Publikuota: 2016 kovo 5d. 07:21

Ant savęs supykęs Jonas Valančiūnas metė kone idealiai, o „Raptors“ pratęsė rekordą

Jonas Valančiūnas ir Damianas Lillardas
„Scanpix“/AP nuotr. / Jonas Valančiūnas ir Damianas Lillardas

NBA reguliaraus sezono rungtynėse beprotiškas taškų lenktynes savo aikštėje laimėjo „Toronto Raptors“ (41-19) klubas, 117:115 (31:30, 27:22, 32:25, 27:38) įveikęs „Portland Trail Blazers“ (33/30) ekipą. Jonas Valančiūnas prie pergalės prisidėjo dvigubu dubliu, DeMaras DeRozanas – NBA rekordu.

NBA | „Toronto Raptors“ – „Portland Trail Blazers“ 117:115 ​| Valančiūnas 17+10

23 metų J.Valančiūnas per visą mačą tik kartą prametė iš žaidimo ir jau 13-ose rungtynėse iš eilės pelnė dviženklį taškų skaičių. Tuo tarpu „Raptors“ namų rungtynes laimėjo 12-ąjį kartą iš eilės ir toliau gerina klubo rekordą.

26 su puse minutės žaidęs lietuvis per pirmąsias penkias mačo minutes gavo dvi asmenines pražangas ir sėdo ant suolo. J.V. buvo itin piktas ant savęs, vaizdo įraše matyti, kad eidama slink atsarginių suolelio keikiasi F žodžiu. Vis dėlto vėliau uteniškis susikaupė ir per visą mačą gavo tik dar vieną pražangą.

J.Valančiūnas pelnė 17 taškų (7/8 dvit., 3/6 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, bloką bei kartą suklydo.

Lietuvio plius/minus rodiklis (+18) buvo didžiausias komandoje. Nors jį pavaduojantis Bismackas Biyombo kelis sykius sudrebino krešį galingais dėjimas, tačiau jo +/ – rodiklis pats prasčiausias ekipoje – -14.

Vis dėlto Toronte visų akys krypo į beprotiškai rungtyniavusį „Raptors“ duetą – Kyle'ą Lowry ir DeMarą DeRozaną – bei jiems prilygti bandžiusį Damianą Lillardą.

„Blazers“ lyderiui trūko vieno taško iki karjeros rezultatyvumo rekordo NBA lygoje – jis pelnė 50 taškų. Daugiau nei 30 taškų jis pelnė devyniose iš pastarųjų 11-os rungtynių.

Neprasčiau atrodė ir „Raptors“ lyderiai. Taikliai krepšį atakavęs K.Lowry įmetė labai svarbų tritaškį likus žaisti 5 minutes iki mačo pabaigos (102:97). Beje rezultatyvų perdavimą šiam metimui atliko J.Valančiūnas, prieš tai atkovojęs kamuolį puolime.

Įspūdingą pasirodymą surengė D.DeRozanas, pasiekęs NBA rekordą. Jis pataikė net 24 baudų metimus iš eilės ir prametė paskutinį, 25-ąjį. Lengvuoju puolėju, o atakuojančiu gynėju rungtyniavęs D.DeRozanas įmetė 38 taškus.

„Raptors“ pradedant ketvirtąjį kėlinuką pirmavo 90:77, tačiau prametė pirmuosius aštuonis metimus ir „Blazers“ laimėjo atkarpą 10:0. Vis dėlto Torontas išgyveno ir pirmą kartą nuo 1996-97 m. sezono laimėjo abi rungtynes prieš „Blazers“.

„Raptors“: D.DeRozanas (7/19 dvit., 24/25 baud.) 38, K.Lowry (5/10 dvit., 3/5 trit., 9/15 baud., 5 rez. perd.) 28, J.Valančiūnas (10 atk. kam.) 17, N.Powellas 10.

„Trail Blazers“: D.Lillardas (10/15 dvit., 6/13 trit., 12/13 baud., 5 rez. perd.) 50, C.McCollumas (4/5 trit., 5 rez. perd.) 24, G.Hendersonas ir E.Davisas po 9.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Aktualu

Tikrieji naujo judėjimo „Lietuvos liberalai“ iniciatoriai slepiasi po gražuolės kauke

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: D.Trumpas pažemino ne tik save, bet ir savo valstybę

Gazas

Nauja tvarka: kada po vairavimo egzamino „klevo lapai“ gali legaliai išriedėti į gatves

Sportas

Futbolo romantikams iš Farerų „Žalgiris“ – pernelyg didelis baubas

Aktualu

Įtariama Rusijos agentė Marija Butina įtakingus JAV politikus užbūrė aistra ginklams

Aktualu

15min studijoje Linas Slušnys ir Kristina Mišinienė – apie seksualinius nusikaltimus

35-ąjį gimtadienį švenčianti Mia jaučiasi lyg 25-erių: „Turiu didelį planą-chuliganą“