2019 10 06

Iki pertraukos gynyboje snaudęs „Žalgiris“ galiausiai nupūtė „Lietkabelį“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai du kėlinius atrodė lyg užmigę gynyboje, bet po pertraukos persilaužė ir nupūtė Panevėžio „Lietkabelį“ 96:69 (22:27, 26:18, 25:10, 23:14) LKL rungtynėse namuose.
Thomas Walkupas
Thomas Walkupas / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Jau pirmojo kėlinio viduryje Tomas Dimša dviem tritaškiais iš eilės sukrovė panevėžiečiams šešių taškų pranašumą 17:11. Šarūnas Jasikevičius be emocijų stebėjo „Lietkabelio“ sėkmingą žaidimą ir savo auklėtinių energijos trūkumą.

Antrasis kėlinys „Žalgiriui“ jau buvo sėkmingesnis – kauniečiai išlygino rezultatą, jį persvėrė, bet pirmauti 48:45 jiems nebuvo geras rezultatas.

Tą pamatėme po pertraukos. Žalgiriečiai kietai ir agresyviai gynėsi, užtikrintai puolė ir krovėsi persvarą. Edgaras Ulanovas per trečiąjį kėlinį pelnė 11 iš 25 komandos taškų, o Lietuvos čempionai buvo priekyje jau 73:55.

Ketvirtas kėlinys buvo tik formalumas – „Lietkabelis“ sugriuvo, o „Žalgiris“ be didesnio vargo uždarė rungtynes.

E.Ulanovas (4/4 dvit., 1/2 trit., 4/5 baud. met.) ir Zachas LeDay (3/5 dvit., 3/3 trit.) vedė „Žalgirį“ į priekį. Abu jie surinko po 15 taškų.

Panevėžio komandoje išsiskyrė Martynas Sajus, pelnęs 17 taškų ir nusiėmęs 5 kamuolius.

Kauniečiai puikiai pataikė: realizavo 60 proc. dvitaškių (26/43) ir 52 proc. tritaškių (10/19).

Vien iš baudos aikštelės „Žalgiris“ surinko 46 taškus, kai varžovai – 24.

„Lietkabelis“ suklydo net 21 kartą, o po šių klaidų žalgiriečiai pelnė 27 taškus. Tuo tarpu svečiai po 7 varžovų klaidų surinko vos 4 taškelius.

„Žalgiris“: E.Ulanovas (4/4 dvit., 1/2 trit., 4/5 baud. met.) ir Z.LeDay (6 rez. perd.) po 15, A.Perezas 12, M.Grigonis (3/3 trit.) ir P.Jankūnas po 11, R.Jokubaitis ir N.Hayesas po 7.

„Lietkabelis“: M.Sajus 17 (5 atk. kam.), M.Valinskas 12, T.Dimša 9 (2/7 trit.), O.Olujobi 8.

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“

40 min. Rungtynės baigėsi. Po pertraukos intrigos nebebuvo.

36 min. Po pertraukos „Žalgiris“ yra pelnęs 38 taškus, „Lietkabelis“ – vos 15. Tai atsispindi ir rezultate – 86:60.

33 min. Žalgiriečiai jau daro, ką nori – 79:55.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 73:55

28 min. „Žalgiris“ aktyviai ginasi ir, atrodo, yra pasiryžę kuo greičiau išspręsti nugalėtojo klausimą – 68:54.

25 min. Žalgiriečiai po pertraukos į aikštę grįžo guvesni ir iškart susikrovė dviženklę persvarą – 62:50.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 48:45

19 min. „Žalgiris“ persvėrė rezultatą, bet M.Sajaus galingi epizodai varė iš proto Šarą. Žalgiriečiai buvo priekyje minimaliu skirtumu – 44:43.

15 min. Th.Walkupas dvitaškiu iš vidutinio nuotolio išlygino rezultatą – 34:34.

12 min. Šaras piktas. Šeimininkų treneris prašė minutės pertraukėlės, mat jo komanda vis dar atsiliko – 25:29.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 22:27

10 min. M.Valinskas paskutinę kėlinio sekundę pataikė neįtikėtino sudėtingumo metimą – 27:22.

8 min. Panevėžiečiai toliau įrodinėja, kad gali kautis, o „Žalgiris“, atrodo, vis dar neatvyko į rungtynes. Kauniečiai atrodo lyg nesavi. Po M.Normanto tritaškio svečiai priekyje – 23:17.

5 min. Dar vienas nuostabus T.Dimšos tritaškis – 17:11.

4 min. T.Dimša smeigė iš toli. Svečiai priekyje – 14:11.

3 min. M.Sajus laisvas rinko taškus iš po krepšio, bet jam atsakė M.Gebenas – 7:7.

1 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė K.Brownas, „Žalgiris“ atsakė dvitaškiu – 2:5.

Stato penketai:

„Žalgiris“: Alexas Perezas, Edgaras Ulanovas, Marius Grigonis, Martinas Gebenas ir Zachas LeDay.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša, Vytenis Lipkevičius, Kendrickas Brownas, Željko Šakičius, Martynas Sajus.