2023 01 25

Anksti ant suolo sėdęs J.Valančiūnas ir dramatiška „Pelicans“ nesėkmė

Jonas Valančiūnas visą ketvirtąjį kėlinį praleido ant atsarginių žaidėjų suolo, o „New Orleans Pelicans“ (26-22) dramatiškai pralaimėjo penktą sykį iš eilės.

Willie Greeno treniruojama ekipa savo sirgalių akivaizdoje 98:99 (24:28, 23:35, 27:20, 24:16) turėjo pripažinti NBA Vakarų konferencijos lyderės „Denver Nuggets“ (34-14) komandos pranašumą.

Trečiojo kėlinio viduryje ketvirtąją pražangą prieš varžovų lyderį Nikola Jokičių užsidirbęs J.Valančiūnas sėdo ant suolo ir nebepakilo.

Iš viso 18 minučių žaidęs lietuvis surinko 14 taškų (4/8 dvit., 1/1 trit., 3/5 baud.) ir 9 atkovotus kamuolius. Vidurio puolėjas taip pat blokavo 1 metimą, 2 sykius suklydo ir 4 kartus prasižengė.

„Pelicans“, kuri ir toliau veržiasi be traumuotų lyderių Ziono Williamsono ir Brandono Ingramo, trečiojo kėlinio pradžioje buvo atsilikusi net 19 taškų skirtumu (47:66), tačiau vos neišsigelbėjo.

J.Valančiūną pakeitęs Willy Hernangomezas baudos metimais likus žaisti pusę minutės persvėrė rezultatą jau „Pelicans“ naudai (98:97), tačiau kitoje pusėje pasižymėjo N.Jokičius (98:97).

„Nuggets“ lyderis vėl buvo nesulaikomas – serbas pelnė 25 taškus (9/11 dvit., 2/4 trit., 1/2 baud.), sugriebė 11 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, surinkdamas jau 15-ąjį sezono trigubą dublį.

Tačiau „Pelicans“ per likusias 17 sekundžių turėjo net tris bandymus išplėšti pergalę. Iš pradžių dvitaškio nepataikė C.J.McCollumas. Jo metimo pataisyti nepavyko ir Herbui Jonesui.

„Pelicans“ dar sykį atsikovojo kamuolį, paprašė minutės pertraukėlės, tačiau per per paskutines 3 sekundes C.J.McCollumas prametė dar vieną, net aštuntąjį tritaškį, ir „Nuggets“ triumfavo.

„Pelicans“: C.J.McCollumas 20 (0/8 trit., 6 klaid.), Jose Alvarado 17, Jonas Valančiūnas 14 (9 atk. kam.), Willy Hernangomezas 12 (6 atk. kam.), Trey Murphy (6 atk. kam.) ir Larry Nance‘as (6 atk. kam.) – po 10.

„Nuggets“: Nikola Jokičius (11 atk. kam., 10 rez. perd.) ir Jamalas Murray (7 rez. per.) – po 25, Bruce‘as Brownas ir Aaronas Gordonas – po 11.