2019 01 20

Per plauką nuo sensacijos: „Nevėžio“ tritaškiai vos nepaskandino „Žalgirio“

Pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) išvargo Kauno „Žalgiris“ (17-2), namuose tik paskutinėmis akimirkomis 82:79 (24:18, 14:18, 26:25, 18:18) palaužęs Kėdainių „Nevėžį“ (4-15).
Artūras Milaknis ir Adonte Parkeris
Artūras Milaknis ir Adonte Parkeris / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Nevėžio“ legionieriai Chauncey Collinsas ir Adonte Parkeris kartu pelnė 51 tašką, dviese pataikę 9 tritaškius iš 17-ikos, o „Žalgirio“ įžaidėjas Derrickas Waltonas buvo arti trigubo dublio.

Jis pelnė 10 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus. Antroje mačo pusėje iniciatyvos ėmęsis Aaronas White'as surinko 16 taškų.

„Žalgiris“ užtikrintai pradėjo rungtynes ir jau šeštą minutę turėjo dviženklę persvarą (16:6).

Vis dėlto „Nevėžis“ laikėsi įsikibęs ir antrajame kėlinyje sumažino atsilikimą iki minimumo (31:30).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ įgijo septynių taškų pranašumą (43:36), tačiau ir vėl „Nevėžis“ po dviejų A.Parkerio tritaškių grąžino pusiausvyrą (48:48).

Tritaškiais „Žalgirio“ krepšį šaudęs „Nevėžis“ kelis kartus buvo išsiveržęs į priekį (50:51 ir 52:54), bet prieš lemiamą ketvirtį pranašumą turėjo LKL čempionai (64:61).

Ketvirtą kėlinį „Nevėžis“ pradėjo spurtu 7:0. Nesportinė varžovų pražanga pabudino „Žalgirį“, bet eilinis tolimas metimas vėl išvedė svečius į priekį (69:71).

Ch.Collinsas pataikė dar vieną fantastišką tritaškį (71:74), gesindamas „Žalgirio“ bandymus „perlaužti“ žaidimą.

Likus 2 minutėms Artūras Milaknis tritaškiu išlygino rezultatą (76:76).

Kauniečiai apsigynė ir Brandonas Davisas metimu iš po krepšio padidino „Žalgirio“ persvarą (80:77).

A.Parkeris pro šalį paleido neparuoštą tolimą metimą, palikdamas „Žalgiriui“ 24 sekundes, tačiau Gabrielis Maldūnas sugebėjo perimti kamuolį.

Marius Grigonis užsidirbo nesportinę pražangą ir padovanojo auksinį šansą „Nevėžiui“.

A.Parkeris realizavo abi baudas (80:79), bet į baudos aikštelę įsiveržęs Ch.Collinsas užgriuvo ant B.Davieso ir gavo pražangą puolime.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Chauncey Collinsas

Edgaras Ulanovas sumetė abu baudos metimus (82:79), „Nevėžiui“ palikdamas 5 sekundes.

A.Parkeris metė sudėtingą metimą iš krašto, nepataikė, bet A.White'as kumščiu pamušė atšokusį kamuolį, taip pažeisdamas taisykles. Vis dėlto „Nevėžis“ neišnaudojo ir dar vieno suteikto šanso.

„Žalgiris“: Aaronas White'as 16, Artūras Milaknis ir Paulius Jankūnas po 12, Derrickas Waltonas 10 (10 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Nevėžis“: Chauncey Collinsas 29, Adonte Parkeris 22, Martinas Junakovičius 10.