2021 06 17

Bręsta staigmena? „Hawks“ atsidūrė per žingsnį nuo konferencijos finalo

„Atlanta Hawks“ krepšininkai vienu metu turėjo net 26 taškų deficitą, bet sugebėjo jį panaikinti ir atsidūrė per žingsnį nuo Rytų konferencijos finalo. „Vanagai“ penktosiose pusfinalio rungtynėse 109:106 (24:38, 16:24, 29:25, 40:19) palaužė „Philadelphia 76ers“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3-2.
16-18. Trae Youngas („Atlanta Hawks“) – 40,1 mln. JAV dolerių
Trae Youngas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Seriją „Hawks“ galės „uždaryti“ jau naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku, kai Atlantoje bus žaidžiamos šeštosios serijos rungtynės.

„76ers“ dominavo penktajame mače – jau pirmajame kėlinyje skirtumas tarp komandų buvo 17 taškų (38:21), o antrajame pasiekė net 26 taškus – 62:36.

Dar po trijų ketvirčių „Sixers“ pirmavo 87:69, o likus žaisti keturias minutes skirtumas vis dar buvo dviženklis – 104:94.

Bet fenomenaliai žaidęs Trae Youngas sugrąžino savo komandą į rungtynes ir išplėšė jai pergalę.

„Hawks“ pirmą kartą į priekį išsiveržė likus žaisti 1 minutę ir 26 sekundes, kai T.Youngas sumetė tris baudų metimus, o „76ers“ lemiamu metu visiškai užstrigo.

Tobiasas Harrisas ir Sethas Curry prametė metimus iš žaidimo, Joelis Embiidas nepataikė nuo baudų metimų linijos, o „Hawks“ pergalę įtvirtino iš pradžių Danilo Gallinari dvitaškis, o likus 8,4 sek. – ir T.Youngo baudų metimai.

„Jeigu netikėjote mumis, dabar pradėsite tikėti“, – po mačo pareiškė „Hawks“ strategas Nate'as McMillanas, dar pernai Indianoje treniravęs Domantą Sabonį.

Karjeros atkrintamųjų rekordą pagerinęs T.Youngas pelnė net 39 taškus (8/17 dvit., 2/6 trit., 17/19 baud.) ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Hawks“ pastarąjį kartą Rytų konferencijos finale žaidė 2015 m., kai 0-4 nusileido LeBrono Jameso vedamiems „Cleveland Cavaliers“.

„76ers“: Joelis Embiidas 37 (12/20 metimai, 11/13 baud., 13 atk. kam.), Sethas Curry 36 (7/12 trit., 6/7 dvit.), Benas Simmonsas (4/14 baud., 9 rez. perd.) ir Furkanas Korkmazas po 8.

„Hawks“: Trae Youngas 39 (10/23 metimai, 17/19 baud., 7 rez. perd.), Johnas Collinsas 19 (11 atk. kam.), Danilo Gallinari 16 (8 atk. kam.), Lou Williamsas 15.