Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 21d. 12:47

LKL startas: naują etapą pradedantis „Nevėžis“ bandys pasivyti prarastą laiką

Marius Kiltinavičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Marius Kiltinavičius

Dar viena vasara – dar viena drama Kėdainiuose. „Nevėžis“ atsitrenkė į skolų ledkalnį ir jau kone nuskendęs buvo atgaivintas. Klubą perėmė nauji dalininkai, direktoriumi tapo Mindaugas Arlauskas, o į sporto direktoriaus kėdę atsisėdo ilgametis krepšinio agentas Virginijus Bulotas. Panašu, kad Kėdainiuose atėjo ilgai lauktų permainų metas.

Kėdainių „Nevėžio“ naujame LKL sezone būti neturėjo. LKL valdybos posėdyje pirmenybę turėjo Jonavos klubas, tačiau jam atsisakius prisijungti prie pirmenybių, kėdainiškiams liko vienintelė gyvybės linija – keisti klubo savininkus.

Savininkai pasikeitė, komanda sukomplektuota. „Nevėžio“ nauji vadovai turėjo kiek daugiau nei mėnesį pasiruošti sezonui. Laiko trūkumas ir skolomis nusėti praeitų klubo savininkų popieriai tapo dideliu iššūkiu. Dabar kėdainiškiai bando pasivyti prarastą laiką.

Ant starto linijos stojantį „Nevėžio“ klubą apibūdino ekipos sporto direktorius Virginijus Bulotas.

Apie tikslus. „Turime daug tikslų. Vienas iš didžiausių yra susitvarkyti klubo struktūrą, finansinius įsipareigojimus. Manau, kad būsime jauniausia komanda LKL, tad norime žaisti gražų krepšinį, auginti jaunus žaidėjus, siekti pergalių, kad arenoje būtų žiūrovų. Uždavinius galime kelti aukštus, bet turime, ką turime. Realu kovoti dėl atkrentamųjų“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Virginijus Bulotas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Virginijus Bulotas

Biudžetas. „Šiam sezonui esame numatę 520-550 tūkst. eurų biudžetą. Turime nemažą skolų kuprą ir ją reikia detalizuoti. Intensyviai dirbame, deriname skolas, bet dar neturime visų dokumentų. Komunikuojame su kreditoriais, visi lyg ir geranoriškai nusiteikę, nes supranta, jog kitas kelias būtų buvęs pats blogiausias. Šiai dienai norime jų supratimo ir turime išdėlioti realius mokėjimo grafikus“.

Svarbiausias vasaros darbas. „Turėjome įdirbį, ruošėmės, kad gali įvykti klubo perėmimas, bet laiko mums labai stinga. Labiausiai džiaugiamės, kad LKL žais broliai Kalaitzakiai. Tai yra didžiausia pergalė komplektacijos prasme“.

FIBA nuotr./Georgios Kalaitzakis
FIBA nuotr./Georgios Kalaitzakis

Didžiausias galvosūkis. „Galvosūkis yra vienas – kaip susigrąžinti pasitikėjimą „Nevėžio“ vardu žaidėjams, treneriams, miestelėnams? Reikia visus įtikinti, kad viskas keičiasi. Daug metų girdime kalbas, kad viskas keičiasi, bet niekas nesikeitė. Mūsų noras yra vykdyti įsipareigojimus, kiek įmanoma daugiau padėti klubo dalininkams ir nežiūrėti tai mano, ar ne mano sfera. Tikrai trūksta laiko, esame kaip studentas, kuriam trūksta paskutinės nakties. Tik, kad mums trūksta kokio mėnesio.“

Apie pasikeitusią lygą. „Manau, kad labai pasikeitė Prienai, Pasvalys, Alytus. Šiauliai pasikeitė, bet ne tiek daug. „Žalgiris“ pasikeitė, bet „Žalgiris“ yra „Žalgiris“. „Rytas“ ženkliai pakeitė veidą, bet vėl gi „Rytas“ yra „Rytas“. Utena ir Klaipėda, mano akimis, išlaikė stabilią sudėtį. Na, ir žinoma, „Nevėžis“ labai pasikeitė“.

„Juodasis arkliukas“. „Šis sezonas man įdomus ne tik dėl to, kad grįžau į klubo struktūrą, bet ir pati lyga bus labai intriguojanti. Kas kam kabinsis į atlapus dar sunku pasakyti, iš draugiškų rungtynių spręsti negali nieko, tad prasidėjus čempionatui bus daugiau aiškumo“.

Intriguojantis lygos naujokas. „Manau, kad tiek man, tie visiems krepšinio mėgėjams Lietuvoje bus įdomu stebėti, kaip auga mūsų broliukai Kalaitzakiai. Jie tikrai intriguojantys talentai“.

Trenerio braižas. „Ką matau dabar, tai man patinka. Akiai gražus žaidimas, bet turėjome dar tik dvi draugiškas rungtynes su Utena ir Šiauliais, o su „Dnipro“ žaidėm praktiškai po 5 treniruočių, tai dar sunku spręsti. Treneris turi uždavinius – ne tik ruoštis rungtynėms, bet ir individualiai ruošti žaidėjus. Su Mariumi Kiltinavičiumi bendraujame ir diskutuojame daug. Komanda jauna ir ką tik suformuota, dar nesame įšokę į sezono ritmą, kurį norime turėti. Tikimės jį pasiekti spalio mėnesį“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ieva Zasimauskaitė ir Marius Kiltinavičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ieva Zasimauskaitė ir Marius Kiltinavičius

„Nevėžio“ LKL sezonas prasidės pirmadienį. Kėdainiškiai keliaus į Alytų, kur susitiks su vietos „Dzūkija“.

Nevėžis Kėdainių Nevėžis

Komandos sudėtis
Pozicija Žaidėjas Amžius Ūgis
PG Juozas Balčiūnas 25 m. 188 cm
PG Kevinas Chamas 21 m. 183 cm
PG Austinas Chatmanas 26 m. 183 cm
PG/SG Georgios Kalaitzakis 20 m. 202 cm
SG Laurynas Beliauskas 22 m. 192 cm
SG Jaelanas Sanfordas 22 m. 193 cm
SG/SF Panagiotis Kalaitzakis 20 m. 200 cm
SF Ignas Labutis 25 m. 198 cm
SF/PF Julius Kazakauskas 28 m. 198 cm
PF Arminas Urbutis 33 m. 205 cm
PF/C Matas Jucikas 25 m. 205 cm
C Viny Okouo 22 m. 214 cm
Treneris Marius Kiltinavičius
Sutartis baigėsi: Adonte Parkeris, Martinas Junakovičius, Martynas Varnas, Haroldas Saprykinas, Zaidas Hearstas, Aidas Einikis, Gintautas Matulis, Valdas Vasylius, Gabrielius Maldūnas, Nikita Balašovas, Regimantas Miniotas, treneris Ramūnas Cvirka

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 24sek