2015 02 01

„Neptūnas“ LKL čempionate užtikrintai įveikė „Lietkabelį“

LKL čempionate užtikrintą pergalę iškovojo „Neptūno“ (21-3) ekipa. Klaipėdiečiai namuose 102:76 (24:21, 27:19, 26:19, 25-17) nugalėjo „Lietkabelio“ (8-17) krepšininkus.
Rungtynių akimirka / A. Venskaus nuotr.

Rungtynes spurtu 7:0 pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie privertė „Lietkabelio“ vyriausiąjį trenerį prašyti minutės pertraukėlės sužaidus vos 2 minutes. Po pasitarimo panevėžiečiams pirmuosius taškus pelnė Jurica Žuža, tačiau Mustafa Shakuras taip pat atsakė dvitaškiu ir toliau leido „Neptūnui“ pirmauti 7 (9:2). Komandos dar porą kartų apsikeitė rezultatyviomis atakomis, bet kėliniui įpūsėjus, klaipėdiečiai toliau išlaikė nežymų pranašumą (14:7). Donato Zavacko, Deivido Gailiaus ir Mindaugo Girdžiūno pastangomis „Neptūnas“ buvo įgijęs didžiausią persvarą šiose rungtynėse (21:12), tačiau greitai atsitiesęs „Lietkabelis“ skirtumą sušvelnino ir po pirmųjų 10 žaidimo minučių paliko klaipėdiečiams tik 3 taškų pranašumą – 24:21.

Jau pirmoje antrojo kėlinio atakoje Egidijus Dimša nubraukė „Neptūno“ persvarą iki minimumo (23:24), bet D.Zavackas pataikė savo antrą tritaškį ir vėl kiek atitolino klaipėdiečius (27:23). M.Girdžiūnas ir Valdas Vasylius taip pat pridėjo po taiklų tolimą metimą, taip pratęsdami savo ekipos sėkmingą atkarpą (37:31), tačiau penevėžiečiai eilinį kartą nenuleido rankų bei dar kartą sumažino atsilikimą (39:35). „Neptūnas“ nesutriko ir atsakė spurtu 7:0, kuris šiame kėlinyje likus žaisti 4 minutes, leido aikštelės šeimininkams susikrauti 11 taškų pranašumą (46:35). Per likusias ketvirčio minutes abi ekipos keitėsi rezultatyviomis atakomis, bet sirenai skelbiant ilgąją pertrauką pranašesni buvo uostamiesčio krepšninkai – 51:40.

Trečiąjį kėlinį komandos pradėjo apsikeisdamos taikliais metimais (53:42). Visgi, netrukus D.Gailius pataikė savo antrą tritaškį šiose rungtynėse, dvitaškį pridėjo Simas Galdikas ir „Neptūnas“ įgijo jau 15 taškų persvarą (58:43). „Lietkabelis“ ir toliau strigo varžovų gynybos gniaužtuose, o tuo pasinaudoję klaipėdiečiai, įpūsėjus kėliniui, pirmavo rekordiniu skirtumu (61:43). Bet ir tai dar nebuvo pabaiga: netrukus po tritaškį pataikė M.Shakuras bei Martynas Mažeika ir „Neptūnas“ jau pradėjo triuškinti panevėžiečius (67:43). Nors „Lietkabelis“ į tai atsakė spurtu 10:0 ir sugebėjo nubraukti pusę atsilikimo (53:67), tai situacijos pernelyg nepakeitė ir po 30 žaidimo minučių „Neptūnas“ vis dar kontroliavo situaciją – 77:59.

Ketvirtasis kėlinys ir vėl prasidėjo abiejų ekipų taikliomis atakomis (79:61). Vaizdas aikštelėje nesikeitė ir toliau, o sužaidus 3 minutes šiame ketvirtyje, „Neptūnas“ susigrąžino turėtą 21 taško persvarą (84:63), kurią išlaikė ir kėliniui įpūsėjus (86:65). Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms, „Lietkabeliui“ nepavyko priartėti nei per žingsnį (70:90). Baigiantis ketvirčiui skirtumas tarp komandų netgi dar labiau išaugo ir aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė užtikrintą Klaipėdos „Neptūno“ pergalę – 102:76.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 18 tšk., Mustafa Shakuras 15 tšk., Deividas Gailius 12 tšk., Donatas Zavackas 11 tšk., Keithas Bensonas 8 tšk..

„Lietkabelis“: Jurica Žuža 18 tšk., Evaldas Žabas 13 tšk., Jakovas Vladovičius 12 tšk., Ivanas Nelyubovas ir Darius Griškėnas po 9 tšk.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):