2020 01 26

Iš miego pabudęs „Žalgiris“ kirto „Rytui“ įspūdinga atkarpa

Kauno „Žalgiris“ girgždėdamas pradėjo LKL favoritų akistatą prieš principinį savo varžovą Vilniaus „Rytą“, tačiau antrajame kėlinyje smogė šešiolikos taškų atkarpa be atsako ir taip išsigrindė tiesiausią kelią į pergalę – 71:61 (10:14, 26:10, 16:20, 19:17). Aistrų kupiname mače Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai sostinės klubą šalies pirmenybėse nukalė trečią kartą šį sezoną ir tryliktą sykį iš eilės.
LKL rungtynėse susitinka: Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“
Artūras Milaknis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Nors „Rytas“ į šį mūšį buvo priverstas stoti be dviejų savo lyderių Pako Cruzo ir Martyno Echodo, pirmosiomis minutėmis „Žalgiris“ priminė miegančią mešką. Kauniečių atakos buvo ypač vangios ir net skaudžiai aptrupėję varžovai sugebėjo būti žingsniu priekyje.

Per visą pirmą kėlinį „Žalgiris“ sukrapštė vos 10 taškų, o Š.Jasikevičius bergždžiai ieškojo efektyvaus penketuko. Visgi po pertraukėlės šeimininkai įsiklausė į trenerio žodžius. Gerokai suintensyvinę gynybą, žalgiriečiai pradėjo sparčiai bėgti į priekį ir laimėję atkarpą 16:0 iš karto tapo tvirtais padėties šeimininkais.

Antrą kėlinį „Žalgiris“ laimėjo 26:10 ir įpusėjus dvikovai turėjo jau 14 taškų pranašumą.

Po didžiosios pertraukos aistrų ant parketo netrūko. „Rytą“ bandė timptelėti iki keturių taškų deficitą sumažinęs jaunasis Marekas Blaževičius ir Mindaugas Girdžiūnas, tačiau jų pastangų nepakako.

Artūro Milaknio tritaškiais prapliupęs „Žalgiris“ savo pranašumu suabejoti neleido, bet pergalė kainavo brangiai – trečiojo kėlinio pabaigoje apmaudžią kelio traumą patyrė puikią sportinę formą pastaruoju metu demonstravęs Rokas Jokubaitis. Gynėjas paliko aikštę ir daugiau į ją negrįžo.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rokas Jokubaitis

„Žalgiris“ – „Rytas“ 71:61 (10:14, 26:10, 16:20, 19:17).

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 17, Edgaras Ulanovas 16 (5 atk. kam.), Paulius Jankūnas 12 (6 atk. kam.), Thomasas Walkupas 10 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Martinas Gebenas 9.

„Rytas“: Marekas Blaževičius 18, Mindaugas Girdžiūnas 17 (3/6 tritaškiai), Eimantas Bendžius 10.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 71:61 (10:14, 26:10, 16:20, 19:17).

40 min. Kaunas švenčia. „Rytui“ pavyti žalgiriečių nepavyksta.

37 min. Ketvirtas Artūro Milaknio tritaškis. Tikras „Žalgirio“ ugniagesys – 63:55.

36 min Mindaugas Girdžiūnas ir Edgaras Ulanovas apsikeičia tritaškiais.

35 min. „Ryto“ entuziazmą vėl gesina Artūro Milaknio tritaškis. „Žalgiris“ vėl priekyje 57:48.

34 min. Paulius Jankūnas griūdamas kovoti dėl kamuolio alkūne suduoda Marekui Blaževičiui. „Žalgirio“ kapitonas gauna techninę pražangą, o baudos metimus sumetęs „Rytas“ priartėja iki keturių taškų (48:52).

33 min. Tu Holloway pelno pirmuosius savo taškus. Iš kauniečių persvaros lieka šeši taškai.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 52:44 (10:14, 26:10, 16:20).

29 min. Gindamasis prieš Mindaugą Girdžiūną labai apmaudžiai suklumpa Rokas Jokubaitis. Susiėmęs už kelio gynėjas palieka aikštę.

28 min. Tu Holloway neria po krepšiu, gauna Nigelo Hayeso bloką ir labai skaudžiai nusileidžia ant parketo. Greitos atakos metu Artūras Milaknis leidžia tritaškį iš aikštės krašto. Ypač nemalonus epizodas vilniečiams. „Žalgiris“ priekyje – 50:37.

27 min. Susistumdę Marekas Blaževičius ir KC Riversas apdovanojami techninėmis pražangomis. Aistrų šiose rungtynėse ypač daug.

