Publikuota: 2015 kovo 25d. 20:42

LKL lyderis „Lietuvos rytas“ sutriuškino „Prienus“

Gediminas Orelikas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gediminas Orelik

LKL čempionate užtikrintą pergalę namuose iškovojo „Lietuvos ryto“ (27-4) krepšininkai. Sostinės ekipa 99:71 (21:19, 29:17, 26:17, 23:18) įveikė „Prienų“ (6-28) komandą.

Rungtynes dėjimu į krepšį pradėjo Antanas Kavaliauskas, netrukus Gediminas Orelikas padvigubino aikštelės šeimininkų persvarą (4:0). „Prienams“ pirmuosius taškus pelnė Dominykas Milka (2:4), bet G.Orelikas pataikė iš toli ir padidino Vilniaus ekipos pranašumą (7:2). „Lietuvos rytas“ nesirengė sustoti bei po Martyno Gecevičiaus tritaškio atitrūko (10:2). Kėliniui įpūsėjus rezultatas išliko nepakitęs (14:6). Per likusias minutes „Lietuvos rytas“ sugebėjo išbarstyti turėtą solidžią persvarą ir po pirmųjų 10 žaidimo minučių buvo priekyje tik 21:19.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Gedimino Maceinos dvitaškiu, po kurio rezultatas tapo lygus (21:21). Billy Baronas į tai atsakė vienu tiksliu baudos metimu, o po D.Milkos taškų, „Prienai“ pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (23:22), bet kėliniui įpūsėjus švieslentė vėl rodė lygybę (32:32). Tačiau ketvirčio pabaigą sėkmingiaus sužaidė aikštelės šeimininkai ir po dviejų kėlinių pirmavo – 50:36.

Trečiąjį kėlinį taikliu dvitaškiu pradėjo A.Kavaliauskas, netrukus pasižymėjo ir G.Orelikas, o vilniečiai įgijo jau 18 taškų pranašumą (54:36). „Prienų“ krepšininkai ir toliau strigo sostinės ekipos gynybos gniaužtuose, o tuo pasinaudojęs „Lietuvos rytas“ atitrūko (61:36). Martynas Linkevičius į tai atsakė taikliu tritaškiu, tačiau tai nieko nekeitė ir įpūsėjus ketvirčiui prieniškių deficitas vis dar buvo milžiniškas (39:64). Per likusį laiką komandos toliau keitėsi rezultatyviomis atkaomis, bet po 30 žaidimo minučių „Lietuvos ryto“ pranašumas nekėlė abejonių – 76:53.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė taikliais tritaškiais (79:56). Vaizdas aikštelėje toliau išliko toks pat ir Kšištofo Lavrinovičiaus bei Traviso Leslie pastangomis skirtumas tarp ekipų vis dar augo (84:58), o įpūsėjus kėliniui prieniškių deficitas buvo 23 taškai (63:86). Per likusį laiką „Prienams“ sukurti stebuklo nepavyko ir aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė lengvą „Lietuvos ryto“ krepšininkų pergalę – 99:71.

„Lietuvos rytas“: Adas Juškevičius 16 tšk., Martynas Gecevičius ir Gediminas Orelikas po 13 tšk., Antanas Kavaliauskas 11 tšk., Billy Baronas 10 tšk., Travisas Leslie 9 tšk.

„Prienai“: Martynas Linkevičius 31 tšk., Dominykas Milka 22 tšk., Gediminas Maceina 6 tšk., Paulius Ivanauskas 5 tšk.

LKL čempionate kovą dėl ketvirtosios vietos turnyro lentelėje sėkmingai tęsia „Dzūkijos“ (17-14) ekipa. Andrejaus Urlepo auklėtiniai namuose 70:61 (12:11, 16:8, 14:15, 28:27) įveikė „Mažeikių“ (3-30) komandą.

