2018 11 22

Atlantoje – sužvėrėjusio Jono Valančiūno tritaškis ir sezono rekordai

„Atlanta Hawks“ (3-15) tapo saldžiu Jono Valančiūno kąsneliu, o nė karto neatsilikusi lietuvio atstovaujama „Toronto Raptors“ (15-4) ekipa šventė pergalę 124:108 (29:24, 26:20, 31:29, 38:35).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Jau per pirmus du kėlinius JV į „Hawks“ krepšį buvo supurtęs 17 taškų. Tai – jo pelnytų taškų per pusę mačo rekordas, anksčiau lietuvis per du pirmus ar paskutinius kėlinius daugiausia buvo sumetęs 15 taškų.

Iš viso J.Valančiūnas pelnė 24 taškus (8/10 dvit., 1/2 trit., 5/8 baud. met.) ir atkovojo 13 kamuolių. Tai – kol kas geriausi „centro“ sezono rezultatai.

Taip pat jis atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, 2 kartus suklydo ir 2 kartus pažeidė taisykles. Kai JV buvo aikštėje, „Raptors“ pelnė 21 tašku daugiau nei Atlantos ekipa.

Ne ką prasčiau pasirodė ir įžaidėjas Kyle'as Lowry, maitinęs JV kamuoliais. Atakų organizatorius užfiksavo trigubą dublį: 21 taškas, 12 atkovotų kamuolių ir net 17 rezultatyvių perdavimų.

Tiesa, K.Lowry su kraujuojančia nosimi paliko rungtynes dar joms nesibaigus. Įdomu tai, kad, nepaisant krepšininko protestų ir akivaizdžios žalos, pražangos epizode teisėjai neįžvelgė.

Menka „Hawks“ paguoda – Vince'o Carterio pasiekimas. Legendinis skrajūnas dėjimu pelnė 25 000-ąjį savo tašką ir tapo 22-ju NBA žaidėju, pasiekusiu šią ribą.

Mačo pradžia Atlantoje buvo keistoka – abi komandos kartu prametė net 14 pirmų metimų kol galiausiai K.Lowry šūvis iš toli pasiekė tikslą.

Šiose rungtynėse „Raptors“ suteikė poilsio Kawhi Leonardui.

„Hawks“: J.Linas 26, V.Carteris 14, TPrince'as 12.

„Raptors“: J.Valančiūnas 24 (13 atk. kam.), P.Siakamas 22, K.Lowry 21 (12 atk. kam., 17 rez. perd.), S.Ibaka 19 (9 atk. kam.).