26 min. Marekas Blaževičius pataiko iš vidutinio nuotolio. Solidžiai žaidžiantis jaunuolis renka jau dešimtą savo tašką.

25 min. Mindaugas Girdžiūnas pataiko iš toli. „Rytas“ pabunda. Visgi kitoje aikštės pusės tokios pačios vertės šūviu ambicijas slopina Artūras Milaknis – 44:31.

24 min. Martinas Gebenas žaidžia daug ir žaidžia gana efektyviai – 41:28.

23 min. U Lia Lia! Edgaras Ulanovas pataiko tritaškį greitos atakos metu. Jei metimas būtų netaiklus, ko gero, Šaras būtų turėjęs, ką pasakyti – 39:28.

21 min. Arnas Butkevičius įmeta tik pirmuosius savo taškus.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 36:24 (10:14, 26:10).

19 min. Fantastiška „Žalgirio“ ataka. Kovingumo dėka Lukas Lekavičius perima kamuolį, Edgaras Ulanovas perduoda jį po krepšiu kertančiam Martinui Gebenui ir šis įmeta su varžovo pražanga. „Žalgirio“ atkarpa 16:0.

18 min. Suintensyvinęs gynybą „Žalgiris“ perima iniciatyvą. Paulius Jankūnas pataiko tritaškį, Martinas Gebenas krauna iš viršaus. „Žalgiris“ įkvėpė daugiau oro – 28:20.

17 min. Aistros šalia aikštės. Po Dovio Bičkauskio pražangos prieš Thomasą Walkupą pratrūksta Dainius Adomaitis. Strategas gauna techninę pražangą ir dar labiau įsiunta – stveria po ranka pasitaikiusią kėdę ir vos jos nepaleidžia į teisėjų pusę.

16 min. Ąžuolas Tubelis pasirodo aikštėje. „Žalgirio“ sirgaliai jaunąjį aukštaūgį pasitinka ypač priešiškai. Panašu, jog Kaunas varžovų ekipoje surado naują „Zavacką“.

15 min. Kėlinio viduryje po Thomaso Walkupo taiklios baudos „Žalgiris“ pasiveja savo oponentus – 20:20.

14 min. Penki Pauliaus Jankūno taškai iš eilės ir iš „Ryto“ persvaros lieka taškas.

13 min. Zachas LeDay ir Marekas Blaževičius apsikeičia taikliais metimais. Vilniečiai toliau pirmauja 16:12.

11 min. Evaldas Kairys prameta dvi baudas. Kol kas vilniečiai pataikė vos dvi baudas iš septynių.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 10:14.

10 min. „Žalgiris“ atrodo labai apsnūdęs. Per pirmą kėlinį sukrapštyta vos 10 taškų ir labai daug broko puolime.

8 min. Kauniečiai labai vangiai juda gynyboje. Arnas Butkevičius suranda laisvą Eimantą Bendžių ir šis paleidžia dar vieną taiklų tritaškį. „Rytas“ – priekyje 12:10, o Šarūnas Jasikevičius prašo minutės pertraukėlės.

7 min. Mindaugas Girdžiūnas irgi smeigia tolimą šūvį iš aikštės krašto. Kol kas – lygių žirgų lenktynės (9:9).

6 min. Pirmasis taiklus tritaškis. Jo autorius – Thomasas Walkupas (9:6).

5 min. Klampi rungtynių pradžia. Galiausiai Artūras Milaknis atgaivina tribūnas, perimdamas kamuolį ir kraudamas iš viršaus – 4:4.

3 min. Pirmuosius taškus rungtynėse pelno iš vidutinio nuotolio pataikantis Cameronas Bairstow, bet jau kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsako jo tautietis Jockas Landale'as.

2 min. Rungtynės trumpam stabdomos. Arnas Butkevičius aikštėje pameta kontaktinį lešį. Puolėjas palieka areną.

„Žalgirio“ penketas kur kas įprastesnis: Thomasas Walkupas, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, Jockas Landale'as ir Paulius Jankūnas.

Netikėtas Dainiaus Adomaičio pasirinkimas. „Ryto“ starto penkete vietą gauna jaunasis Karolis Giedraitis. Kartu su juo dvikovą pradeda Tu Holloway, Arnas Butkevičius, Cameronas Bairstow ir Evaldas Kairys.

Vilniečiai šiame mače turės verstis be dviejų svarbių žaidėjų Pako Cruzo ir Martyno Echodo.