2018 06 14

Sužvėrėjusio Brandono Davieso tempiamas „Žalgiris“ palaužė „Lietuvos rytą“

Kauno „Žalgiris“ atsigavo po šalto dušo Vilniuje. Savo arenoje rungtyniavę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 90:80 (24:19, 16:21, 27:19, 23:21) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir LKL finalo serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2:1.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynes „Žalgiris“ pradėjo puikiai ir greitai susikrovė įtikinamą pranašumą 12:1. Vis dėlto svečiai pabudo ir gan greitai likvidavo deficitą.

Išsilyginusios rungtynės tęsėsi, o aikštėje netrūko kietos kovos. Vasilije Micičius buvo nubaustas nesportine pražanga už smūgį alkūne Chrisui Krameriui.

Trečiajame kėlinyje neatlaikė Šarūno Jasikevičiaus nervai. „Žalgirio“ treneris buvo labai nepatenkintas teisėjų sprendimu ir užsidirbo techninę pražangą.

Būtent trečiojo ketvirčio pabaigoje kauniečiai truktelėjo į priekį, o ketvirtojo kėlinio pradžioje skirtumas pasiekė ir dviženklę ribą.

Nors „Lietuvos rytas“ dar bandėsi kabintis nagais ir ragais, bet aikštės šeimininkai žaidė užtikrintai ir pergalės neatidavė.

Nuostabias rungtynes sužaidė Brandonas Daviesas. Amerikietis pelnė net 27 taškus (8/12 dvit., 11/12 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko net 38 naudingumo balus.

Kovą dėl kamuolių „Žalgiris“ laimėjo net 42:20.

„Žalgiris“: B.Daviesas 27 (7 atk. kam., 38 naud. bal.), E.Ulanovas 15, A.White'as 12 (7 atk. kam.), P.Jankūnas 10.

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis 19, Ch.Krameris 16 (6 rez. perd.), M.Echodas ir R.Giedraitis po 12.

Rungtynių eiga. Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“

39 min. Puikus K.Pangoso perdavimas A.White'ui ir šio dėjimas – 90:76.

38 min. T.Petersonas užsidirbo penktąją pražangą, aikštėje pasirodė D.Sirvydis. Panašu, kad mačas jau baigtas – 88:76.

37 min. B.Daviesas vėl padidino skirtumą iki 10-ties taškų, o A.White'as, perėmęs kamuolį, įkrovė iš viršaus – 84:72.

35 min. Penktoji pražanga užfiksuota M.Echodui – 80:72.

33 min. P.Jankūnas suklydo, o tada prasižengė metimo metu, kai M.Echodas pelnė du taškus – 74:69.

32 min. K.Pangosas tritaškiu padidino persvarą iki dviženklės ribos – 74:64.

31 min. Kauniečių puolimo variklis veikė tvarkingiau ir tai leido jiems įgyti apčiuopiamą persvarą – 71:62.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 67:59 (24:19, 16:21, 27:19)

29 min. B.Daviesas įspūdingu dėjimu sudrebino vilniečių krepšį – 65:57.

27 min. Technine pražanga nubaustas Šarūnas Jasikevičius. Treneris buvo nepatenkintas pražanga, kurią gavo A.White'as – 58:56.

26 min. A.Milaknis pataikė pirmą savo tritaškį šiose rungtynėse, bet dvitaškiu su pražanga atsakė Ch.Krameris – 54:53.

25 min. T.Petersonas tritaškiu vėl išlygino rezultatą – 49:49.

23 min. M.Echodas sugėrė B.Davieso smūgį alkūne, o tada P.Jankūnas pelnė du taškus su to paties M.Echodo pražanga. Tai – jau ketvirtoji „Lietuvos ryto“ aukštaūgio asmeninė nuobauda – 46:44.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Jankūnas

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 40:40 (24:19, 16:21)

20 min. Prieš pat ilgąją pertrauką L.Mavrokefalidis tritaškiu išlygino rezultatą – 40:40.

19 min. Komandos užstrigo puolime, „Lietuvos rytas“ keletą kartų privertė varžovus suklysti – 40:37.

17 min. A.Toupane'as pakabino kamuolį A.White'ui, kuris įkrovė iš viršaus – 38:34.

16 min. Nesportine pražanga baudžiamas V.Micičius, kuris alkūne užvažiavo Ch.Krameriui į veidą – 35:34.

15 min. Po trečiąją pražangą užsidirbo M.Girdžiūnas ir M.Lukauskis – 31:30.

13 min. Puikus M.Echodo epizodas ir du sunkūs taškai, dvitaškiu atsakė A.White'as – 28:26.

11 min. „Lietuvos rytas“ antrąjį kėlinį pradėjo penkiais taškais be atsako ir išlygino rezultatą – 24:24.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 24:19

10 min. Kėlinį B.Udrihas uždarė bloku B.Madgenui – 24:19.

9 min. L.Mavrokefalidis pataikė iš toli, Ch.Krameris nukirpo skirtumą iki dviejų – 20:18.

7 min. „Lietuvos rytas“ atrado kelią link varžovų krepšio – 16:10.

5 min. Vilniečiai pelnė pirmąjį tašką, bet B.Daviesas ir A.Toupane'as toliau didino „Žalgirio“ atotrūkį. Ch.Krameris prasiveržimu pelnė pirmus savo komandos taškus iš žaidimo – 12:3.

2 min. Axelis Toupane'as pataikė tritaškį, pridėjo du taškus su pražanga ir „Žalgiris“ rungtynes pradėjo puikiai – 8:0.

Starto penketai:

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas, Axelis Toupane'as, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Girdžiūnas, Benas Madgenas, Artūras Jomantas, Travisas Petersonas, Martynas Echodas.

Prieš rungtynes. Pirmi nemalonumai Vilniaus „Lietuvos ryto“ sirgaliams. Kaip feisbuke rašė „B tribūna“, į „Žalgirio“ areną jiems neleidžiama įsinešti būgno ir jokių vėliavų. Be jų aistruoliai tikino į rungtynes neisiantys.

24sek žiniomis, apsauga pareiškė, jog „B tribūnos“ atstovams uždrausta į areną įeiti su vėliavomis, bet vėliau situaciją pavyko išspręsti. Tiek vėliavos, tiek būgnas tribūnose bus.