Abi komandos mačą pradėjo lėtai. Per pirmąją pirmojo kėlinio pusę nei viena ekipa labai neatitrūko, tačiau neženklų pranašumą turėjo „Dzūkija“ (7:4). Tyleriui Olanderiui, Ryčiui Juknevičiui ir Ignui Razučiui pataikius po dvitaškį skirtumas tarp komandų sumažėjo iki minimumo (9:8). Toks skirtumas išliko iki kėlinio pabaigos – 12:11.

Antrasis kėlinys taip pat prasidėjo nerezultatyviai. Per 5 antro kėlinio minutes „Dzūkija“ pelnė 6 taškus į kuriuos „Mažeikiai“ sugebėjo atsakyti tik Dariaus Tarvydo tritaškiu (18:14). Po to mažeikiškiai pataikė du dvitaškius, o alytiškiai – tiek pat tritaškių (24:18). Fedoras Dmitrievas turėjo kelis šansus padidinti „Dzūkijos“ pranašumą iki dviženklio, tačiau to padaryti neleido gera varžovų gynyba ir netaiklūs metimai, rezultatas po pirmosios rungtynių dalies – 28:19.

Po ilgosios pertraukos komandos keitėsi taškais, kol Paulius Dambrauskas tritaškiu pagaliau padidino „Dzūkijos“ pranašumą iki 10 taškų (38:28). Tas pats P.Dambrauskas vėliau užsidirbo techninę pražangą, kuria pasinaudojęs T.Olanderis pataikė tris baudos metimus (38:31). Ismetas Sejfičius dar kartą suteikė alytiškiams dviženklį pranašumą (42:31), bet per likusį kėlinio laiką „Mažeikiai“ pataikė 3 baudų metimus iš 6 ir prieš lemiamą kėlinį turėjo vienženklį deficitą – 42:34.

Paskutinio kėlinio pradžioje ekipos vėl žaidė apylygį krepšinį, todėl skirtumas tarp komandų svyravo nuo 9 iki 11 taškų (55:44). Giedrius Staniulis atliko dėjimą, o F.Dmitrievas, Artūras Jomantas ir Simonas Serapinas pataikė po tritaškį (61:49). 10:2 spurtą surengę „Mažeikiai“ priartėjo prie varžovų (63:59). Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei panašią atkarpą surengė ir „Dzūkija“ taip sunaikindama paskutines „Mažeikių“ viltis iškovoti pergalę. Galutinis rungtynių rezultatas – 70:61.

„Dzūkija“: Paulius Dambrauskas 14 tšk., Artūras Jomantas ir Fedoras Dimitrievas po 12 tšk., Adamas Lapeta 7 tšk.

„Mažeikiai“: Darius Tarvydas 14 tšk., Simonas Serapinas 11 tšk., Darius Pakamanis 9 tšk., Giedrius Staniulis 7 tšk.

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius, grįždamas į Romą, pareiškė: Baltijos šalys visada yra pavojuje

Aktualu

Dvasinis kapitalas: kodėl Ukraina atsiskiria nuo Rusijos stačiatikių bažnyčios?

Aktualu

Valdžios paslauga narkomafijai: prekeivių įkliūva vis mažiau, taikiklyje – jaunimas su „žole“ kišenėje

Prie Jono Žemaičio-Vytauto buvo...

Donatas Motiejūnas apie uždirbamus milijonus, sūnų ir Lietuvos rinktinę

Popiežius žada, kad Bažnyčia nebedangstys seksualinių nusikaltėlių

Aktualu

Dėl kanapių auginimo kalta pripažinta lietuvė: „Maniau, kad tai – egzotiškas augalas iš Japonijos“

Sportas

J.Mourinho vėl ant skydo: „Man Utd“ iš taurės išspyrė F.Lampardo auklėtiniai

Aktualu

Ką daryti su A.Hitlerio rezidencija Alpėse, į kurią plūsta neonaciai?

24sek

M.Kalnietis ir ASVEL neklumpa: Prancūzijoje – antra pergalė

Gyvenimas

Mes lygūs. Su spalvų lagaminu keliaujanti Sigita: „Piešdama vizijas, jaučiuosi įrankiu“

15min recenzija Kultūra

Filmas „Iš kur tas žydėjimas“: pastelinis Nomedos Saukienės portretas