2022 05 10

Bostonas nepasiduoda: „Celtics“ tandemas vėl nupliekė NBA čempionus

„Boston Celtics“ ekipa nekapitulioja. Alas Horfordas ir Jaysonas Tatumas kartu sumetė daugiau nei pusę savo komandos taškų, o Ime Udokos komanda Rytų konferencijos pusfinalyje 116:108 (18:25, 29:23, 26:32, 43:28) svečiuose patiesė NBA čempionų titulą ginantį „Milwaukee Bucks“.
Alas Horfordas ir Giannis Antetokounmpo
Alas Horfordas ir Giannis Antetokounmpo / „Scanpix“ nuotr.

Serijoje iki keturių pergalių rezultatas vėl tapo lygus – 2-2.

Dar trečiajame kėlinyje šeimininkai turėjo 11 taškų pranašumą (76:65), tačiau tuomet „Celtics“ pradėjo pavojingai artėti.

Lemiamo ketvirčio pabaigoje Bostonas užbaigė atkarpą 14:6 ir rezultatas švieslentėje tapo lygus – 80:80.

Lemiamas lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio viduryje, kai A.Horfordas pelnė šešis taškus iš eilės, o netrukus dar 8 pridėjo J.Tatumas.

A.Horfordas per 41 minutę pelnė 30 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Šis mačas 35-erių „Celtics“ žvaigždei tapo istorinis – jis nuo šiol yra vyriausias komandos žaidėjas, kuriam pavyko atkrintamųjų mače pasiekti 30 taškų ribą.

J.Tatumas pridėjo tiek pat, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Bucks“ ekipą į priekį tradiciškai vedė 34 taškus ir 18 kamuolių atkovojęs Giannis Antetokounmpo.

„Celtics“ komandai negalėjo padėti kelio traumą besigydantis Robertas Williamsas, o „Bucks“ vertėsi be Khriso Middletono.

Dabar serija keliasi į Bostoną. Penktosios serijos rungtynės vyks „TD Garden“.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 34 (18 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.), Brookas Lopezas 17, Jrue Holiday 16 (9 rez. perd., 3 per. kam.), Wesley Matthewsas 12, Patas Connaughtonas 11.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas (13 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Alas Horfordas (8 atk. kam.) – po 30, Jaylenas Brownas ir Marcusas Smartas – po 18, Derrickas White'as 11.