2009 10 11

„Lietuvos ryto“ krepšininkai pažemino „Nevėžį“

Antrose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ sekmadienį namuose triuškinamu skirtumu 92:40 (25:11, 25:10, 29:13, 13:6) įveikė Kėdainių „Nevėžį“ ir iškovojo antrą pergalę čempionate.
„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“
Rimo Kurtinaičio auklėtiniai įvykdė užduotį neleisti varžovams įmesti 50 taškų. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip praneša oficiali Lietuvos čempionų svetainė internete, rungtynes „Lietuvos ryto“ ekipa pradėjo tokiu penketu: Aronas Baynesas, Dejanas Borovnjakas, Artūras Jomantas, Martynas Gecevičius ir Bojanas Popovičius.

Nuo pat mačo pradžios aikštės šeimininkai ėmė įrodinėti, kad intrigos nebus: spurtavo 9:0 ir per pirmąsias tris pirmo ketvirčio minutes svečiams neleido pelnyti nė taško. E.Dimšos vedami „Nevėžio“ krepšininkai skirtumą sumažino iki 6 (15:9), tačiau kėlinio pabaigoje galingiau žaidė vilniečiai ir po pirmų dešimties minučių rezultatas buvo 25:11.

Antrame kėlinyje „Lietuvos ryto“ persvara toliau didėjo, o sužaidus keturias minutes skirtumas tapo dvigubas (32:16). Puikiai nuo suolelio į žaidimą įsitraukė Dejanas Borovnjakas. Serbas per 6 minutes antrame ketvirtyje iš viso pelnė 8 taškus. Paskutinę kėlinio sekundę tritaškį pataikė Justas Sinica ir ilsėtis ekipos išėjo aikštės šeimininkams pirmaujant 50:21.

Po ilgosios pertraukos į aikštelę išėję sostinės krepšininkai tęsė pradėtą darbą – į savo krepšį praleisti kuo mažiau taškų. Geležinė Rimo Kurtinaičio auklėtinių gynyba neleido kėdainiškiams pelnyti taškų, tuo tarpu LKL čempionai tiksliai baigė vieną ataką po kitos. Po trijų kėlinių – triuškinama „Lietuvos ryto“ persvara 79:34.

Paskutiniame rungtynių ketvirtyje po krepšiu pradėjo dominuoti sostinės klubo aukštaūgiai – viena po kitos sekė A.Bayneso ir D.Borovnjako atakos (85:36). Po taiklių S.Babrausko ir D.Borovnjako metimų Vilniaus klubo pranašumas išaugo iki 52 taškų (92:40). Paskutinės „Nevėžio“ atakos buvo numalšintos ir rezultatas nepakito. Finalinis švilpukas skelbė įspūdingą „Lietuvos ryto“ pergalę rezultatu 92:40.

Rezultatyviausi žaidėjai

„Lietuvos rytas“: D.Borovnjakas (6/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos, 4 atk. kam., 3 rez. perd., 4 per. kam., 27 n. b.) – 17, D.Zavackas – 16, A.Baynesas (5/8 dvitaškiai, 5 atk. kam., 2 bl.) – 12, M.Bjelica (4/5 dvitaškiai) – 10, M.Gecevičius (5 rez. perd.) – 9, B.Popovičius (4 rez. perd.) ir S.Babrauskas – po 7.

„Nevėžis“: E.Dimša – 14, R.Trakimas – 10, P.Beliavičius – 5.