2009 02 08

„Žalgiris“ namie palaužė „Šiaulius“

Jonas Mačiulis grįžo pelnydamas 17 taškų ir Kauno „Žalgiris“ įsuko į pergalės kelią. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse kauniečiai namie po atkaklios kovos 86:81 (16:24, 24:17, 19:15, 27:25) nugalėjo „Šiaulių“ komandą.

Gintautas Vileita 11.

J.Mačiulis praleido šios savaitės SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) rungtynes dėl sutrenktos galvos ir kauniečiai Estijoje patyrė triuškinantį pažeminimą.

Šįkart jis į aikštę žengė nuo atsarginių žaidėjų suolo – pirmo kėlinio viduryje – ir sporto halės publika jį pasitiko aplodismentais.

Kovingasis „Žalgirio“ puolėjas surinko 17 taškų, bet aikštėje neužsibūdavo. Jį tausodamas treneris Gintaras Krapikas kas kelias minutes pasodindavo ant suolelio.

„Visgi Jonui buvo sutrenkta galva ir tai rimta trauma“, – sprendimą motyvavo G.Krapikas.

Tuo tarpu kitu du Kauno klubo žaidėjai, anksčiau besigydę traumas, – Dainius Šalenga ir Eurelijus Žukauskas – jau sportavo visa jėga.

„Šiauliai“, kurių gretose šiuo metu dėl traumų nežaidžia Virginijus Praškevičius ir Saulius Kuzminskas, per pirmus du kėlinius pataikė šešis tolimus metimus ir keletą kartų pirmavo 11 taškų persvara (27:16, 30:19).

Visgi įpusėjus antram kėliniui kauniečiai surezgė kelias greitas atakas ir po Manto Kalniečio reido po krepšiu rezultatas tapo lygus – 32:32. Įpusėjus rungtynėms šiauliečiai pirmavo vienu tašku (41:40).

Tadas Klimavičius po galingo dėjimo trečiajame kėlinyje sudrebino krepšio konstrukcijas ir šeimininkai pirmavo 48:44, bet šiauliečiai surezgė savo spurtą ir įgijo 3 taškų persvarą (52:55).
Visgi prieš pasibaigiant kėliniui „Žalgiris“, nepaisant gausybės klaidų, sugebėjo susikrauti 3 taškų persvarą - 59:56.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ įgijo 7 taškų pranašumą (67:60), bet Gintautas Vileita pataikė tritaškį ir vėl priartino šiauliečius. Šalenga ir Andrius Šležas apsikeitė tolimais metimais ir ekipas toliau skyrė 4 taškai (70:66).

Likus žaisti 3 minutes po Audriaus Danusevičiaus dvitaškio ekipas skyrė 5 taškai (76:71), kai „Žalgiris“ dvi atakas pabaigė dvitaškiais su pražangomis. Iš pradžių tai padarė Tadas Klimavičius, o po to – Mačiulis ir likus žaisti minutę komandas skyrė 11 taškų (82:76).

Šležas pataikė dvitaškį, Stefhonas Hannah pridėjo 3 taškus ir komandas teskyrė 6 taškai (82:76). Visgi per likusį laiką šiauliečiai nebesugebėjo pasivyti varžovų.

Eriko Ovačarenkos/15min.lt nuotr./Gintaras Krapikas

Gintaras Krapikas („Žalgirio“ vyr. treneris): „Kai priešininkas turi problemų su žaidėjais – neteko Kuzminsko, Praškevičiaus – tokia komanda pasidaro labai pavojinga. Metikų jie turėjo visais laikais ir dabar turi. Tada grindžia žaidimą tolimais metimais. O mūsų sudėtis – klasikinė. Su aukštu vidurio puolėju, sunkesniais kraštais, kuriems ne taip įprasta žaisti prieš mažesnius žaidėjus. Pirmą kėlinį jie ir gyveno tolimais metimais – pataikė 50 proc. tritaškių, o iš po krepšio – vos 30 proc. metimų.

Be to, psichologiškai varžovų niekas neslėgė. Jie atvažiavo į svečius, žaisti su pirmaujančia komanda, jie gali tik išlošti. Jeigu ir būtų pralaimėję dideliu skirtumu, jų niekas nekaltintų, todėl jų neslėgė jokia atsakomybė. Džiaugiuosi, kad pasiekėme pergalę. Nebuvo lengva, bet pergalė yra pergalė.

Komandoje nuotaikos iš tiesų yra geros. Nenoriu pasakyti, kad mes vien juokaujame. Gink Dieve, taip nėra. Mes labai rimtai dirbame, Bet nuotaika komandoje tikrai labai gera. Ji mums buvo sugadinta po rungtynių su Rygos ASK, kai dėl traumų iškrito Dainius Šalenga, Jonas Mačiulis ir Eurelijus Žukauskas. Treniravomės vos septyniese ir tai nebuvo pilnavertės rungtynės. Todėl ir sužaidėme blogai Taline – iš dalies dėl to, kad suskydome. Bet vyrų nuotaika tikrai yra pavydėtinai gera ir man eilinį kartą norisi jiems išsakyti komplimentą, už tai, kad jie tokie yra.“

L.T. archyvo nuotr. /„Lietuvos ryto“ trenerio nuotaikų kaita
L.T. archyvo nuotr. /Antanas Sireika

Antanas Sireika („Šiaulių“ vyr. treneris): „Pritrūko jėgos. Vyrai kovėsi pagirtinai. Džiaugiuosi dėl jų nusiteikimo nepaisant to, kad mūsų gretose išretėjusios. Saulius Kuzminskas ir Virginijus Praškevičius dar negalės žaisti 2-3 savaites. Dar Vaidotas Volkus laukia operacijos, jam visą laiką surištas riešas.

Gynyboje stengėmės, kamuolius nedaug pralaimėjome. Tačiau trūko jėgos ir žaidimo po krepšiu. LKL pirmenybėse šiemet debiutavo Audrius Danusevičius, tačiau jo nepavadinčiau naujoku. Tai senas „Šiaulių“ žaidėjas. O senas žirgas vagos negadina. Negaliu sakyti, kad arklys, nes tai yra geras žaidėjas ir geras žmogus. Be jokių treniruočių atėjo ir žaidžia. Tai – tikras „Šiaulių“ žaidėjas. Šlovė jam ir kad daugiau tokių vyrų būtų“.