2015 06 01 /20:59

LKL kovoje dėl trečios vietos – lygybė

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo serijoje iki trijų pergalių Utenos „Juventus“ krepšininkai atstatė lygybę – 1-1. Utenos krepšininkai antrose serijos rungtynėse namuose įveikė Klaipėdos „Neptūną“ 76:63 (19:17, 14:15, 22:16, 21:15).
Edgaras Stanionis
Edgaras Stanionis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmojo kėlinio šešias pirmąsias minutes Utenos klubai pradėjo atkarpa 14:5. Taškus per tą atkarpą pelnė penki skirtingi „Juventus“ žaidėjai. Vis dėlto, klaipėdiečiai atsigavo ir 6 taškus iš eilės pelniusiu V.Šarakausko vedami per porą minučių rezultatą išlygino – 14:14. „Neptūnas“ netrukus šiek tiek išsiveržė į priekį, tačiau „Juventus“ ketvirtį baigė pirmaudami 19:17.

Antrasis ketvirtis irgi klostėsi taškas į tašką, 8 iš 14 „Juventus“ taškų ketvirtyje įmetė E.Stanionis. A.Šikšnius ketvirčio pabaigoje smeigė tritaškį, tačiau M.Mažeikos dvitaškis šeimininkams paliko minimalią persvarą – 33:32.

Po pertraukos „Juventus“ dar kartą surengė puikų spurtą 7:0 ir išsiveržė į priekį 40:32. Nuo tos akimirkos komandos keitėsi metimais, tačiau šeimininkai netrukus persvarą dar padidino. Likus žaisti tris minutes ji tapo dviženklė – 49:38. Ketvirčio pabaigoje M.Shakuras surinko 6 iš eilės taškus, tačiau D.Gailius užbaigė savo mačą anksčiau laiko, kai prasižengęs ketvirtąjį kartą gavo techninę pražangą. „Juventus“ pirmavo 55:48.

Lemiamo ketvirčio pradžioje, sužaidus pustrečios minutės, E.Stanionio tritaškis skirtumą vėl padidino iki dviženklio – 60:49. V.Čepukaitis netrukus krepšį sudrebino galingu dėjimu, o E.Stanionis smeigė antrą tritaškį – 65:49. Pora klaidų ir keli taiklūs klaipėdiečių metimai persvarą sumažino – 69:57. „Neptūno“ snaiperiai griebėsi tritaškių, kurie nekrito, o E.Dimša vėl padidino persvarą – 73:59. Galutinai svečius likus minutei tritaškiu nužudė S.Kulvietis – 76:61.

„Juventus“: E.Stanionis (3/3 dvit., 4/5 trit.) 18, V.Čepukaitis (7/7 dvit., 6 atk. kam.) 14, E.Dimša (5/5 dvit., 5 atk. kam.) 13, S.Kulvietis ir A.Šikšnius po 8, S.Buterlevičius 7.

„Neptūnas“: M.Mažeika (4/9 dvit., 7/8 baud.) 15, M.Girdžiūnas 11, V.Šarakauskas (7 atk. kam.) 10, A.Butkevičius 9, M.Shakuras 6, D.Zavackas 5.