2019 01 05

„Rytas“ tritaškiais nukalė nelengvą pergalę Utenoje

Vilniaus „Rytas“ (13-4) iškovojo pergalę Utenoje – Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse 79:68 (24:17, 17:21, 21:16, 17:14) palaužė „Juventus“ (7-10) ekipą.
Dominique'as Suttonas
Dominique'as Suttonas / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Juventus“ rungtynes pradėjo šešiais taškais iš eilės, bet „Rytas“ netruko atsakyti tuo pačiu ir perimti iniciatyvą į savo rankas.

Dar pirmajame kėlinyje „Rytas“ susikrovė septynių taškų persvarą (17:10) ir priekyje išliko iki pat pertraukos. Tiesa, baigiantis antrajam kėliniui komandas teskyrė trys taškai (38:41).

Martinas Gebenas trečiojo kėlinio pradžioje skirtumą sumažino iki minimumo (41:40), bet tai buvo paskutinis kartas, kai „Ryto“ atrotrūkis buvo toks mažas.

Nors „Juventus“ atkakliai kvėpavo į nugarą, „Rytas“ sėkmingai saugojo persvarą.

Iki mačo pabaigos likus 2 minutėms Dominique'as Suttonas tritaškiu padidino „Ryto“ pranašumą iki dvižneklės ribos (76:66) ir „Juventus“ nebeišsigelbėjo.

„Vyrams turiu padėkoti už kovą. Kai taip kaunamės, pralaimėti nėra gėda. Aš džiaugiuosi, kad su tokiu varžovu buvo lygi kova“, – po mačo sakė Žydrūnas Urbonas, „Juventus“ treneris.

Ž.Urbonas pripažino, kad bandė rizikuoti palikdami D.Suttoną laisvą ties tritaškio linija, bet tai nepasiteisino. „Ryto“ legionierius per 25 minutes pelnė 22 taškus (5/6 tritaškiai), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 31 naudingumo balą.

„Jie tiesiog palikdavo mane laisvą, o mano darbas – pataikyti. Per treniruotes daug dirbu lavindamas tolimą metimą“, – sakė D.Suttonas.

Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 22 taškus įmetęs Tomas Dimša.

„Rytas“ šiame mače pataikė 13 tolimų metimų iš 30 (43 proc.), „Juventus“ – tik 6 iš 26 (23 proc.).

„Rytas“: Dominique'as Suttonas 22, Mindaugas Girdžiūnas 14 (4/6 trit.), Arnas Butkevičius 13.

„Juventus“: Tomas Dimša 22, Aleksandras Zacharovas 13, Martinas Gebenas 12.