2018 04 28

Atsitiesusi „Raptors“ nukovė „Wizards“ ir žengė į kitą etapą, J.Valančiūnas atliko dublį

Jonas Valančiūnas atliko dvigubą dublį, o „Toronto Raptors“ nugvelbė kelialapį į antrąjį NBA atkrintamųjų etapą. Kanadiečiai išvykoje 102:92 (20:30, 30:23, 23:25, 29:14) įveikė „Washington Wizards“ ir Rytų konferencijos ketvirtfinalio seriją laimėjo 4-2.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

J.Valančiūnas per 31 minutę pelnė 14 taškų (6/13 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 12 kamuolių (6 puolime), blokavo 2 metimus, perėmė 1 kamuolį ir kartą suklydo.

Tai penktos rungtynės iš eilės, kai J.Valančiūnas peržengė dviženklę taškų ribą ir trečias dvigubas dublis šių metų atkrintamosiose.

„Raptors“ pirmą kartą klubo istorijoje laimėjo išvykos rungtynes atkrintamosiose, kuriose įpusėjus mačui atsilikinėjo.

„Wizards“ jau pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą, o „Raptors“ pirmą kartą į priekį išsiveržė tik trečiajame kėlinyje.

„Tai kitokie metai. Kitokia komanda. Mes tiesiog turime išnaudoti savo šaltakraujiškumą ir praeitį palikti praeityje“, – po mačo sakė Fredas VanVleetas.

Dėl peties traumos F.VanVleetas iki šio mačo serijoje buvo spėjęs sužaisti tik 3 minutes, tačiau po 8,6 taško reguliariajame sezone rinkęs gynėjas grįžo į rikiuotę ir sužaidė 19 minučių.

Būtent atsarginių žaidėjų indėlis lėmė „Raptors“ pranašumą antroje dalyje ir ypač ketvirtajame kėlinyje, kurį „Raptors“ laimėjo 29:14.

Antroje rungtynių pusėje „Raptors“ atsarginiai pelnė 21 tašką, „Wizards“ – tik 6.

„Raptors“ šiame mače suklydo vos 7 kartus, kai, pavyzdžiui, trečiose ir ketvirtose serijos rungtynėse jų klaidų vidurkis siekė 18,5.

Tai ketvirtas kartas klubo istorijoje ir trečias iš eilės, kai „Raptors“ įveikė pirmąjį NBA atkrintamųjų etapą.

Konferencijos pusfinalyje Toronto komanda susitiks su „Pacers“ ir „Cavaliers“ poros laimėtoju.

Praėjusiais metais būtent „Cavaliers“ sausu rezultatu 4-0 eliminavo Toronto komandą pirmajame etape, o 2016 m. „Cavaliers“ ekipai pralaimėjo Konferencijos finalą (2-4).

„Wizards“: Bradley Bealas 32, Johnas Wallas 23, Markieffas Morrisas 12, Mike'as Scottas 8.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 24, DeMaras DeRozanas 16, Jonas Valančiūnas 14, Pascalis Siakamas 11.