2016 01 10

Blogiausio NBA klubo tvirtovėje – įdomios J.Valančiūno grumtynės su kylančia žvaigžde

Jonas Valančiūnas Filadelfijoje susigrūmė su kylančia NBA žvaigžde Jahlilu Okaforu. Aikštę lietuvis paliko beveik su dvigubu dubliu, galingu dėjimu viena ranka ir pergale. „Toronto Raptors“ 108:95 (25:26, 32:18, 18:25, 33:26) nugalėjo „Philadelphia 76ers” krepšininkus.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
NBA | „Philadelphia 76ers“ – „Toronto Raptors“ 95:108 | Valančiūnas 17+9

23 metų 213 cm ūgio „centras“ aikštėje susitiko su trečiuoju 2015-ųjų NBA naujokų biržos šaukimu Jahlilu Okaforu. Kova buvo apylygė.

J.Valančiūnas per 29 minutes pelnė 17 taškų (7/10 dvit., 3/5 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, suklydo 1 ir prasižengė 3 kartus.

Ketvirtajame kėlinyje jis pelnė 8 taškus, kada „Raptors” būtent ir įtvirtino pergalę.

J.Okaforas per 34 minutes įmetė 19 taškų (9/15 dvit.) ir atkovojo 6 kamuolius.

„Raptors“ trečiajame kėlinyje pirmavo 15 taškų skirtumu, bet „76ers” spurtavo 9:0 ir prieš ketvirtąjį kėlinį priartėjo 69:75. Tačiau lemiamos mačo dalies pradžioje „Raptors“ atstatė dviženklį skirtumą (84:73) ir neleido sudvejoti pergale.

Tai buvo 11-oji iš eilės „Raptors“ pergalė prieš „76ers” krepšininkus.

„Raptors“ (23-15): Kyle'as Lowry 25, DeMaras DeRozanas 19, Jonas Valančiūnas 17 (9 atk. kam.), Terrence'as Rossas 16, Patrickas Pattersonas 11.

„76ers“ (4-34): Ishas Smithas 28, Jahlilas Okaforas 19, Carlas Landry 11.

Padarė išvadas

„Raptors“ pastaruoju metu gerai tvarkosi gynyboje. Kai po rungtynių su „Cleveland Cavaliers“ (100:122) ir „Chicago Bulls“ (113:115) Dwane'as Casey pyko dėl savo auklėtinių požiūrio į gynybą, tai dvejose pastarosiose rungtynėse jis buvo patenkintas.

Vašingtone ir Brukline „Raptors“ praleido atitinkamai 88 ir 74 taškus.

„76ers“ yra prasčiausiai puolanti NBA komanda (93,1 tšk.), o pastarojoje dvikovoje su „Raptors“ gruodžio 13-ąją sukrapštė tik 76 taškus.

J.Valančiūnas dėl lūžusio kairės rankos bevardžio piršto tada nežaidė.

Tiesa, D.Casey iš komandos tikisi dar daugiau: „Yra dalykų, kuriuos turime gerinti. Stengiamės ne tik laimėti, bet ir tobulėti, nes turime aukštus tikslus“

Tuo tarpu „76ers“ treneris Brettas Brownas gyrė „Raptors“ komandą: „Manau, kad atkrintamosiose jie eis toli.“