2021 05 01

Apkartęs sugrįžimas: ilgiausiai karjeroje nežaidęs LeBronas prametė lemiamą metimą

Karalius sugrįžo, bet ne taip, kaip tikėjosi. Po 41 dienos priverstinės pauzės vėl žaidęs LeBronas Jamesas prametė lemiamą metimą, o „Los Angeles Lakers“ (36-27) namuose netikėtai 106:110 (23:30, 33:25, 32:23, 18:32) nusileido „Sacramento Kings“ (26-37) klubui.
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / „Scanpix“/AP nuotr.

L.Jamesas čiurnos traumą patyrė kovo 19 dieną rungtynėse su „Atlanta Hawks“.

41 dieną praleidusiam Karaliui tai buvo ilgiausia pertrauka tarp to paties sezono rungtynių karjeroje – per 18 metų LeBronas nė sykio nebuvo iškritęs ilgiau nei kelioms savaitėms.

Be jo likę „Lakers“ strigo ir iš 21 rungtynių laimėjo tik aštuonerias, bet ant pergalingų bėgių savo komandos neužkėlė ir sugrįžęs lyderis.

„Lakers“ laimėjo antrą ir trečią kėlinius ir prieš ketvirtąjį turėjo 10 taškų pranašumą (88:78), tačiau subyrėjo lemiamame ketvirtyje.

Galingą spurtą surengę „karaliai“ iš Sakramento išsiveržė į priekį, o Richauno Holmeso dvitaškis likus dviem minutėms suteikė svečiams 5 taškų pranašumą – 106:101.

LeBronas kitoje atakoje pataikė tritaškį, bet baudų metimus sumetęs R.Holmesas likus 57 sek. nutolino „Kings“ per dvi atakas – 108:104.

Visgi „Lakers“ dar turėjo savąjį šansą išplėšti pergalę. L.Jamesas pataikė dvitaškį likus 39 sek., o kitoje atakoje Anthony Davisas varžovui išrašė bloką ir Los Andželo ekipa turėjo paskutinę ataką.

Jos smaigalyje atsidūrė LeBronas, pasirinkęs mesti tritaškį, tačiau jo pergalingu galėjęs tapti šūvis likus 2,7 sek. tikslo nepasiekė ir „Lakers“ patyrė jau penktą nesėkmę per pastarąsias šešerias rungtynes.

Po ilgos pertraukos į aikštę sugrįžęs Karalius Jamesas žaidė beveik 32 minutes, per kurias įmetė 16 taškų (5/7 dvit., 1/5 trit., 3/5 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Rezultatyvumu jis nusileido tik aukštaūgiams A.Davisui (22 taškai) ir Andre Drummondui (17).

Gero LeBrono žaidimo reguliariojo sezono finiše „Lakers“ reikės tam, kad išsaugotų vietą pirmajame Vakarų konferencijos šešete ir gautų tiesioginį bilietą į atkrintamąsias varžybas.

Be lyderio iš antrosios į penktąją vietą nusiritę „ežeriniai“ tik vienu laimėjimu lenkia „Dallas Mavericks“ (35-27) ir „Portland Trail Blazers“ (35-28) klubus, o iki reguliariojo sezono pabaigos komandoms liko sužaisti dar po 9-10 rungtynių.

Primename, kad 7-10 vietas konferencijose užėmusios komandos turės žaisti papildomame turnyre dėl patekimo į atkrintamąsias.

„Lakers“: Anthony Davisas 22 (11 atk. kam.), Andre Drummondas 17 (7/11 dvit., 7 atk. kam.), LeBronas Jamesas 16 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Benas McLemore'as 12.

„Kings“: Tyrese'as Haliburtonas 23 (4/8 trit., 10 rez. perd.), Richaunas Holmesas 22 (9/13 dvit., 9 atk. kam.), Terence'as Davisas 15, Delonas Wrightas (6 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Marvinas Bagley po 11, Chimezie Metu ir Damianas Jonesas po 10.