2022 05 25

Mažojo finalo startas beveik tuščioje arenoje: „Žalgiris“ tritaškiais nuplovė „Šiaulius“

Pirmą kartą į Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalą nepatekęs Kauno „Žalgiris“ nepritrūko motyvacijos mažojo finalo serijos starte. Kazio Maksvyčio auklėtiniai 92:75 (28:18, 29:21, 14:19, 21:17) nugalėjo „Šiaulius-7bet“ ir išsiveržė į priekį serijoje iki keturių pergalių 1-0.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Panevėžio „Lietkabeliui“ pusfinalyje sensacingai nusileidęs „Žalgiris“ vertėsi be traumą patyrusio Tai Websterio ir eilinį kartą neregistruoto Mareko Blaževičiaus, bet tai Lietuvos krepšinio karūną pametusiems kauniečiams nesukliudė.

„Žalgiris“ vangokai įsibėgėjo, bet pabudo tritaškiais. Net šešis tolimus metimus per pirmąjį kėlinį įmetę kauniečiai po 10 žaidimo minučių pirmavo dviženkliu skirtumu 28:18.

Antrojo ketvirčio starte šiauliečiai pelnė septynis taškus iš eilės ir sušvelnino skirtumą iki 5 taškų (25:30) bei kurį laiką žengė koja kojon su žalgiriečiais, bet pirmosios rungtynių pusės pabaigoje „Žalgiris“ šovė į priekį.

Kauno klubas užbaigė kėlinį 15:2 ir po Artūro Milaknio tritaškio su sirena įpusėjus mačui pirmavo 57:39.

Kauniečiai pirmoje rungtynių pusėje pataikė net 10 tritaškių iš 15 bei atliko net 20 rezultatyvių perdavimų.

Vaizdas aikštėje nesikeitė ir po ilgosios pertraukos. Tritaškiai į „Šiaulių“ krepšį ir toliau liejosi laisvai, o „Žalgiris“ trečiojo kėlinio viduryje jau triuškino Saulės miesto komandą 24 taškais – 69:45.

Antano Sireikos auklėtiniai dar bandė gaivinti intrigą, kai ketvirtajame kėlinyje priartėjo iki 11 taškų (66:77), bet įspūdingai iš toli pataikęs „Žalgiris“ dramatiškos pabaigos nenorėjo, vėl padidino pranašumą iki didesnio nei 20-ties taškų ir iškovojo įtikinamą pergalę.

„Žalgiris“ kelią link pergalės nusigrindė įspūdingai pataikydamas tritaškius – jų kauniečiai realizavo net 17 iš 28 (60,7 proc.). „Šiauliai“ įmetė tik 3 iš 13 (23,1 proc.).

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

Rungtynes Nemuno salos arenoje stebėjo viso labo 1316 sirgalių. Tai mažiau nei dešimtadalis užimtų „Žalgirio“ arenos, kuri talpina 15 415 žiūrovų, vietų.

Tiesa, dar žiūrovų buvo ir žymių veidų – Mindaugas Timinskas, Marius Grigonis, Tomas Dimša, broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai.

Antrosios serijos rungtynės šeštadienį bus žaidžiamos Šiaulių arenoje.

„Žalgiris“: Janis Strelniekas (4/7 trit., 5 rez. perd.), Tyleris Cavanaugh (7 atk. kam.) ir Artūras Milaknis (4/4 trit.) po 14, Lukas Lekavičius 9 (7 rez. perd.), Edgaras Ulanovas ir Joffrey Lauvergne'as po 8.

„Šiauliai-7bet“: Giedrius Staniulis 17 (8/11 dvit., 9 atk. kam.), Issufas Sanonas 14 (5/16 metimai), Eimantas Stankevičius 11, Isaiah Armwoodas ir Martynas Varnas po 10.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga: „Žalgiris“ – „Šiauliai“

38 min. Paulius Jankūnas pirmaisiais savo taškais vėl grąžina „Žalgiriui“ didesnį nei 20 taškų pranašumą (92:71).

36 min. Svarbus Luko Lekavičiaus tritaškis (85:68).

34 min. Šiauliečiai dar nelinkę pasiduoti (77:66).

32 min. Du J.Strelnieko tritaškiai vėl tolina „Žalgirį“ (77:60).

Po trečiojo kėlinio: 71:58

30 min. Prieš paskutinį kėlinį šiauliečiai kiek pagerino savo situaciją.

29 min. „Šiauliai“ buvo atsilikę jau 24 taškais, bet dabar spurtuoja 9:2 (71:54).

24 min. Žalgiriečių persvara vis auga (64:41).

21 min. Kaip pabaigė, taip ir pradėjo – trečiojo kėlinio starte E.Ulanovas pataikė tritaškį (60:39).

Po antrojo kėlinio: 57:39

20 min. A.Milaknis su sirena kala ketvirtą savo ir dešimtą komandos tritaškį.

18 min. M.Kalniečio šeši taškai iš eilės ir T.Cavanaugh metimas su pražanga didina „Žalgirio“ persvarą iki rekordinės (51:37).

17 min. Puolimas dominuoja bronzinio finalo starte. „Žalgiris“ kol kas pataiko 62,5 proc., o „Šiauliai“ – 61,5 proc. metimų (42:37).

16 min. G.Staniulis greitame puolime pelno jau 10-ą savo tašką, o „Šiauliai“ laikosi per kovinį atstumą (38:33).

15 min. Du iš eilės A.Milaknio tolimi šūviai (38:29).

13 min. Šiauliečiai pelnė septynis taškus iš eilės ir vejasi „Žalgirį“ (30:25).

Po pirmojo kėlinio: 28:18

10 min. O štai ir šeštas tritaškis – jį pataikė Artūras Milaknis (26:18).

7 min. Karolis Lukošiūnas pataiko jau penktą „Žalgirio“ tolimą metimą (17:14).

5 min. Du iš eilės T.Cavanaugh tritaškiai (9:7).

3 min. J.Strelniekas pradėjo rungtynes tritaškiu, bet „Šiauliai“ į tai atsakė 5 taškais iš eilės (3:5).

„Žalgirio“ starto penketas: Mantas Kalnietis, Janis Strelniekas, Edgaras Ulanovas, Tyleris Cavanaugh, Joshas Nebo.

„Šiaulių“ starto penketas: Donatas Sabeckis, Martynas Varnas, Eimantas Stankevičius, Isaiah Armwoodas, Giedrius Staniulis.