2016 01 02 /20:54

„Žalgiris“ naujuosius metus pradėjo „Lietkabelio“ sutriuškinimu

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderis Kauno „Žalgiris“ (16-1) 2016-uosius metus pradėjo pergale 84:58 (26:14, 21:18, 17:15, 18:10) namų arenoje prieš Panevėžio „Lietkabelio“ (7-11) ekipą, kuri buvo laimėjusi penkerias pastarąsias rungtynes iš šešių. Tai buvo nerezultatyviausios Panevėžio ekipos rungtynės šį sezoną.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo sėkmingai, pirmųjų trijų minučių atkarpą laimėjo 7:0, o sužaidus 5 su puse minutės pirmavo 13:2. Netrukus M.Kalnietis įmetė pirmąjį mačo tritaškį, pridėjo metimą iš vidutinio nuotolio ir kauniečiai nutolo – 19:6.

„Lietkabelio“ atakoms gyvybės įpūtė V.Vasylius, tačiau iš toli pataikė ir P.Jankūnas – 24:10. Pirmąjį ketvirtį keliais taikliais metimais užbaigė M.Iličius.

Antrajame ketvirtyje žaidimas iš esmės nesikeitė. Kauniečiai per pusę kėlinio sugebėjo padidinti savo persvarą – 40:21.

Svečių gretose antrajame ketvirtyje M.Iličių pakeitė įsisiautėjęs J.Žuža, vieną po kito vertęs kamuolius į kauniečių krepšį. Svečių zoninė gynyba ketvirčio pabaigoje davė vaisių keliose iš eilės atakose, tačiau „Lietkabeliui“ kišo koją visi 8 pramesti tritaškiai.

Pirmosios trys minutės po pertraukos buvo labai nerezultatyvios – 4:4. Kauniečiai varžovus rimčiau prispaudė kėlinukui jau įpusėjus, kai O.Hanlanas ir P.Jankūnas įmetė du tritaškius – 59:40. Kauniečių persvara kurį laiką siekė 20 taškų, kiek sumažėjo, tačiau vis tiek buvo užtikrinta – 66:48.

Per paskutinį ketvirtį „Žalgiris“ galutinai sudaužė svečių komandą, iki pat rungtynių pabaigos skirtumas tik didėjo. „Lietkabelis“ taip ir nepataikė nė vieno tritaškio metimo (0/17).

„Žalgiris“: P.Jankūnas (3/4 dvit., 2.3 trit.) 14, O.Hanlanas (4/4 dvit.) 12, I.Vougioukas (6 atk. kam.) 11, M.Pocius (5/7 dvit., 5 atk. kam.) 10

„Lietkabelis“: J.Žuža (7/9 dvit.) 17, V.Vasylius ir J.Kazakauskas (6 atk. kam.) po 10, M.Iličius 9.