2017 03 05 /20:22

Sensacija: Panevėžio „Lietkabelis“ patiestas Alytuje

Sensacija pasibaigė sekmadienį Alytuje vykusi LKL dvikova. Puikiai šiemet rungtyniaujantis Panevėžio „Lietkabelis“ neatsilaikė prieš vietos „Dzūkijos“ krepšininkus – 80:89 (23:17, 25:29, 18:18, 14:25).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Mačą itin sėkmingai pradėjo Žygimantas Skučas, kuris per pirmąjį ketvirtį pelnė 8 taškus (2/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 3 kamuolius bei įspūdingu bloku apdovanojo „Dzūkijos“ aukštaūgį Karolį Guščiką. Jo vedamas „Lietkabelis“ po pirmų 10 minučių buvo priekyje 23:17.

Jei pirmajame ketvirtyje taisykles diktavo „Lietkabelio“ žaidėjai, antrajame kėlinyje matėme kitokį vaizdą. Juliaus Kazakausko ir Anatolijaus Kaširovo pastangomis Alytaus klubas įpusėjus kėliniui buvo priekyje (38:32).

Visgi svečiai lengvai pasiduoti neketino ir spurtavę 8:0 vėl buvo priekyje (46:44). Toliau kova vyko taškas į tašką ir nė vienai ekipai nepavyko susikrauti rimtesnio pranašumo, tad prieš lemiamą ketvirtį panevėžiečiai turėjo vos 2 taškų persvarą – 66:64.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje penktąją pražangą užsidirbęs „Lietkabelio“ aukštaūgis Simas Galdikas dvikovą buvo priverstas baigti anksčiau laiko. Centras rungtyniavo 9 minutes, per kurias pasižymėjo 4 taškais, atkovotu kamuoliu, rezultatyviu perdavimu bei klaida.

Vien per trečiąjį kėlinį 8 taškus surinkęs Jamesas Gavinas sėkmingai startavo ir ketvirtajame kėlinyje – tritaškį pataikęs amerikietis „Dzūkiją“ išvedė į priekį (67:66).

Rungtynių lūžis įvyko įpusėjus lemiamam ketvirčiui. Po Lorenzo Williamso taškų šeimininkų pranašumas sumažėjo iki minimumo, tačiau J.Kazakausko inicijuotas spurtas Alytaus klubui leido atitolti (84:76). Per likusį laiką „Lietkabelio“ žaidėjams priartėti nepavyko, tad pergale namuose džiaugėsi „Dzūkijos“ krepšininkai – 89:80.

„Dzūkija“: Jamesas Gavinas 14, Julius Kazakauskas (9 atk. kam., 10/10 baudos) ir Anatolijus Kaširovas po 13, Alejandro Hernandezas 11, Paulius Morkeliūnas ir Osvaldas Mačernis po 10.

„Lietkabelis“: Donatas Tarolis 12, Benas Madgenas (4/15 metimai) bei Mindaugas Lukauskis po 11, Kšištofas Lavrinovičius 9 (7 atk. kam.).

Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas