2016 09 28

„Šiaulių“ krachas: „Žalgiris“ šventė pergalę įspūdingu skirtumu

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nesutiko pasipriešinimo Šiauliuose. Nors žaidė be kelių krepšininkų, LKL čempionai vis tiek sutriuškino „Šiaulius“ 98:45 (26:15, 29:11, 23:4, 20:15).
„Žalgiris“
„Žalgiris“ / Alvydo Januševičiaus nuotr.

Pataupė. „Žalgiris“ rungtynėms Šiauliuose neregistravo Roberto Javtoko, Pauliaus Jankūno ir Renaldo Seibučio. „Proga pasitempti jaunimui!“ – skelbė „Žalgiris“ socialiniuose tinkluose.

Startas. Vis dėlto lyderių trūkumas nesutrukdė čempionams. Antano Kavaliausko vedamas „Žalgiris“ galingai pradėjo rungtynes 12:1.

Pastabos. „Šiaulių“ treneris Vaidas Pauliukėnas negalėjo patikėti, kaip jo auklėtinius „Žalgiris“ maudė tuo pačiu deriniu po krepšiu. Kai po dar kelių lengvų taškų žalgiriečiai atitrūko 14:3, „Šiaulių“ treneris paprašė jau antros minutės pertraukėlės per 4 minutes.

Jėga. Bet leidęs įsibėgėti, „Šiaulių“ klubas vėliau nebesulaikė žaliai-baltų. „Žalgiris“ antrąjį ir trečiąjį kėlinius laimėjo net 62:15.

Kraitis. Žalgiriečiams tai buvo antroji pergalė per trejas „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybių rungtynes. Šiauliečiai pralaimėjo antrą kartą per du mačus.

Antirekordas. „Šiauliai“ taikėsi ir į LKL antirekordą, tačiau jo nepasiekė. 2012 metais Utenos „Juventus“ sukrapštė vos 36 taškus.

„Žalgiris“: B.Motumas 16, A.Milaknis 14 (4/6 trit.), E.Ulanovas 14 (4 rez. perd., 2 per. kam.), A.Kavaliauskas 12 (6/6 dvit., 2 per. kam.), A.Lima 11 (5 atk. kam., 4 blk.), L.Westermannas 9 (5 rez. perd.), P.Valinskas 9 (5 rez. perd.), I.Hartensteinas 9 (6 atk. kam., 2 blk.), K.Pangosas 2, L.Lekavičius 2 (5 rez. perd., 2 per. kam.).

„Šiauliai“: M.Bowmanas 13, T.Lekūnas 9, A.Ampimas 6 (9 atk. kam.).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas