buvo dvigubas (37:18) ir įpusėjus mačui „Lietuvos rytas“ pirmavo 48:29.

Trečiajame ketvirtyje vilniečiai apsukų nemažino ir skirtumas pasiekė 30 taškų ribą (69:38), kurią prieš lemiamas 10 minučių „Mažeikiai“ sumažino labai nedaug – 71:45. Net du mažeikiškių krepšininkai, A.Gydra ir R.Petrauskas, trečiojo kėlinuko viduryje jau turėjo po penkias pražangas.

Ketvirtajame kėlinyje „Mažeikiai“ parodė, kad vis dėlto krepšinį moka žaisti. Per pirmas 4 su puse minutės šeimininkai įmetė 17 taškų, praleido tik 3 ir komandas skyrė tik 12 taškų – 74:62.

Vis dėlto, laikas ir meistriškumas buvo vilniečių pusėje, „Mažeikiai“ iki vienženklio skirtumo nepriartėjo ir prasidedant paskutinei minutei „Lietuvos rytas“ pirmavo 82:71, tad nugalėtojas buvo aiškus.

„Lietuvos rytas“: A. Kavaliauskas (7/7 dvit., 4/4 baud., 8 atk. kam.) 18, K.Lavrinovičius (15:30 min., 3/6 dvit., 1/1 trit., 7/7 baud., 7 atk. kam.) 16, G.Orelikas (3/3 dvit., 2/3 trit.) 13, M.Gecevičius (3/6 trit.) 11, M.Lukauskis 8, A.Juškevičius (6 rez. perd., 5 klaid.) 7, B.Baronas 5, A.Valeika 4, Ž.Janavičius (4 rez. perd.) 3, E.Šeškus 2.

„Mažeikiai“: D.Tarvydas (2/2 dvit., 3/3 trit., 4/6 baud.) ir I.Razutis (4/6 trit.) po 17, G.Maceina (5/12 dvit.) 10, V.Pikalavičius (13 atk. kam.) 9, A.Gydra 8, R.Danys ir E.Žukauskas po 6, R.Petrauskas 1.

„Lietuvos ryto“ krepšininkams šiemet dar laukia vienas rimtas egzaminas – gruodžio 28 dieną vilniečiai namie egzaminuos LKL vicečempioną „Neptūną“.

Tuo tarpu mažeikiškių dar laukia dvejos rungtynes. Jau antradienį į svečius atvyksta LKL čempionas „Žalgiris“, o metai baigsis gruodžio 30-osios rungtynėmis namie su Panevėžio „Lietkabeliu“.