2009 10 06

„Žalgiris“ 46 taškų skirtumu sumindė „Aisčius“ (komentarai)

Kauno „Žalgiris“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL) naująjį sezoną pradėjo įspūdinga pergale. Pirmose rungtynėse Lietuvos vicečempionai sutriuškino Kauno „Aisčių“ klubą 93:47 (22:13, 22:16, 22:8, 27:10).
Kauno derbyje nesunkią pergalę iškovojo žalgiriečiai.
Kauno derbyje nesunkią pergalę iškovojo žalgiriečiai. / Martyno Musteikio nuotr.

Žalgiriečiai jau mačo pradžioje šovė į priekį 17:2. Vis dėlto šeimininkai atsigavo po šalto dušo ir priartėjo – 13:22. Antrą kėlinį dėjimu į krepšį pradėjo „Žalgirio“ vidurio puolėjas Begičius (24:13), tačiau jau kitoje atakoje Gediminas Žylė švystelėjo tritaškį (24:16) ir neleido „Žalgiriui“ atitrūkti. Sėkmingas Šalengos ir Begičiaus žaidimas antro ketvirčio viduryje „Žalgiriui“ leido susikrauti 15 taškų persvarą (33:18), toks pat skirtumas ekipas skyrė ir įpusėjus mačui – „Žalgirio“ persvara (44:29).

Po 6 iš eilės Browno taškų „Žalgiris“ trečio kėlinio pradžioje susikrovė 19 taškų persvarą (52:33). Begičių pakeitęs Čukinas pelnė 7 taškus iš eilės ir trečias kėlinys pasibaigė rezultatu 65:37. Per paskutinį ketvirtį „Žalgiris“ nesiruošė sustoti. 5 taškus iš eilės pelnė Adas Juškevičius, dar 2 taškus pridėjo Povilas Butkevičius ir rezultatas tapo triuškinamas (73:37).

„Žalgiris“: Dainius Šalenga 14, Tadas Klimavičius 13 (5 atk. kam.), Marcusas Brownas 12 (3/4 tritaškių), Adas Juškevičius 11, Mantas Kalnietis 10 (4 rez. perd.), Povilas Butkevičius 8 (5 atk. kam.), Travisas Watsonas, Siim Sander Vene 2.

„Aisčiai“: Vaidas Čepukaitis 14 (8 atk. kam), Marius Valukonis 10 (5 atk. kam), Vytenis Lipkevičius, Marius Kadzevičius, Vytenis Čižauskas 6, Gediminas Žylė 3, Tautvydas Barštys 2.

Gintaras Krapikas („Žalgirio“ vyr. treneris): „Pirmoje rungtynių pusėje varžovams leidome nusiimti daug kamuolių po mūsų krepšiu. Padarėme klaidų tokiose situacijose, kur negalime sau to leisti. Vis dėlto mūsų tikslai šiemet yra labai dideli ir nepriklausomai nuo to, kokio lygio yra priešininkas, turime kiekvieną minutę atsiduoti ir puolime, ir gynyboje. Reikėtų vengti klaidų ir tokių nelogiškų sprendimų.

Stengiamės paskirstyti laiką tolygiai visiems žaidėjams. Neišvarginame pagrindinių žaidėjų, bet jiems būtinas žaidimo krūvis. Džiugu, kad turėdami saugų skirtumą galime leisti pažaisti visiems ir nerizikuoti, kad tai gali atsiliepti rungtynių baigčiai.“

Darius Dikčius („Aisčių“ vyr. treneris): „Meistriškumo skirtumas tikrai didelis. Mūsų 4 žaidėjai šiandien debiutavo LKL. Rungtyniaudami su stipria komanda pamatėme, kiek dar mums daug reikia dirbti. Šiandien žaidėjai klydo paprastose situacijose. Su stipriu varžovu visada išryškėja silpnosios komandos pusės. Dar yra susižaidimo stoka, nes vėlavo pasirengimo ciklo pradžia. Manau, kad sezonui įsibėgėjus įsižaisime.“