Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 1d. 20:21

Aiškėja Deivido Sirvydžio ir „Pistons“ kontrakto detalės

Aiškėja parašą po NBA sutartimi padėjusio Deivido Sirvydžio kontrakto detalės. 20-mečio trejų metų sutartyje su „Detroit Pistons“ įtraukti keli svarbūs punktai, susiję su būsimu uždarbiu ir kontrakto galiojimo trukme.

D.Sirvydžio kontraktas su NBA klubu garantuotas dviem pirmiems sezonams, o treti sutarties metai – negarantuoti.

Tai reiškia, kad lietuvis matomas Detroite ir 2022-2023 m. sezoną, bet jeigu klubas trečiaisiais metais nuspręs pasukti skirtingais keliais, dėl nutraukto trečiojo sezono kontrakto „Pistons“ turės sumokėti žaidėjui kompensaciją. Skirtingai nuo 2+1 kontrakto formulės, pagal kurią „Pistons“ galbūt galėtų spręsti D.Sirvydžio likimą ir išvengti bet kokios išmokos už trečią sezoną.

„Pistons“ už D.Sirvydį Jeruzalės „Hapoel“ klubui sumokės išpirką. Pagal taisykles, NBA komandos daugiausiai gali sumokėti 750 tūkst. JAV dolerių.

FIBA nuotr./Deividas Sirvydis
FIBA nuotr./Deividas Sirvydis

D.Sirvydis gegužę nusprendė palikti Vilniaus „Rytą“ ir priėmė „Hapoel“ pasiūlymą. 15min šaltinių teigimu, už šį perėjimą „Rytas“ iš Izraelio klubo gavo 170 tūkst. eurų išpirką, bet dėl D.Sirvydžio susitarimo su „Pistons“ vilniečiai bandys pretenduoti į dar vieną išpirkos dalį.

D.Sirvydžio kontrakto su „Pistons“ vertė gali siekti apie 2,5-3 mln. JAV dolerių už du sezonus iki mokesčių. Palyginimui, 47 šaukimu pernykštėje NBA naujokų biržoje pakviestas Ignas Brazdeikis su „New York Knicks“ sutarė dėl 2+1 kontrakto, pagal kurį pirmą sezoną gavo 898 tūkst. JAV dolerių iki mokesčių, o 2020-2021 m. sezoną uždirbs 1,5 mln. dolerių. Pagal sutartį, dėl trečio sezono kontrakto – 1,8 mln. JAV dolerių, spręs „Knicks“ vadovai.

VIDEO: „urBONUSas“: didžiausi „Žalgirio“ kritikos taikiniai ir karštas ginčas dėl D.Sirvydžio

„Pistons“ 2019-ųjų NBA naujokų biržoje pakvietė D.Sirvydį 37 šaukimu ir dėl jo paaukojo tris savo naujokų biržos šaukimus.

Gruodžio 1-ąją NBA duotas startas komandų pasiruošimui prieš naująjį 2020-2021 m. sezoną. „Pistons“ bazėje lietuvio šią savaitę laukia buvęs Jono Valančiūno treneris Toronte Dwane'as Casey.

„Mūsų tikslas – padėti tobulėti visiems keturiems mūsų naujokų biržos šaukimams, – susitikime su žiniasklaida kalbėjo Detroito klubo strategas. – Turime būti kantrūs, bet bus smagu stebėti šiuos vyrukus augančius.

Salė bus antrieji jų namai. Dėl COVID-19 protokolo jie čia dirbs dieną ir naktį. Vėliau jie už tai man dar atsidėkos.“

Su I.Brazdeikiu, D.Sirvydis yra keturioliktas lietuvis NBA istorijoje, sudaręs garantuotą kontraktą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 24sek